Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Який бізнес відкрити в маленькому місті?

Сьогодні ми поговоримо про те, який бізнес відкрити в маленькому місті. Відкриття бізнесу — це цікава та перспективна альтернатива традиційній роботі, однак і ризиків в собі така діяльність завжди несе предостатньо. Один з ключових ризиків — те, що бізнес просто не буде користуватися попитом та приносити планований прибуток, а буде збитковим. Звичайно ж,підприємець-початківець повинен подбати про те, щоб мінімізувати цей ризик.

Одного разу я вже писав статтю «Який бізнес відкрити?», в якій в цілому розглядав, від чого залежить вибір напрямку діяльності. У маленьких містах є свої особливості ведення бізнесу: вони істотно звужують вибір ніш та напрямків, тому сьогодні я розгляну ці особливості і позначу популярні ідеї для бізнесу в маленькому місті, на які ви можете орієнтуватися в своєму виборі.

бізнес відкрити

бізнес відкрити

Для початку давайте визначимося: під маленьким я буду мати на увазі місто з населенням від 20 до 100 тисяч жителів (менше- це вже будуть селища, села, і там свої особливості). Отже, думаючи про те, який бізнес відкрити в маленькому місті, слід відштовхуватися від таких особливостей:

• Попит є переважно на товари та послуги першої необхідності;

• На товари і послуги не першої необхідності попит невеликий;

• На елітні товари та послуги преміум-класу попит практично відсутній;

• Можливість створення унікального бізнесу, ще не представленого в місті;

• Інформація про бізнес дуже швидко поширюється серед споживачів, тому позитивна репутація вкрай важлива;

• Висока конкуренція в продажу товарів та послуг першої необхідності, конкурентна боротьба за кожного покупця / клієнта;

• Низький рівень доходів населення, високий ступінь економії особистих і сімейних бюджетів;

• Брак висококваліфікованих, професійних кадрів.

Тепер, давайте коротко розглянемо популярні ідеї для бізнесу в маленькому місті за сферами і напрямками. У маленькому місті буде завжди користуватися попитом торгівля затребуваними товарами першої необхідності.

1. Продукти харчування. Варіантів для відкриття бізнесу тут багато. Це може бути як невеликий універсальний продовольчий магазинчик, так і спеціалізована торгова точка (ковбасні вироби, молочна продукція, хлібо-булочний ларьок і т.д.), а для власників більших капіталів — невеликий супермаркет.

2. Одяг та взуття. Теж хороший варіант для бізнесу в маленькому місті. Безпечніше в цьому напрямку орієнтуватися на вироби недорогих брендів, також дуже затребуваними зараз є стокові магазини одягу, секонд-хенди.

3. Товари для дітей. Популярні товари, які завжди будуть затребувані: дитячий одяг, взуття, іграшки, дитяче харчування, аксесуари і т.д.

4. Аптека. Медикаменти — це теж те, що завжди буде користуватися попитом, тому, розглядаючи, який бізнес відкрити в маленькому місті, можна подумати про франшизу мережі аптек.

5. Будівельні матеріали. Ще один напрямок бізнесу, на який завжди є попит — товари для будівництва та ремонту. Це затребуване завжди та всюди, в тому числі і в маленьких містах.

6. Мобільні гаджети та аксесуари. Відносно новий і дуже популярний напрям торгівлі: ці товари користуються великим попитом. Більш складні ідеї для бізнесу в маленькому місті в сфері торгівлі- відкриття меблевого салону, магазину з продажу побутової техніки, якогось більш вузько спеціалізованого магазину. З іншого боку — така бізнес-ідея може дати і кращий результат в підсумку, але і ризиків в її реалізації більше.

Ідеї для бізнесу в сфері послуг. Тепер розглянемо, який бізнес відкрити в невеликому місті в сфері послуг. Тут теж можна виділити найпоширеніші бізне-ідеї.

1. Таксі. Попит на послуги таксі завжди є навіть у маленьких містах, тому можна відкрити бізнес в даному напрямку, організувавши диспетчерську службу, залучаючи водіїв зі своїми авто на роботу та отримуючи комісійні з кожного замовлення. Нескладна та прибуткова справа.

2. Громадське харчування. Тільки в цьому напрямку дуже багато варіантів відкриття бізнесу в маленькому місті. Це можуть бути фастфуди в жвавих місцях, невеликі затишні кафешки, спортивні бари, столові на великих комерційних об’єктах, і т.д. Можна працювати з відомою франшизою, можна створювати щось своє, унікальне. Особливо цікавим цей напрям бізнесу буде для маленьких курортних міст.

3. Перукарні, салони краси. Ці послуги теж завжди затребувані і є можливість відкрити салон різного рівня з різними початковими витратами. Найбільший попит у маленьких містах буде на недорогі послуги прийнятної якості.

4. Будівництво та ремонт. Дуже простий і завжди затребуваний варіант бізнесу в сфері послуг, який відмінно підійде і для маленького міста. Досить організувати свою будівельну бригаду, шукати роботу та виконувати її, заробляючи на організації та посередництві.

5. Прибирання приміщень. Теж нескладний варіант бізнесу для маленького міста. Можна організувати невелику клінінгову компанію і співпрацювати з офісами, квартирами, надаючи послуги прибирання приміщень. Для багатьох форм бізнесу набагато зручніше працювати з клінінговою компанією з аутсорсингу, ніж мати в штаті власних прибиральниць.

6. Юридичні та бухгалтерські послуги. Це завжди затребуване і попит на такі послуги дуже великий. Але тут є важливий нюанс: щоб відкривати бізнес в цих напрямках, дуже бажано самому бути професіоналом в даній сфері. Навіть якщо ви будете наймати досвідчених юристів і бухгалтерів, щоб контролювати їх роботу, потрібно добре розбиратися в предметі справи.

Ідеї для бізнесу в сфері виробництва. Виробнича сфера — це той напрямок, в якому навіть в маленькому місті при бажанні і можливості можна побудувати навіть дуже великий бізнес. Багато найбільших заводів і фабрик розташовані саме недалеко від невеликих містечок, селищ, сіл. Тому вибір величезний, важливо тільки правильно оцінити інфраструктуру. Я наведу деякі ідеї для бізнесу в маленькому місті в сфері виробництва з відносно невеликими вкладеннями.

1. Виробництво пластикових вікон. Ця продукція зараз затребувана всюди і можна організувати власний цех з її виробництва. Причому, збут може бути орієнтований не лише на конкретний місто, а й на більш широкий регіон.

2. Виробництво сувенірів ручної роботи. Бізнес ідея, яка підійде, перш за все, для маленьких міст, активно відвідуваних туристами. Звичайно, для цього потрібно мати певні навички та здібності (при бажанні можна навчитися цьому в інтернеті), можна також найняти людей, які вже мають такі навички.

3. Виробництво будматеріалів. Наприклад, тротуарної плитки, бордюрів, блоків, пиломатеріалів і т.д.. Устаткування для такого виробництва не настільки дороге, тому організувати все це не так складно, при бажанні. А будматеріали завжди затребувані.

Ідеї для бізнесу в інтернеті. І, нарешті, кажучи про бізнес в маленькому місті, не можна не згадати про інтернет-бізнес, який абсолютно не залежить від розмірів населеного пункту і дає рівні можливості для жителів мегаполісів, невеликих міст і сіл. Тут теж існує безліч цікавих бізнес-ідей, які можна реалізувати. Позначу тільки кілька.

1. Інтернет-магазин. Ви можете відкрити інтернет-магазин будь-якої групи товарів, яка затребувана не тільки в місті, а й по регіону, по країні. Тут можливостей набагато більше. Головне — не помилитися з напрямом магазину. Можете почитати, наприклад, «Як оцінити попит на товар або послугу в інтернеті».

2. Власний сайт. Відмінним варіантом бізнесу для маленького міста може стати створення або покупка власного сайту і заробіток на ньому різними способами. Тут можуть бути різні масштаби і завжди є, куди розвиватися. Детальніше про це можна почитати тут: «Як заробити на сайті?»

3. Landing page, продаж інфопродуктів. Останнім часом величезною популярністю в інтернеті користуються т.зв. інфопродукти — інформація, яка може принести певну користь для покупця. Вона може бути в будь-якому форматі: текст, презентація, відео, аудіо, програма, база даних і т.д.. Все це продають через так звані Landing Page. І обороти подібного бізнесу теж нічим не обмежені- все залежить від того, як ви зможете його розвинути. Навіть якщо у вас немає власних інфопродуктів, ви завжди можете продавати чужі, заробляючи на партнерських програмах.

Ви отримали уявлення про те, який бізнес відкрити в маленькому місті, тепер залишається добре обміркувати цю інформацію, знайти найбільш цікаві для себе варіанти, дізнатися про них докладніше (в т.ч. в інших публікаціях цього сайту), проаналізувати та прийняти рішення.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet