Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Апартаменти і квартира: в чому різниця?

Апартаменти і квартира: в чому різниця? Якщо ви ще не знаєте про це, то дана стаття прояснить ситуацію і дозволить вам грамотніше орієнтуватися в питаннях нерухомості. Я вирішив опублікувати її в рубриці «Інвестиції», тому що покупка апартаментів найчастіше здійснюється саме як інвестиції в нерухомість. Як придбання для особистого проживання, на мій погляд, це не дуже вдалий варіант. Чим відрізняються апартаменти від квартири — про це ви дізнаєтеся, прочитавши цю публікацію.

Що таке апартаменти? Поняття «апартаменти» з’явилося не так давно, але воно вже у всіх на слуху. Проте, спостереження показують, що більшість людей має абсолютно викривлене уявлення про те, що таке апартаменти. Наприклад, багато хто вважає, що це «елітна квартира». Колись раніше цей термін дійсно мав таке значення, але зараз це вже не обов’язково так. Також цікаво, що у французькій та італійській мові, звідки і запозичене поняття «апартаменти», це слово (appartement, appartamento) дійсно позначає квартиру. Але зараз воно вже має інше значення. Давайте внесемо ясність.

апартаменти і квартира

апартаменти і квартира

Апартаменти — це нежитлові приміщення, в яких створені необхідні умови для проживання. Відповідно, апартамент — це окреме приміщення, обладнане для життя. Воно включає в себе одну або кілька житлових кімнат, а також, як правило, кухню і ванну кімнату. Цей тип нерухомості відноситься до нежитлового фонду, але при цьому призначений для проживання (ось такий парадокс).

Найчастіше апартаменти можна зустріти в об’єктах нерухомості, що належать до готельних будов, адміністративних будівель і т.д.. Зараз вони досить популярні як об’єкти нерухомості для інвестування з наступною здачею в оренду (пізніше поясню, чому). Примітно, що в українському законодавстві немає чіткого визначення поняття «апартаменти», тому цей термін використовується ріелторами, забудовниками, інвесторами та й будь-якими іншими людьми вельми умовно.

На сьогоднішній день компаніі-забудовники нерідко будують і продають цілі комплекси апартаментів, так звані апарт-готелі. Така нерухомість користується попитом, а тому будується і розкуповується. Далі я докладно, по пунктах розгляну, чим відрізняються апартаменти від квартири, щоб ви самі могли зробити висновки, чи цікавий цей тип нерухомості конкретно для вас.

Апартаменти і квартира: в чому різниця і схожість? Між апартаментами і квартирою є тільки одна ключова подібність: це нерухомість, в якій можна жити. Також і апартаменти, і квартиру, як і будь-яку іншу нерухомість в принципі, можна здавати в оренду. Все інше — відмінності і досить суттєві. Давайте їх розглянемо.

Відмінність 1. Житловий і нежитловий фонд. Головна відмінність між апартаментами і квартирою полягає в тому, що апартаменти оформлені як нерухомість нежитлового фонду (так само, як магазини, офіси, складські приміщення і т.д.), а квартири — як житловий фонд. Всі інші відмінності випливають з цього.

Відмінність 2. Неможливість реєстрації. В апартаментах людина не може зареєструватися, отримати прописку, а в квартирі може. Звідси багато різних складнощів.

Відмінність 3. Тарифи. Тарифи на комунальні послуги для апартаментів розраховуються як для нежитлової нерухомості, а там вони завжди істотно вищі, ніж для житлової. Різниця в ціні іноді буває в кілька разів. Тому якщо проживати в апартаментах, витрати на комунальні послуги будуть набагато вищими.

Відмінність 4. Складнощі через відсутність реєстрації. Якщо у людини немає ніякої іншої нерухомості крім апартаментів і вона ніде не зареєстрована, то у неї виникне безліч проблем: вона не зможе отримати ІПН, відкрити рахунок в банку, влаштуватися на роботу і т.д.. Навіть якщо у неї є реєстрація в квартирі або будинку за іншою адресою, а фактично вона проживає в апартаментах, складнощів теж буде чимало: неможливість скористатися безкоштовною медичною допомогою за місцем проживання, влаштувати дитину в дитячий сад, і т.д..

Відмінність 5. Різниця в інфраструктурі. Коли будується квартал житлової нерухомості, забудовник, як правило, зобов’язується побудувати там необхідні соціальні об’єкти (школи, дитячий садочок і т.д.). Для апартаментів такої вимоги немає, тому квартали з апартаментів можуть не бути забезпечені всією необхідною інфраструктурою, в т.ч. навіть якісними під’їзними дорогами. Також на апартаменти діють менші норми по щільності забудови.

Відмінність 6. Захист пайовиків. При покупці нерухомості на первинному ринку законодавство в тій чи іншій мірі захищає покупців житлової нерухомості (наприклад, від ризику банкрутства забудовника, заморожування будівництва і т.д.), а ось покупці нежитлової нерухомості, до якої належать і апартаменти, захищені куди слабкіше, або взагалі не захищені, всі ці ризики вони приймають на себе.

Відмінність 7. Оподаткування. Купівля та продаж житлової та нежитлової нерухомості оподатковуються податками і зборами за різними ставками. Крім того, ставки податку на нерухомість, який платять власники протягом усього часу володіння, теж різні. Для апартаментів ці ставки вищі, тому поточні витрати у їхніх власників будуть вищими і за цим критерієм відмінності.

Відмінність 8. Ціна. І, нарешті, хоч одна приємна відмінність апартаментів від квартир — це їхня ціна. Оскільки вимоги до будівництва нежитлових приміщень простіші, витрати забудовника нижчі, то і коштує така нерухомість суттєво дешевше в порівнянні з квартирами. Наприклад, в одному і тому ж районі апартаменти і квартира однакової площі можуть мати вартість, що відрізняється в 2 рази: квартира буде дорожчою, апартаменти- дешевшими.

Тепер ви маєте більш чітке уявлення про те, в чому різниця між апартаментами і квартирою. Виходячи з перерахованих вище відмінностей, я хочу зробити висновок: апартаменти — це хороший варіант для інвестування в нерухомість з метою подальшої здачі в оренду: купити їх ви можете істотно дешевше, а здавати в оренду приблизно за такою ж ціною, як і квартиру.

А ось купувати апартаменти, для того, щоб жити в них — на мій погляд, не найкраще рішення, тому що поточні витрати на утримання такого житла будуть істотно вищими, плюс ви будете відчувати масу незручностей, які я описав вище. Проте, це лише моя суб’єктивна думка, а ви можете робити свої висновки самі. Головне, добре розуміти, чим відрізняються апартаменти від квартири, що я доступно пояснив вам в цій статті.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet