Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Де взяти вигідний кредит ?

Сьогодні пропоную поговоримо про те, де взяти вигідний кредит. Я вже не раз писав, що прибігати до використання позикових коштів у більшості випадків взагалі небажано, це робить тільки негативний вплив на особисті фінанси та сімейний бюджет. Проте, бувають ситуації, в яких отримання кредиту може бути дійсно вигідним і навіть корисним. Детальніше про них ви можете дізнатися в статті чи варто брати кредит ?

Так от, якщо ви все ж наважилися скористатися позиковими коштами, то ваше головне завдання- вибрати найбільш вигідні умови кредитування, знайти такий банк і кредитну программу, які виявилися б оптимальними для вашої ситуації і ваших фінансових можливостей. Як і де узяти вигідний кредит, як визначити, який кредит вигідніший? Саме про усе це і піде мова в сьогоднішній публікації.

вигідний кредит

вигідний кредит

Усі умови кредитування за абсолютно будь-якою програмою можна умовно розділити на 2 частини:

1. Фінансові умови. Сюди входить все те, що відіб’ється на грошових витратах позичальника,який отримав кредит: процентна ставка, комісії, штрафи, додаткові послуги і т.д..

2. Нефінансові умови. Сюди відносяться умови надання кредиту, які ніяк не впливають на витрати позичальника : вимоги до документів, що надаються, терміни розгляду заявок, перевірка кредитної історії, можливість подати заявку на кредит онлайн і т.д..

Думаючи про те, де узяти вигідний кредит, в першу чергу необхідно звернути увагу саме на фінансову складову програми кредитування. Вигідні фінансові умови отримання кредиту мають бути первинні, а нефінансові — вторинні.

Тепер розглянемо детальніше, якими мають бути вигідні умови кредитування по усіх основних параметрах в кожній із цих категорій.

Вигідний кредит: фінансові умови:

1. Процентна ставка. Те, на що в першу чергу звертає увагу будь-яка людина, котра шукає вигідний кредит — це, звичайно ж, розмір процентної ставки. Проте на підставі цього параметра можна було б сміливо робити вибір ще років 10 назад, але зараз банки навчилися приховувати свій потенційний прибуток за іншими умовами, залишаючи процентну ставку, на перший погляд,досить низькою. Крім того, в рекламі банківських послуг часто можна зустріти «процентна ставка від 20% річних», а «від 20%» означає, що вона може виявитися і 100% і 1000% річних.

Тому, думаючи про те, де узяти вигідний кредит, зараз необхідно звертати увагу не просто на процентну ставку, а саме на ефективну процентну ставку, яка показує, скільки фактично позичальник заплатить банку і залежить від усіх інших фінансових умов кредитування, які я опишу нижче. У багатьох випадках вона може відрізнятися від ставки, вказаної в договорі в 2 і більше разів.

2. Схема погашення кредиту. Вибираючи вигідний кредит, дуже важливо брати до уваги не тільки процентну ставку, але і схему погашення. Останнім часом банки все більше перекладають свої кредитні програми на ануїтетну схему, яка, звичайно ж, більше вигідна кредиторам, а не позичальникам, тому що переплата по ній виходить істотно більшою, особливо, коли йдеться про тривалі програми кредитування, погашення по яким робиться упродовж багатьох років.

Починаючи виплачувати ануїтетні платежі, позичальник погашає в основному тільки відсотки по кредиту, не погашаючи його тіло, тому відсотків за увесь період кредитування нараховується значно більше. Вибираючи вигідний кредит, варто віддавати перевагу программам, котрі передбачають стандартну (класичну) схему погашення, оскільки при інших рівних умовах переплата по них виходить істотно менше.

3. Кредитні комісії. Останнім часом банки все частіше намагаються обкласти свої кредити всілякими комісіями, за рахунок яких можна декларувати меншу процентну ставку, що психологічно притягує фінансово­безграмотного позичальника. Кредитні комісії можуть бути:

• одноразовими (наприклад, за видачу кредиту, за розгляд кредитної заявки ;
• регулярними (наприклад, за обслуговування позикового рахунку, за погашення кредиту ;
• ситуативними -виникають в певній ситуації (наприклад, за дострокове погашення кредиту).

Крім того, кредитні комісії можуть бути:

• фіксованими (у певній грошовій сумі) ;
• процентними (у відсотках від суми кредиту, суми погашення, суми залишку заборгованості).

Зрозуміло, що чим більше таких комісій і чим вище їхній розмір, тим менш вигідний кредит вам пропонують. Важливо також уміти правильно розуміти фінансову суть комісій. Приміром, комісія 1% в місяць від суми кредиту при позиці на рік рівносильна сплаті не 12% річних, як багато хто помилково вважає, а близько 24% річних для класичної схеми погашення. Таким чином, наприклад, кредит під 30% річних без такої комісії буде вигідніший, ніж кредит під 15% річних і 1% комісії в місяць.

Вибираючи, де узяти вигідний кредит, слід віддавати перевагу тим кредитним програмам, в яких передбачено якомога менше кредитних комісій, особливо — регулярних (краще, щоб їх не було взагалі).

4. Обов’язкові супутні витрати. Багато кредитних програм припускають наявність обов’язкових додаткових витрат, які в окремих випадках навіть можуть перевищувати відсотки і комісії, що сплачуються банку. Приміром, платне відкриття і обслуговування поточного рахунку або карти, страхування КАСКО при автокредиті, експертна оцінка, нотаріальне оформлення і страхування нерухомості при іпотеці, запит на отримання кредитної історії при мікропозиках і т.д..

Вибираючи вигідні умови кредитування, слід обов’язково звертати увагу і на ці витрати, адже позичальникові, по суті, все одно, кому платити: банку, страховий компанії, нотаріусові або кому іншому — він у будь-якому разі несе витрати. Також слід пам’ятати, що бувають випадки, коли додаткові витрати по кредиту – це ні що інше, як крос­продажі банку, яких при грамотному підході можна уникнути. Наприклад, коли банк нав’язує страхування.

5. Доступна сума і термін кредитування. І, нарешті, вигідний кредит повинен фактично влаштовувати позичальника за своїми ключовими параметрами: по сумі і по терміну. Як правило, чим більше сума і термін кредиту, тим вигіднішим він є по усіх іншим фінансових умовах, оскільки банк, видаючи такий кредит, надовго забезпечує себе постійним припливом грошових коштів. І, навпаки, невеликі суми на короткі терміни завжди обійдуться дорожче.

Вибираючи, де узяти вигідний кредит, необхідно, спочатку, розглядати тільки ті пропозиції, в яких вас влаштовує доступна сума, по-друге, потрібно намагатися узяти кредит на як можна більший термін, щоб узабезпечити себе, понизивши кредитне навантаження, але при цьому потрібно прагнути погасити його достроково, якнайшвидше, щоб зменшити переплату.

6. Умови дострокового погашення. Оскільки при отриманні позикових коштів завжди потрібно прагнути позбавитися від боргу, якнайшвидше, необхідно заздалегідь дізнаватися, на яких умовах робиться дострокове погашення кредиту. Це може передбачати додаткові комісії, штрафи, пені, а також обмеження із сум або термінів дострокового погашення, які відразу роблять кредит не таким вигідним, навіть за інших вигідних умов.

Позичальник завжди повинен мати можливість достроково розрахуватися по кредиту без сплати яких­небудь додаткових комісій, тому вигідний кредит не повинен передбачати додаткової плати за дострокове погашення і накладати якісь обмеження по сумах або термінах.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet