Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Навіщо і кому потрібна домашня бухгалтерія?

Я вже неодноразово писав, що являє собою домашня бухгалтерія і якими способами можна її вести, а сьогодні хочу трохи поміркувати про те, кому це, в першу чергу, може бути корисно. Отже, навіщо і кому потрібна домашня бухгалтерія.

Перш за все, слід зазначити, що облік домашніх фінансів — звичайно, процес потрібний і важливий, але не завжди людина або сім’я можуть бути готові до того, щоб його почати. Розглянемо випадки, в яких вести особисті фінанси поки ще рано. Коли домашня бухгалтерія не допоможе?

домашня бухгалтерія

домашня бухгалтерія

1. У вас взагалі немає доходів або вони надзвичайно малі. Якщо ви зовсім нічого не заробляєте, або заробіток становить, наприклад, п’яту або десяту частину ваших витрат, ведення обліку домашніх фінансів навряд чи якось виправить ситуацію. У цьому випадку вам спочатку варто подбати про те, щоб у вас з’явилися хоч якісь доходи, тобто, знайти роботу — активний заробіток тут буде єдиним способом поліпшення фінансового становища.

2. У вас вітер у голові, ви не знаєте ціну грошам. Домашня бухгалтерія не стане порятунком для тих, на кого гроші «падають з неба» (наприклад, від батьків) і хто звик розкидатися ними, бо улюблені «папіки» завжди підкинуть ще у разі потреби. Якщо ви не вмієте самостійно заробляти гроші, не знаєте, як вони дістаються, облік особистих фінансів вам нічого не дасть. Ви ж навіть не знаєте, що таке особисті фінанси, для вас є тільки «бабоси», за допомогою яких можна демонструвати свою крутизну.

3. Вас все влаштовує, ви не прагнете до кращого. Якщо вас повністю влаштовує ваше фінансове становище, ви не бажаєте що-небудь змінювати у своєму житті і пливете за течією — що ж, це ваш життєвий вибір і в цьому випадку домашня бухгалтерія вам теж не потрібна.

Якщо ви підходите під опис хоча б однієї з перерахованих вище категорій, то, перш ніж почати вести облік домашніх фінансів, вам доведеться попрацювати над собою і виправити ситуацію, або ж продовжувати жити так, як є, адже кожен сам для себе вирішує, що йому потрібно, а що ні.

Тепер розглянемо ті категорії людей, для яких ведення особистих фінансів, навпаки, необхідно. Кому потрібна домашня бухгалтерія?

1. Ви не вписується в свій бюджет. Ваш сімейний бюджет кожного разу витрачається «під нуль» або майже під нуль, а іноді, коли виникають непередбачені обставини, ви навіть витрачаєте більше, ніж заробляєте. У цьому випадку облік домашніх фінансів вам дійсно необхідний: він дозволить провести оптимізацію особистих витрат і зробити так, щоб ваші доходи перевищували витрати.

2. У вас є кредити та / або інші борги. У цьому випадку вам також обов’язково необхідно вести домашню бухгалтерію, адже вона дозволить оптимізувати погашення боргів і розрахуватися з ними якомога швидше, що вивільнить ваш особистий або сімейний бюджет для інших, більш важливих цілей.

3. Вам потрібно накопичити певну суму грошей. Наприклад, вам необхідно зробити певні великі покупки, зібрати потрібну суму на відпочинок або капітал для інвестування. Ведення домашньої бухгалтерії допоможе вам накопичити гроші максимально швидко.

4. У вас покращилось фінансове становище. Наприклад, ви поміняли роботу на більш високооплачувану, стали більше заробляти, у вас з’явилися вільні грошові кошти, які ви відкладаєте на заощадження або навіть інвестуєте. Здавалося б, все вже добре. Насправді, ведення домашньої бухгалтерії стало для вас тільки ще актуальніше: адже чим більше грошових потоків проходить через особистий або сімейний бюджет, тим складніше ними розпоряджатися і тим важливіше враховувати і систематизувати всі особисті фінанси.

5. Ви хочете покращити своє фінансове становище,тобто, хочете прийти до того, що описано в попередньому пункті: більше заробляти, інвестувати, створювати пасивний дохід, всіма способами зміцнювати своє фінансове становище. І в цьому випадку домашня бухгалтерія покликана стати вашим вірним другом, адже з її допомогою ви зможете більш грамотно розпланувати досягнення поставлених фінансових цілей, відстежувати і аналізувати виконання особистого фінансового плану.

Таким чином, домашня бухгалтерія повинна виступати не єдиним, але важливим фінансовим інструментом у досягненні будь-яких життєвих цілей, так чи інакше пов’язаних із грошима. Але слід визнати, що якщо людина сама не бажає хоча б навчитися грамотно розпоряджатися особистими фінансами або не прагне до зміцнення власного фінансового становища, ніяке ведення домашньої бухгалтерії їй не допоможе.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet