Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Активний дохід: переваги та недоліки

Сьогодні я хочу поговорити про активний дохід, адже саме цей спосіб поповнення особистого бюджету традиційно продовжує використовувати більшість жителів наших пострадянських країн. У цій публікації я розгляну основні види активного доходу, його переваги і недоліки в порівнянні із пасивним заробітком.

Отже, активний дохід — це спосіб заробітку, при якому гроші надходять в особистий бюджет тільки тоді, коли людина трудиться, приділяючи цьому свої сили і час. Якщо раніше (у радянські часи) активний заробіток був фактично єдиним джерелом поповнення особистого бюджету, то зараз його умови стають все більш нестерпними і тому інтерес населення зміщується в бік пасивного доходу .Тим не менш, активний дохід поки продовжує суттєво переважати.

активний дохід

активний дохід

Розглянемо основні види активного доходу, їх буде чотири:

1. Робота. Традиційна робота все так же виступає переважаючим способом активного заробітку, незважаючи на те, що більшість людей не люблять свою роботу і працюють тільки заради грошей, боячись при цьому щось змінювати у своєму житті для свого ж блага. До того ж, багато хто продовжує вірити в поширені міфи про роботу, які вже давно втратили свою актуальність.

2. Робота на себе, фрілансинг. Цей спосіб активного заробітку в останні роки дуже стрімко набирає популярність, оскільки є гарною альтернативою традиційній роботі. Тут людина вже набагато менше залежить від своїх роботодавців, тому що їх стає багато (кілька), а не один, як у першому випадку. До того ж, тут людина вільна сама вибирати, коли їй працювати, а коли виділяти собі час для інших важливих справ, відпочинку та спілкування з близькими, що також є незаперечною перевагою.

3. Мережевий маркетинг. Активний дохід за допомогою мережевих технологій я вирішив виділити окремо, хоч можна сказати, що він є певним різновидом роботи на себе. Особливість цієї форми заробітку полягає в тому, що активний дохід тут можна поступово перетворити на пасивний дохід, створивши свою мережу і отримуючи відрахування від продажі в своїй мережі.

4. Ведення бізнесу. Це найбільш складний, на мій погляд, спосіб активного заробітку, але, в той же час, він найбільш перспективний в грошовому плані. Існує думка, що відкриваючи власну справу, людина стає вільною, незалежною, однак, це далеко не так. Якщо найманий працівник залежить від свого роботодавця, то бізнесмен залежить від держави, від дій контролюючих органів. І залежить дуже сильно. Тим не менш, саме активний дохід від бізнесу може принести найбільший заробіток.

Тепер хочу розглянути основні переваги та недоліки активного доходу:

1. Активний дохід є найбільш доступним і зрозумілим для більшості людей способом поповнення особистого бюджету.

2. Людина отримує дохід відразу ж, за фактом виконання певної роботи або відпрацювання певного часу.

3. Активний заробіток припускає постійне перебування в соціумі, спілкування з іншими людьми.

Недоліки активного доходу:

1. Як тільки людина припиняє працювати, активний дохід перестає надходити. (Не беру до уваги пенсію та інші форми державної підтримки зважаючи на їхній брак для нормального життя).

2. Активний заробіток передбачає постійне вкладення сил (розумових або фізичних) і часу, а ці ресурси у людини обмежені, таким чином, обмежений і розмір заробітку.

3. Людина, яка обрала активний спосіб заробітку, в більшості випадків дуже сильно залежить від свого роботодавця чи держави.

4. Зважаючи на вкладення великої кількості сил і праці для отримання активного доходу, у людей можуть виникати проблеми зі здоров’ям, а здоров’я важливіше за будь-які гроші.

5. Через те, що активний дохід зазвичай забирає дуже багато часу (і безпосередньо від нього залежить), людині залишається мало часу на спілкування з близькими людьми, таким чином, страждає дуже важлива життєва сфера людини.

6. З огляду на те, що пропозиція робочої сили зараз багато в чому перевищує попит на неї, багато людей змушені працювати фактично в рабських умовах за мізерну зарплату, якої ледве вистачає на їжу та оплату комунальних послуг.

Як ви бачите, активний дохід передбачає більше недоліків, ніж переваг, та й недоліки ці, на мій погляд, більш істотні, порівняно з перевагами. Сам розмір заробітку, особливо, якщо це зарплата, теж в основному залишає бажати кращого. Що ж робити? Як збільшити доходи? Моя відповідь така: необхідно не обмежувати себе єдиним джерелом заробітку, а прагнути поступово перейти від активного доходу до пасивного, створивши кілька надійних джерел пасивного доходу.

Звичайно ж, який спосіб заробітку вибрати, активний дохід чи пасивний — кожен має право вирішувати сам. Але я вважаю, що в нинішніх умовах вибір очевидний: тільки пасивний дохід дозволить досягти фінансової незалежності та забезпечити гідне життя. Якщо ви не згодні зі мною, я завжди буду радий вислухати ваші аргументи в коментарях.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet