Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Чи можна давати гроші в борг?

Давайте поговоримо на таку досить делікатну тему: чи можна давати гроші в борг? В оточенні практично кожної людини завжди знайдуться люди, які люблять позичати гроші: великі суми, середні, дрібні, на рік, на місяць, «до зарплати», «до понеділка» і т.д. Що робити, якщо вас просять зайняти певну суму? Чи можна давати гроші в борг?

Згадаймо народні прислів’я: «Хочеш втратити друга — дай йому грошей у борг», «Де починаються гроші — закінчується дружба», «Позичив — значить витратив». Зараз можна зустріти і осучаснені варіанти: «Якщо ти позичив одному гроші і більше ніколи не бачив його — значить це було того варте».

давати гроші в борг

давати гроші в борг

Таким чином, вже наші предки знали про те, що давати гроші в борг погано. Зараз, я думаю, мало що змінилося, хіба що любителів жити в борг додалося. На жаль, ці люди не розуміють, що постійне позичання грошей лише посилює їх фінансові проблеми: найчастіше вони перебувають у фінансовій ямі, при тому, що багато з них заробляють досить непогано. Тим не менш, виправити таких людей неможливо, поки вони самі цього не захочуть, а ось хоча б не сприяти розвитку у них звички жити в борг може кожен: для цього не потрібно позичати гроші.

Даючи в борг комусь гроші, ви тим самим робите цій людині не краще, а гірше, оскільки сприяєте зміцненню її шкідливої фінансової звички жити в борг і не даєте можливості навчитися ефективно управляти особистими фінансами. До того ж, як ви розумієте, коли хтось із близьких, друзів або колег звертається до вас з проханням дати гроші в борг, це означає, що він бажає скористатися вашими грошима безкоштовно. А, як ви знаєте, гроші повинні працювати.

Даючи гроші в борг, ви втрачаєте той, нехай навіть невеликий, дохід, який могли б отримати, якби ці тимчасово вільні кошти (адже ви можете зайняти тільки тимчасово вільні кошти) поклали хоча б на банківський вклад. Так чи варто давати гроші в борг безкоштовно, якщо на них можна заробити? Таким чином, ми бачимо, що давати гроші в борг не варто — це негативно вплине на особистий бюджет обох учасників угоди: і боржника і кредитора.

Проте можливі ситуації, коли вас попросять дати в борг не просто так, а під відсотки. Чи можна давати гроші в борг у цьому випадку? Скажу так: це досить ризиковано, тут набагато більше ризиків не отримати суму, ніж, приміром, у випадку з вкладенням грошей на банківський депозит. Відповідно і коштувати такий займ має істотно вище. Крім цього, якщо ви вирішили дати гроші в борг під відсотки, я рекомендую вам стати на позицію банку, що видає кредит:

• Проаналізувати фінансовий стан свого майбутнього боржника;

• Прорахувати, чи вистачить йому доходів (нинішніх, а не планованих!), щоб розрахуватися з вами в намічений термін;

• Чітко з’ясувати, навіщо йому гроші, чи доцільно таке вкладення, чи бере участь він в цьому і власними грошима;

• і т.д.

Також обов’язково необхідно буде оформити боргове зобов’язання у нотаріуса. І для цього потрібно попередньо вивчити законодавчу базу: не скрізь і не завжди приватна особа може давати гроші іншій приватній особі і особливо під відсотки. Давати гроші в борг під відсотки іншій людині дуже ризиковано! Саме тому така процедура вимагає грамотного аналізу і точного юридичного оформлення.

Однак пам’ятайте, що навіть оформивши нотаріально боргове зобов’язання, вам дуже складно буде отримати ваші гроші з відсотками назад, якщо ваш боржник не захоче вам їх повернути. Не забувайте також, що якщо ви будете давати гроші в борг під відсотки — це може швидко привернути до вас увагу різних кримінальних елементів, адже тим самим ви, можна сказати, відкрито заявляєте: у мене є гроші!

Отже, припустимо, ви не бажаєте давати гроші в борг, але тоді виникає інша проблема: як чемно відмовити, щоб не образити того, хто просить у вас у борг? Тут необхідно дотримуватися наступних правил:

1. Ніколи, ніде і не перед ким не афішуйте, скільки у вас грошей. Навіть перед близькими друзями і родичами! Виняток може становити хіба що ваша друга половинка, з якою ви ведете спільне домашнє господарство. Пам’ятайте, що чим менше людей будуть знати, скільки у вас грошей, тим цілішими вони будуть!

2. Пошліться на відсутність вільних коштів і запропонуйте свою допомогу в негрошовому вигляді. Наприклад, відвезти в потрібне місце на своєму автомобілі, допомогти продуктами, допомогти фізичною силою … Таким чином, людина побачить, що ви небайдужі до її проблеми. Якщо ж така людина відмовиться від такої не грошової допомоги – скоріш за все вона бажає взяти в борг саме гроші.

3. Порадьте людині реальні способи вивільнення або заробітку необхідної суми, наприклад, запропонуйте йому звернутися на наш сайт — тут вона напевно почерпне для себе багато корисної інформації і, можливо, перейметься думкою, що життя в борг ні до чого доброго не приведе.

4. Порадьте хороший банк, де можна взяти вигідний кредит. Давати гроші в борг — прерогатива банків, а не людей. Якщо ж ви все таки з якихось причин не можете відмовити і все таки вирішили позичити гроші, то дотримуйтеся всього лише одного простого правила: давати в борг можна не більш, ніж ви готові втратити. Позичаючи гроші своїм друзям або близьким, вважайте, що ви віддаєте їх безоплатно.

Що ж, маю надію, ви зрозуміли, чи можна давати гроші в борг і зробите для себе правильні висновки .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet