Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Чи варто брати кредит ?

Сьогодні я хочу вам запропонувати свої деякі роздуми про те, чи варто брати кредит. Як ви знаєте, рекламу різних кредитів та позик зараз можна зустріти де завгодно: в інтернеті, друкованих ЗМІ, на стовпах та дошках оголошень. Банки рекламують кредити як можливість за невелику плату придбати все, що душі завгодно, як простий і легкий спосіб рішення фінансових труднощів. Але чи так це насправді? Чи варто брати кредит? Давайте спробуємо розібратися.

В першу чергу я пропоную розділити усі можливі банківські позики на дві категорії :

1. Споживчі кредити;

2. Кредити для бізнесу.

Між цими двома напрямами позики коштів у банку є дуже істотна різниця, яку необхідно дуже чітко представляти, для того, щоб відповісти на питання «чи варто брати кредит»? Споживчі кредити дозволяють людині споживати те, на що вона ще не заробила, але при цьому необхідно платити за таку можливість. Таким чином, споживчі кредити спричиняють за собою неминуче збільшення витрат особистого або сімейного бюджету при незмінних доходах.

чи варто брати кредит

чи варто брати кредит

На відміну від них, кредити для бізнесу дають людині можливість, навпаки, заробляти на грошах банку, пускаючи їх в оборот або купуючи за їх рахунок якісь основні засоби для ведення своєї справи. Вони дозволяють людині отримати додатковий дохід, але і одночасно так само сприяють збільшенню витрати. Тому бізнес­кредити є сенс брати у тому випадку, коли за їхній рахунок особисті доходи можуть збільшитися більше, ніж особисті витрати. Тоді вийде, що банк виступає для позичальника як партнер, що надає йому можливість заробляти гроші.

Роздумуючи, чи варто брати кредит, настійно рекомендую відразу визначити, до якої з вищезгаданої категорій він відноситься. Споживчий кредит, який сприятиме тільки погіршенню вашого фінансового стану, оскільки збільшить ваші витрати при незмінних доходах, я б не радив брати. А ось кредит для бізнесу, який може посприяти поліпшенню вашого фінансового положення, оскільки збільшить ваші доходи більше, ніж витрати — чом би і ні. Проте при цьому необхідно дуже грамотно прорахувати усі можливі ризики, щоб упевнитися у високій вірогідності таких позитивних наслідків кредитування.

Серед кредитів на особисті потреби є дві дуже популярних програми кредитування : автокредит та іпотека. Чи варто брати кредит на придбання особистого автомобіля або житла, якщо немає можливості придбати ці необхідні майнові активи за власні кошти і створити достатні накопичення для їхньої купівлі?

Якщо йдеться про вирішення житлового питання, то я рекомендую порівнювати, що для вас вигідніше: іпотека або ж оренда. Звичайно ж, в першу чергу доведеться спиратися на стан ваших доходів: чи достатньо їх для того, щоб безболісно виплачувати іпотечний кредит, а також чи є у вас заощадження, необхідні для оплати первинного внеску і усіх супутніх платежів при оформленні житла в іпотеку. Поза сумнівом, у іпотеки є ряд переваг, найголовніша з яких — отримання права власності на об’єкт нерухомості, але, в той же час, є і свої недоліки, яких теж немало. Детальніше про це читайте в публікації оренда або іпотека ?

Якщо говорити про купівлю автомобіля, тут теж необхідно звертати увагу на різні нюанси. Таке придбання вже саме по собі спричиняє за собою появу великої кількості додаткових регулярних витрат, а якщо іще оформити автокредит, то ці додаткові витрати тільки ростимуть . Рекомендую просто узяти калькулятор і прорахувати, в що вам обійдеться така купівля і такий кредит, чи «потягне» це ваш сімейний бюджет?

Таким чином, на запитання про те, чи варто брати кредит на купівлю житла або автомобіля однозначної відповіді не існує. Це залежить від безлічі чинників, серед яких основну роль відіграє стан особистих фінансів. Тобто, в першу чергу, все залежатиме від того, чи є можливість покривати усі витрати, пов’язані з отриманням такого кредиту, чи досить для цього доходів. Але навіть якщо це і так — кредит на придбання нерухомості або авто далеко не завжди може бути оптимальним варіантом здійснення такої великої купівлі, необхідно звертати увагу на безліч інших різних чинників.

Говорячи про те, чи варто брати кредит, необхідно розглянути ще одну ситуацію. Це ситуація , при якій у людини або сім’ї є певні грошові кошти і їх вистачає для самостійної оплати бажаної покупки, але ці кошти інвестовані в певний фінансовий або матеріальний актив і цей актив приносить певний дохід. Наприклад, у бізнес,цінні папери, депозит і так далі. В цьому випадку людина стоїть перед вибором: вивести кошти звідти і здійснити покупку , або ж узяти кредит, зберігши своє додаткове (а може, навіть і основне) джерело заробітку.

На мій погляд, в подібних ситуаціях теж все повинна вирішувати проста арифметика. Необхідно прорахувати, що більше: дохід, який вже приносить наявний капітал або ті витрати, які може спричинити отримання кредиту. Якщо дохід більший, то логічно узяти кредит, нехай навіть на особисті потреби, адже все одно залишаєтеся «в плюсі». Крім того, на мій погляд, наявність активу, що приносить дохід, завжди грає позитивну роль з точки зору управління особистими фінансами, тому перевага у більшості випадків повинна залишатися на його збереженні.

Що ж, мабуть, це усі основні моменти, які я хотів озвучити. У будь-якому разі, чи варто брати кредит — вирішувати тільки вам, тому прислухайтеся до того, що я написав але і зробіть свої висновки.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet