Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Електронні гроші: переваги та недоліки

Зовсім недавно я розповідав про те, що являють собою електронні гроші, як функціонують електронні платіжні системи, а тепер хочу окремо розглянути основні переваги та недоліки електронних грошей, що дасть можливість забезпечити більш грамотний і вигідний підхід до їхнього використання.

Традиційно почнемо з переваг:

1. Простота і низька вартість емісії. Електронні гроші не потрібно друкувати, задіюючи для цього величезні виробничі потужності, робочу силу, сировину, що пов’язано з великими витратами.

2. Простота зберігання. Засоби електронних платіжних систем зберігаються в електронному вигляді, їм не потрібна упаковка, грошові сховища, транспортування, охорона та інші фактори, необхідні для забезпечення ходіння паперових грошей.

3. Незалежність від банків. Електронні гроші не можуть пропасти, як кошти на банківських рахунках у разі банкрутства фінансової установи.

електронні гроші

електронні гроші

4. Висока портативність. Електронні гроші, незалежно від сум, не володіють габаритами (обсягом, вагою і т.д.) на відміну від традиційних банкнот і монет.

5. Відсутність поділу на номінали. Завдяки електронному характеру засобів ЕПС відсутня проблема підбору потрібної суми, здачі при здійсненні платежів і т.п..

6. Відсутність необхідності перерахунку. Електронні гроші не потрібно перераховувати- цю функцію здійснюють алгоритми платіжних систем, які практично не помиляються.

7. Відсутність втрати якості з часом. Кошти на електронних гаманцях, зважаючи на відсутність їх фізичної форми, не зношуються, не рвуться, не дряпаються і т.д..

8. Зручність проведення розрахунків. Електронними грошима легко розраховуватися за товари та послуги в інтернеті або відправляти їх в якості приватних переказів. Операція перерахування займає лічені хвилини, а кошти надходять до одержувача практично миттєво, у тому числі і між країнами.

9. Відсутність персоніфікації. Електронні гроші можна перевести, не знаючи імені, прізвища, паспортних даних та номерів банківських рахунків одержувача, достатньо знати номер електронного гаманця.

10. Система безпеки. Електронні платіжні системи застосовують різні сучасні способи захисту проведення платежів і збереження коштів на електронних гаманцях. Виключаються всі можливі злочини, які можуть бути пов’язані з поводженням готівки (грабежі, крадіжки і т.д.).

Що ж, це були основні переваги електронних грошей, а тепер давайте розглянемо їхні недоліки.

1. Відсутність досконалої законодавчої бази. У більшості країн, в т.ч. в пострадянських країнах відсутні дієві методи правового регулювання обігу електронних грошей. Завдяки цьому електронні платіжні системи часто використовуються як засіб для ведення тіньового бізнесу, ухилення від податків і т.п.

2. Необхідність підключення до інтернету для проведення розрахунків. Електронні гроші можна перераховувати тільки за допомогою всесвітньої мережі. У багатьох випадках для цього потрібно ще спеціальне програмне забезпечення (тобто при його відсутності, наприклад, на іншому комп’ютері неможливо здійснити платіж).

3. Необхідність достатнього рівня підготовки . Створення електронного гаманця, введення / виведення електронних грошей, проведення платежів — все це вимагає певного рівня знань. Людина, яка слабко володіє інтернетом або не володіє ним взагалі, може допустити певні помилки, а вони, в свою чергу, можуть обернутися втратою грошових коштів.

4. Кошти на електронних гаманцях можуть бути заблоковані. Багато ЕПС залишають за собою таку можливість, з якою користувач погоджується при підписанні оферти. У випадку блокування, навіть якщо вона сталася не з вини користувача, повернути гроші з електронного гаманця дуже складно, іноді — неможливо.

5. Необхідність зберігати паролі, використовувати мобільний телефон. У більшості випадків з метою безпеки проведення розрахунків аккаунт учасника ЕПС прив’язується до його номера мобільного телефону, підтвердження всіх операцій здійснюється через СМС. Крім того, необхідно пам’ятати і зберігати паролі доступу, іноді їх може бути кілька. При втраті пароля або номера мобільного телефону відновлення доступу може бути проблематичним.

6. Персоналізація даних для проведення великих розрахунків. Для можливості здійснювати операції з електронними грошима в більш великих сумах (іноді це вже, наприклад, від 100 доларів) необхідно проходити процедуру персоналізації, тобто, надавати в платіжну систему скан копію паспорта та при необхідності інші документи.

7. Введення / вивід коштів досить дороге. Щоб перевести традиційні гроші в електронні і навпаки, необхідно заплатити певні комісії: банкам, обмінним пунктам, платіжним терміналам і самим платіжним системам. Розмір комісій у сукупності може досягати 5% і більше, що досить багато в порівнянні, наприклад, з безготівковими розрахунками в банках або отриманням / відправкою грошових переказів.

8. Немає широкого застосування. Хоч обороти електронних платіжних систем стабільно ростуть, електронні гроші ще не знайшли повсюдного широкого застосування. Їх приймають до оплати навіть не всі інтернет магазини. Тобто, далеко не факт, що ви завжди зможете оплатити потрібний вам товар або послугу електронними грошима.

9. Можливі проблеми з платіжними системами. Електронні платіжні системи можуть відчувати всілякі труднощі, які відіб’ються на всіх їхніх учасниках. Приміром, в 2013 році за рішенням правоохоронних органів були заблоковані рахунки посередника Webmoney в Україні, у зв’язку з чим курс віртуальної гривні різко впав, а всі операції з нею стали дорогими і важко здійсненними.

10. Можливі випадки шахрайства. У сфері електронного грошового обігу діє чимало шахраїв, які намагаються зламати електронні гаманці або обманним шляхом змусити власника самого перевести їм гроші. Причому, зловити такого шахрая дуже складно, практично нереально.

Що ж, як бачите, електронні гроші мають як ряд беззаперечних переваг, так і ряд недоліків. Користуватися такими грішми, чи ні – ваша особиста справа, однак, якщо ви заробляєте гроші в інтернеті, або тільки мрієте це робити – вам необхідно використовувати електронні гроші в своїй роботі.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet