Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Де і як знайти інвестора?

Продовжимо розмову про приватні інвестиції та поговоримо про те, де і як знайти інвестора. Це питання, я думаю, цікавить багатьох людей, які виношують певні бізнес-ідеї, але не мають капіталу для їх реалізації. Що ж, розглянемо декілька варіантів, де і як знайти інвестора для бізнесу, для стартапу.

як знайти інвестора

як знайти інвестора

На сьогодні основним джерелом фінансування продовжують залишатися банки. Вони можуть кредитувати бізнес, але роблять вони це не власними коштами, а грошима своїх вкладників. Проте, отримати кредит для бізнесу навіть під великі відсотки на ділі виявляється не так вже просто. Одна справа, якщо за кредитом звернеться підприємець, який має вже діючий бізнес, має доходи, які дозволяють погашати кредит і власність, яку можна закласти – в такому випадку банк, швидше за все, прокредитує. Але якщо це буде якись винахідник, що не має за душею нічого, окрім розробки бізнес-ідеї — практично в 100% випадках він отримає відмову в кредиті, якою б перспективною і супер-прибутковою не булла б його ідея.

Банки не дивляться на бізнес з точки зору інвесторів. Їм все одно, наскільки ідея перспективна, корисна і прибуткова. Вони хочуть бути упевненими в тому, що позичальник вже має можливість погасити отриманий кредит разом з відсотками. З цієї причини багато бізнесменів-початківців не можуть звертатися банки, а думають про те, як знайти інвестора в іншому мвсці.

Отож, де і як знайти інвестора для бізнесу?Ми вже визначились, що банківський варіант кредитування стартапу маловірогідний. Розглянемо інші варіанти:

1. Звернутися до родичів, друзів, знайомих. Як показує практика, саме цей варіант найчастіше дійсно допомагає знайти інвестора для свого проекту. У данному випадку не йдеться про те, щоб просто узяти гроші у борг безкоштовно, і не про те, щоб зайняти гроші під відсотки, а про те, щоб зробити зі свого родича, друга, колеги бізнес-партнера, який отримуватиме постійний прибуток від проекту. Такий варіант найбільш вірогідний, якщо грошей потрібно не надто багато — у когось серед ваших знайомих вони напевно є. Головне — уміти грамотно переконати їх в доцільності такого вкладення, а це дасть можливість регулярно отримувати додатковий пасивний дохід.

2. Знайти бізнес-ангела. Думаючи, де знайти інвестора для бізнесу, варто розглянути і варіант звернення до так званих бізнес-ангелів. Це приватні інвестори, які, як правило, об’єднуються в різні співтовариства, клуби, асоціації та готові вкладати свій капітал (одноосібно або спільно) в перспективні стартапи, бізнес-проекти. В Україні, тай в інших державах вже діють декілька великих і ряд дрібних співтовариств бізнес-ангелів, їхні координати ви без зусиль знайдете в інтернеті. Цей варіант, передусім, буде цікавий, якщо ви задумали щось грандіозне і займаєтеся пошуком приватних інвестицій у великих масштабах. Фінансування в невеликих сумах бізнес-ангели, як правило, не розглядають.

3. Знайти інвестора в інтернеті. Дуже поширений варіант пошуку приватного інвестора для бізнесу , який зазвичай в першу чергу і пробують ті, що потребують грошей. Просто набирають в пошукових системах фрази «приватний інвестор», «приватні інвестиції», «приватний інвестор для бізнесу», «приватні інвестиції для бізнесу» і штудіюють отримані результати пошуку. Звичайно ж, що в цьому випадку бажають знайти інвестора значно більше чим інвесторів, що шукають перспективні ідеї для вкладення капіталу. Крім того, в цій сфері обертається немало шахраїв, які, представляючись приватними інвесторами, виманюють у людей всілякі внески і передоплати, після чого пропадають. Тому знайти інвестора у такий спосіб складно проте можливо.

4. Краудфандинг -«допомогу натовпу» або «народне фінансування».Це явище з’явилося порівняно недавно, але вже нестримно набирає оберти. У той же час в розвинених західних країнах краудфандинг вже отримав схвальні відгуки. Якщо ви замислилися про те, де і як знайти інвестора для стартапу або бізнесу — обов’язково розгляньте і цей варіант. Суть краудфандингу полягає в тому, що людина публікує свою ідею на спеціалізованих сайтах і в співтовариствах , присвячених краудфандингу, а також умови участі в ній інвесторів: ті умови, на яких він хоче отримати приватні інвестиції. Зараз краудфандинг, окрім залучення інвестицій у бізнес-проекти, активно використовується в таких сферах як доброчинність і фінансування некомерційних проектів.

Що ж , ми розглянули основні варіанти де і як знайти інвестора для бізнесу або ж стартапу. Аналізуйте та вибирайте саме те, що вам підійде.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

3 коммент. к “Де і як знайти інвестора?”

  1. Ворон Дмитрий:

    Самый доступный вариант это использование инвест площадок.

  2. Юра:

    Дякую за цікавий та повчальний матеріал

  3. Григорій:

    Шукаю патрнера-інвестора для подальшої співпраці у сфері ресторанного комплексу.Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet