Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Дистанційна робота

Вирішив присвятити ще одну публікацію роздумам про те, чим хороша дистанційна робота (фріланс, фрілансинг), а що в ній, навпаки, може принести певні незручності або незадоволеність. Я вже писав про те, що представляє із себе робота фрілансером і тезисно зазначав у цій публікації переваги та недоліки такої форми роботи на себе як для замовника послуг, так і для виконавця.

Сьогодні ж будуть більш вільні міркування про цей спосіб заробітку, про те, чим хороша і чим небезпечна дистанційна робота для людини, яка ніколи цим не займалася, але хоче стати фрілансером.

дистанційна робота

дистанційна робота

Отже, відразу скажу, що якщо вас зацікавила дистанційна робота і ви хочете стати фрілансером — напрям думки, на мій погляд, вірний. Але тут важливо інше: необхідно відразу чітко собі уявляти, у що ви вплутуєтеся і до чого йдете. Зараз, напевно, тільки ледачий не пише про те, як хороший заробіток в інтернеті, але, якщо пильніше вдивитися в подібні публікації, то можна побачити, що в більшості випадків вас намагаються залучити в якусь авантюру, наприклад, у фінансову піраміду, в якій скоріше можна втратити гроші, ніж заробити.

Відразу необхідно розуміти, що заробіток в інтернеті може бути активним і пасивним, а також поєднувати в собі обидві форми отримання доходу. Дистанційна робота — це варіант саме активного заробітку, тобто, такого способу отримання доходу, для якого ви повинні вкладати свою працю і час, але не повинні вкладати капітал. Фріланс, фрілансинг — це і є дистанційна робота, найчастіше — за комп’ютером, що припускає отримання та виконання разових або постійних замовлень від різних замовників із отриманням оплати за фактом виконання кожного замовлення.

З технічної точки зору в цьому немає нічого складного: щоб стати фрілансером досить мати навіть слабенький комп’ютер з виходом в інтернет та вільний час. Багато хто прагне поєднувати віддалену роботу з основною, для когось фрілансинг — це тільки додаткова робота, для когось- основний спосіб заробітку.

З точки зору інформаційного забезпечення теж особливих проблем немає. Зараз інтернет дає можливість отримати будь-яку інформацію, яку може стати в нагоді для дистанційної роботи, тому зайнятися фрілансом можна і не маючи достатніх навичок в тій сфері, в якій ви хочете себе спробувати, але маючи при цьому бажання і здатності навчатися, удосконалювати свою майстерність.

Судячи зі спілкування з багатьма людьми, головна проблема, яка заважає їм перейти на фрілансинг — суто психологічна. Адже всіх з дитинства вчили тому, що потрібно мати стабільну роботу, будувати кар’єру, що добре заробляє той, хто працює в хорошому місці і на хорошій посаді … А що таке фрілансинг та дистанційна робота? Та незрозуміло що! «Фрілансер» — це, можна сказати, те ж саме, що і «безробітний».

Зламати подібні стереотипи більшості людей дуже складно. Тому багато з них і продовжують все життя працювати на дядька, підриваючи своє здоров’я і заробляючи при цьому так, що все одно грошей не вистачає. І навіть якщо дистанційна робота починає приносити їм солідний додатковий заробіток, який з часом може перекрити основний, вони все одно не готові залишити своє робоче місце і начальника-тирана, бо там «стабільно».

Якщо в цих роздумах ви побачили себе, то настійно рекомендую прочитати статтю, в якій я спробував розвінчати основні міфи про роботу, які щільно в’їлися у свідомість більшості людей. Таким чином, багато людей і хотіли б перейти на віддалену роботу, стати фрілансерами, але мучаться сумнівами: а раптом не піде, а раптом не вийде заробляти стільки, скільки я хочу, а раптом …

Інша ж категорія людей, навпаки, тішить себе ілюзіями, що справи відразу підуть в гору, віддалена робота швидко зробить їх фінансово незалежними, нарешті дозволить заробляти нормальні гроші і жити по-людськи. Скажу так: істина десь посередині. З того моменту, як ви, приміром, залишите традиційну роботу і повністю перейдете на фрілансинг, ви просто позбудетеся від одних проблем і придбаєте інші. Тепер про все по порядку …

Хоч слово «фрілансер» і означає в перекладі «вільний художник», його графік роботи можна швидше назвати гнучким, ніж вільним. І особливо на перших порах. Тобто, ви, звичайно, можете, перейшовши на віддалену роботу, займатися певними справами в своє задоволення або взагалі байдикувати, тільки періодично, за настроєм виконуючи замовлення, але в цьому випадку ваш заробіток буде в рази меншим, ніж та ж традиційна зарплата .

Дистанційна робота, особливо на початку кар’єри фрілансера, припускає дуже тривалий робочий день, можливо навіть більший, ніж традиційний восьмигодинний. Повторюся, саме для тих, хто хоче досягти успіху у фрілансингу, саме заробляти тут добрі гроші. Відразу навіть не вийде відволікатися на сторонні речі, якими ви раніше займалися, створюючи видимість роботи, десь в офісі. Тут доведеться саме працювати і працювати серйозно, ретельно, на результат.

Тому дистанційна робота передбачає дуже чітке і грамотне планування робочого дня: від цього в самому прямому сенсі буде залежати заробіток фрілансера. Якщо на традиційній роботі можна було «профілонити», отримавши ту ж саму зарплату, то тут такий варіант вже не пройде. До того ж, в перший час кожен фрілансер повинен прагнути працювати на репутацію (рейтинг), показуючи високу працездатність і якісне виконання поставлених завдань. Цей рейтинг, який розраховує будь-яка біржа фрілансу, згодом стане працювати на нього: саме за рейтингом потенційні замовники будуть оцінювати якість і вартість роботи фрілансера.

Таким чином, на перших етапах дистанційна робота може призвести до певного розчарування: доведеться працювати багато і старанно, заробляючи при цьому не так багато (відсутність репутації означає, що доведеться братися за найдешевші і нецікаві замовлення — інші фрілансеру-початківцю просто не довірять). До того ж, фрілансер відчуватиме, що таке конкуренція: як треба блискавично відстежувати нові замовлення, щоб встигнути «схопити» їх раніше за сотню інших таких же прихильників віддаленої роботи.

На цьому фоні можуть розвиватися певні психологічні проблеми: втома, занепад сил, втрата працездатності, депресія, розчарування . І тут, напевно, знайдуться родичі та знайомі, які почнуть капати на мізки: «ну ось, тепер будеш сидіти без грошей», «і на що тепер жити?», «а я тобі казала …» і т.д. Багатьом фрілансерам дуже важко пережити такий ось перехідний період і довести своїм родичам зворотнє, кажучи про якісь майбутні перспективи, буде практично неможливо, до тих пір, поки вони особисто не побачать ті самі «добрі гроші», які ви почнете заробляти на фрілансі.

Є ще один цікавий момент в плані спілкування фрілансера з родичами. Часто рідні не розуміють, що людина, хоч і перебуває вдома, за комп’ютером, все одно працює і завжди будуть відволікати його, просити що-небудь зробити, куди-небудь сходити, не думаючи про те, що йому необхідно якісно і в певні терміни здати замовлення. При відмові почнуть ображатися,це ще одна психологічна незручність, яку приносить віддалена робота.

Як показує практика, при грамотному і продуманому підході, бажанні та прагненні досягти успіху у фрілансингу, такий перехідний період триває не більше трьох місяців. Однак, потрібно бути готовим стійко перенести ці місяці і не звертати з обраного шляху. У цей період доведеться неабияк попітніти. Скажу чесно: вдається це не всім. Багато хто не витримує такого підвищеного навантаження, як в плані роботи, так і психологічному плані, розчаровуються в віддаленій роботі і повертаються в офіси (якщо виходить, звичайно, працевлаштуватися, оскільки це теж зараз не просто).

Однак, тих, хто зможе пережити цей етап, чекають певні заохочення. Вони вже поступово почнуть переходити від кількості виконуваних замовлень до якості. У них буде напрацьований рейтинг і почнуть з’являтися перші постійні замовники, які забезпечуватимуть їх більш високооплачуваними замовленнями. Вони вже зможуть працювати менше, а заробляти більше. За цей період середньостатистичний фрілансер вже зможе вийти на рівень доходів, порівнянний з оплатою праці на традиційній роботі і продовжувати його нарощувати. Ну а далі, якщо продовжувати в тому ж дусі, відкриються ще більш райдужні перспективи.

Тепер не ви будете боротися за замовлення, а замовники почнуть боротьбу за вас. Ви ж на цьому тлі будете мати повне право підвищувати ціни на свої послуги і вибирати, з ким ви хочете працювати, а хто з якихось причин вас не влаштовує. Через певний час ви зможете залишити біржі фрілансу і почати працювати безпосередньо з постійними замовниками, економлячи на комісії біржі, створите свій сайт-візитку із портфоліо, ваша цінність як виконавця передаватиметься в мережі за принципом сарафанного радіо, до вас почнуть приходити нові замовники , оскільки вас порекомендували старі.

Через рік-два ви вже зрозумієте, що дистанційна робота набагато перспективніше традиційної, що тут можна заробляти дуже хороші гроші, що замовники, які навіть не знайомі з вами особисто, цінують вас, як працівника набагато більше, ніж ваш колишній начальник. Що фріланс — це перехід від відносин «начальник-підлеглий» до партнерських відносин, де ви із замовником розмовляєте на рівних, ніхто нічого один одному не винен і кожен може диктувати свої умови.

І це, повірте, зовсім інший рівень заробітку. Таким чином, віддалена робота (фріланс) — це не простий спосіб швидко розбагатіти, це можливість залишити традиційну роботу і працювати на себе. Фріланс — це не «золоті гори», це нелегка праця і завзяте прокладання своєї дороги до гідних заробітків, це однозначно можливість змінити своє життя, але от в який бік — вже повністю залежить від вас.

Слід розуміти, що заробіток на фрілансі ніхто не гарантує і в грошовому плані це завжди величина непостійна. Тому, заробляючи на віддаленій роботі, особливу увагу приділяйте створенню резервів і заощаджень, які підстрахують вас на той випадок, коли доходи тимчасово впадуть. Бажаю всім фрілансерам щедрих замовників і хороших заробітків!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet