Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Банківські вклади

Сьогодні я хотів би трохи розказати про банківські вклади, як найпопулярніше, найбільш зрозуміле і перевірене джерело отримання пасивного доходу серед населення. Якщо розглядати різні варіанти, куди можна вкласти гроші з метою їх збереження та примноження, то вклади в банках дійсно виграють за більшістю параметрів, особливо, якщо говорити про людей з консервативними поглядами на гроші та інвестиції, яких зараз переважна більшість.

Що це за параметри? Розглянемо основні переваги банківських вкладів:

1. Доступність і розуміння. Вклади в банках доступні кожному, кожен знає і розуміє, що це таке, як їх оформити, як отримувати від цього прибуток, чого не скажеш про багато інших способах вкладення грошей.

банківські вклади

банківські вклади

2. Надійність. Банківські вклади потрапляють під дію державних гарантій. Крім них такого захисту не має жоден інший інвестиційний інструмент.

3. Гарантований дохід. Більшість інших активів, у які можна вигідно вкласти гроші, не гарантують доходу: вони можуть як зростати в ціні, так і падати, не приносячи ніякого прибутку та навіть приносячи збитки, в той час як прибутковість банківських вкладів встановлюється заздалегідь і чітко регламентується у депозитному договорі.

4. Невимогливість до сум. Банківські вклади можна розміщувати навіть у мінімальних сумах, в той час як багато інших способів вкладення грошей вимагають наявності солідного капіталу. Звичайно ж, вклади в банках мають і свої недоліки, основним з яких є низька прибутковість, яка іноді навіть не перекриває інфляцію. Однак, високий рівень надійності та гарантований дохід, я думаю, цілком компенсують це, що підтверджує переважаючий інтерес населення саме до банківських вкладів в порівнянні з іншими варіантами збереження та примноження грошей.

Таким чином, на поточний момент у всіх країнах СНД в більшій чи меншій мірі спостерігається суттєва перевага всіх можливих способів вкладення особистих фінансів у бік банківських вкладів. Добре це чи погано? Питання досить неоднозначне. З одного боку, ми маємо легкий доступ до знайомого, перевіреного, простого та досить надійного способу вкладення грошей, що приносить гарантований дохід. У деяких країнах — цілком непогаий дохід, наприклад, ставки за депозитами у нашій країні  в останні роки доходили до 25-28% річних. Маючи вклади в банках, люди, як правило (якщо не брати до уваги кризові ситуації), відчувають себе цілком добре. Головне питання, яке їх турбує — як вибрати надійні банки з високими ставками по внесках.

Іншими словами, людей не особливо турбує стабільність і надійність всієї банківської системи, їх цікавлять тільки ті банки, в яких вони розміщують депозитні вклади. І тут, як правило, не особливо розуміючи, як оцінити надійність банку, орієнтуються на думки всіляких експертів і аналітиків. Зазвичай такі радять звертати увагу на певне коло показників і факторів. Я і сам не раз називав ці фактори на сторінках цього сайту.

Що ж, давайте коротко повторюся. Критерії вибору надійного банку для розміщення депозиту:

• Розмір банку;
• Період діяльності на ринку;
• Розмір статутного капіталу і власних коштів ;
• Засновники банку і їх положення на ринку;
• Кредитні рейтинги банку;
• Фінансовий результат банку;
• Чисті активи і зобов’язання банку;
• Виконання банком нормативів НБУ;
• Рівень проблемних активів;
• Історія роботи в кризові періоди;
• Розмір ставок за вкладами і їх обґрунтованість;
• Зручність розташування відділень;
• Рівень сервісу, якість зворотного зв’язку;
• Відгуки про банк на незалежних ресурсах і т.д.

Бачачи таку кількість незрозумілих або не зовсім зрозумілих слів, багато губляться, закривають сторінку і продовжують вибирати, де розміщувати банківські вклади, чисто інтуїтивно, як і раніше. Або ж хочуть, щоб експерти не мудрували, а дали конкретні назви банків (наприклад, у мене часто просять саме це, або запитують, «як себе почуває такий-то банк …?»).

Я вважаю ,що більшості людей притаманна психологія вкладника, а не інвестора, тому вони, незважаючи на всі попередження та поради, схильні розміщувати депозитний вклад в якомусь одному банку, обраному за принципом «максимальна надійність + максимальний відсоток», причому, навіть іноді нехтуючи надійністю.

І ось відсутність навіть такої елементарної диверсифікації ризиків перетворює банківські вклади із самого надійного способу вкладення грошей в менш надійний. Я вже не кажу про те, що багато розміщують виключно вклади в банках, не думаючи про інші варіанти вкладення грошей.

Так ми плавно підійшли до іншої частини публікації, в якій я розповім про те, чому віддавати суттєву перевагу серед усіх можливих варіантів інвестування на користь банківських вкладів — це погано, проте це вже буде в наступному матеріалі.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet