Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Банківські кредитні картки

Радий вітати вас на нашому сайті! У цій публікації я хочу розповісти про банківські кредитні картки: у чому полягає суть кредитних карт, які головні особливості кредитування за допомогою пластикових карт, як встановлюється і діє кредитний ліміт (овердрафт) на карті, які бувають види кредитних карт, як отримати кредитну карту, які основні правила використання кредитних карт та на що слід звернути увагу при оформленні й користуванні кредитною карткою.

Банківські кредитні картки є одним з популярних напрямків споживчого кредитування. Банк видає клієнту пластикову карту, на яку встановлюється кредитний ліміт, а клієнт отримує можливість при необхідності користуватися кредитом в рамках встановленого ліміту на певних умовах. Якщо оперувати банківськими термінами, то кредитний ліміт на карті носить назву ліміт овердрафту, оскільки кредитні карти діють за принципом овердрафтного кредитування.

банківські кредитні картки

банківські кредитні картки

Тобто, для видачі кредиту не відкриваються ніяких спеціальних позичкових рахунків, а позичальник отримує можливість мати мінусовий залишок на своєму картковому рахунку в межах встановленого ліміту — це і є овердрафт. У цьому і полягає суть кредитних карт. Банківські кредитні картки вигідно відрізняються від споживчих кредитів тим, що не зобов’язують позичальника користуватися грошима банку і, відповідно, платити за це відсотки та комісії, а лише дають йому таку можливість у разі потреби.

Точно класифікувати види кредитних карт неможливо, оскільки в кожному банку вони будуть різними і ця різниця може виражатися за кількома параметрами.

1) Види кредитних карт за типом пластикової карти. Практично на всі типи пластикових карт банк може встановити кредитний ліміт. Найбільшою популярністю при цьому користуються найпростіші карти: Visa Electron (платіжної системи Visa) і Cirrus / Maestro (платіжної системи Mastercard), також банки часто встановлюють ліміт овердрафту на спрощені карти середнього рівня Visa Classic Domestic, Visa Classic Unembossed, Mastercard Standart Domestic, Mastercard Unembossed. Чим вище рівень картки, тим, як правило, більший кредитний ліміт може бути на неї встановлений, але, в той же час, тим дорожче буде коштувати сама банківська карта.

Якщо кредитні картки найнижчого рівня банки часто роздають взагалі безкоштовно, то при замовленні картки рівня Classiс, Gold або Platinum клієнтові доведеться заплатити додаткову комісію за випуск та обслуговування такої карти. Крім розміру кредитного ліміту картки більш високого рівня володіють і іншими перевагами, але більшість з них можна відчути тільки перебуваючи за кордоном.

2) Види кредитних карт за характером ідентифікації власника. Виходячи з того, зазначене чи ні на карті ім’я її власника, кредитні картки можуть бути: іменними та неперсоніфікованими (на пред’явника). Неперсоніфікована кредитна карта все одно прив’язується до певного власника і всіх його даних, просто ця інформація зберігається в банку і не вказується на самій карті.

Таким чином, користуватися такою кредитною карткою може будь-яка людина, а ось нести за це відповідальність буде її власник. Найчастіше банки роздають або розсилають неперсоніфіковані кредитні картки всім підряд, але щоб активувати таку карту або почати нею користуватися — необхідно вже прийти в банк з паспортом і залишити свої дані.

Іменна банківська кредитна картка випускається на ім’я конкретної людини, тому її випуск займає певний час. Кредитний ліміт на іменній карті, як правило, може бути вищим, ніж на карті на пред’явника. Найбільш суттєві відмінності мають види кредитних карт за типом банківських продуктів, які клієнт набуває одночасно з отриманням кредитного ліміту на карті. У кожного банку діють свої види кредитних карт, свої карткові продукти, свої умови овердрафтного кредитування по картах, які, до того ж, постійно змінюються, тому тут важко говорити про щось конкретне.

І ось ми підійшли до найголовнішого критерію, заради якого люди і замовляють кредитні карти — це кредитний ліміт або, як він правильно називається, ліміт овердрафту. Кредитний ліміт на карті може встановлюватися трьома способами:

• Стандартний кредитний ліміт по конкретному банківському продукту. Тобто, клієнт отримує кредитну карту, ліміт овердрафту на якій складає якусь певну суму, передбачену паспортом цього банківського продукту.

• Диференційований кредитний ліміт на карті встановлюється в тому випадку, якщо банківський продукт припускає можливість установки різних лімітів овердрафту для позичальників різних рівнів. Ці рівні визначаються різними характеристиками: розміром доходу, наявністю або відсутністю довідки про доходи, займаною посадою або за цілою низкою характеристик на основі певного алгоритму.

• Індивідуальний кредитний ліміт встановлюється в тому випадку, якщо банківський продукт дозволяє розраховувати ліміт овердрафту на карті індивідуально для кожного позичальника, наприклад, виходячи з точного розміру його доходів за останні 3-6 місяців. Приміром, кредитний ліміт на карті встановлюється у розмірі двох середньомісячних зарплат, трьох середньомісячних зарплат і т.д.

Що ж, думаю, це необхідний мінімум, який повинна знати кожна людина про банківські кредитні картки. Залишайтеся разом з нами і ви дізнаєтеся іще дуже багато цікавого…

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet