Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Купівля авто в лізинг для фізичних осіб

Сьогодні я розгляну, як відбувається покупка авто в лізинг для фізичних осіб. Ще кілька років тому авто в лізинг було послугою, якою могли скористатися тільки суб’єкти підприємницької діяльності для своїх бізнес цілей, зараз це стало доступно і для простих людей. Ми розглянемо, чим відрізняється процедура автолізингу від автокредиту, кому і чим вона може бути цікава, і як купити авто в лізинг фізичній особі. Про все це по порядку в сьогоднішній публікації.

Що таке автолізинг? В одній з попередніх статей я вже докладно розписував, що таке лізинг і в чому полягають основні відмінності лізингу від кредиту. Коротко поясню на простому прикладі. У людини, що бажає користуватися всіма перевагами особистого авто, є 3 можливості для цього:

• Купити автомобіль за власні кошти;

• Купити автомобіль в кредит;

• Взяти автомобіль в оренду.

авто в лізинг

авто в лізинг

Ось покупка авто в лізинг — це певний симбіоз другого і третього варіанту, яким можна скористатися в тому випадку, коли у людини немає можливості або бажання використовувати перший. По суті, автолізинг — це довгострокова оренда автомобіля з подальшим викупом або, в окремих випадках, без такого.

Як відбувається покупка авто в лізинг?

Крок 1. Людина, що бажає скористатися лізингом, вибирає автомобіль і звертається в лізингову компанію, надаючи необхідні документи. Такі компанії часто є дочірніми структурами великих комерційних банків, тому іноді послуги лізингу через свої дочірні компанії пропонують і продають самі банки. Також з лізинговими компаніями можуть співпрацювати самі продавці — автосалони, тому в деяких випадках можна оформити покупку авто в лізинг прямо там.

Крок 2. Лізингова компанія проводить так звану «експертизу» (аналізує документи) і приймає рішення про можливість укладання угоди. У разі позитивного рішення між покупцем і лізинговою компанією підписується договір лізингу, в якому обумовлюються всі умови угоди, розмір та порядок сплати лізингових платежів, перелік додаткових послуг (страхування, техогляд і т.д.), порядок та строки переходу права власності на авто. Одночасно лізингова компанія підписує договір купівлі -продажу автомобіля з продавцем (автодилером).

Крок 3. Лізингова компанія за власні кошти і частково — за кошти покупця (початковий внесок) набуває собі у власність обраний автомобіль, реєструє право власності на себе і передає його в оренду (у лізинг) покупцю згідно з договором.

Крок 4. Покупець користується автомобілем, при цьому не володіючи ним і не маючи можливості розпоряджатися (продавати, дарувати, закладати і т.д.), виплачуючи лізингові платежі згідно з договором лізингу. Лізингова компанія при цьому періодично перевіряє стан автомобіля. Періодичність таких перевірок зазвичай залежить від платіжної дисципліни покупця, як правило, це не рідше, ніж раз на рік, але може бути і частіше.

Крок 5. По завершенню терміну договору та сплати всіх платежів право власності на авто переоформляється на покупця, він стає його повноправним власником і може далі розпоряджатися автомобілем за своїм розсудом.

Чим вигідний автолізинг? Розглянемо основні переваги автолізингу для фізичної особи :

1. Купити авто в лізинг простіше, ніж в кредит: лізингові компанії пред’являють до покупців більш низькі вимоги, ніж банки.

2. Купівля авто в лізинг дозволяє користуватися власним автомобілем, не маючи його у власності, що може бути цікаво для окремих категорій людей (держчиновники, які не бажають показувати наявність у власності дорогого майна, люди, турбуються за свою власність у разі розлучення і поділу майна і т.д.).

3. У лізинг можна придбати комерційний транспорт (вантажний, пасажирський, спецтехніку), у той час як взяти кредит на купівлю комерційного транспорту фізичній особі практично неможливо.

4. При покупці авто в лізинг угоду, в порівнянні з автокредитом, простіше розірвати. Таким чином, за допомогою автолізингу можна періодично міняти автомобілі, без оформлення їх у власність і без необхідності продажу.

5. Оскільки лізингові компанії є «оптовими» VIP кліентами автодилерів, то іноді можна купити авто в лізинг зі знижкою, або скористатися деякими іншими перевагами, наприклад, прискореної доставкою обраної моделі авто.

6. У договір лізингу можна включити безліч додаткових послуг, які візьме на себе лізингова компанія: техобслуговування авто, заміна і зберігання сезонних шин, швидке надання підмінного авто у разі поломки і т.д. При цьому вартість цих послуг буде рівномірно розбита на всі лізингові платежі, точно так само буде розбита і вартість страхування авто.

7. Автолізинг обійдеться істотно дешевше, ніж звичайна довгострокова оренда автомобіля.

Звичайно ж, у авто лізингу є і свої недоліки:

1. Відсутність права власності на автомобіль до моменту сплати всіх платежів протягом декількох років. Для когось це, як я вже згадував, може бути перевагою, але більшість сприймає як недолік.

2. У більшості випадків лізинг дорожче, ніж кредит. Тобто, з фінансової точки зору він невигідний, але, звичайно ж, бувають і винятки, особливо, коли покупка авто в лізинг дає можливість скористатися знижкою в ціні, що надається лізингової компанії.

3. Авто, придбане в лізинг, стає прив’язаним до певних точок сервісного обслуговування, зазначеним у договорі. Це може бути незручно в територіальному плані й невигідно у фінансовому.

4. Купівля авто в лізинг, незважаючи на те, що автомобіль не відразу переходить у власність покупця, теж, як і автокредит, вимагає участі власними грошима — сплати початкового внеску.

5. При використанні лізингової схеми доведеться двічі перереєструвати право власності на авто (від продавця до лізингової компанії відразу і від компанії до покупця після сплати всіх платежів), тобто, нести подвійні витрати, які, звичайно ж, лягають на покупця.

Як купити авто в лізинг фізичній особі? Щоб скористатися схемою автолізингу при покупці авто, насамперед, необхідно вибрати лізингову компанію. Як і при виборі банку для отримання кредиту, я настійно не рекомендую звертатися в першу-ліпшу фінансову установу, або в те, що вам порадять (читай «нав’яжуть») у банку або автосалоні.

Купівля авто в лізинг передбачає довгострокову фінансову співпрацю протягом декількох років, а це означає, що навіть при несуттєвій різниці в щомісячних платежах сумарна переплата може відрізнятися дуже суттєво, тому обов’язково проаналізуйте і порівняйте пропозиції кількох лізингових компаній, щоб вибрати оптимальну і найбільш вигідну для своєї ситуації.

Зупинивши свій вибір, зверніться безпосередньо в компанію і отримайте консультацію з усіх питань, що накопичилися. Якщо вас все влаштує — підготуйте необхідні документи для лізингу і заповніть необхідну заявку. Пакет документів для автолізингу, як правило, особливо не відрізняється від документів для отримання автокредиту:

• Паспорт та податковий код;
• Довідка про доходи, копія трудової книжки;
• Інші документи, що підтверджують платоспроможність (виписки по рахунках, документи на майно у власності та т.д.).

Залежно від лізингової компанії і кожної конкретної ситуації документи для автолізингу можуть дещо відрізнятися: точний перелік необхідно дізнаватися безпосередньо в компанії.

Що ж,тепер ви знаєте, як здійснюється купівля авто в лізинг фізичною особою, які основні переваги і недоліки цього способу придбання автомобіля і зможете зробити висновок: чи підійде автолізинг безпосередньо вам.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet