Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Фінансове становище людини

Я вже говорив про те, від чого залежить фінансове становище людини, і як формується його особистий бюджет, а тепер прийшов час точно сформулювати, яким же це фінансове становище може бути. Отже, фінансове становище людини може бути чотирьох видів, два з яких знаходяться під так званою «рисою бідності» :

• Фінансова яма.
• Фінансова нестабільність.
• Фінансова стабільність.
• Фінансова незалежність.

Що ж, давайте розглянемо їх детальніше:

• Фінансова яма- це нижчий ступінь фінансового стану людини, що характеризується перевищенням витратної частини особистого бюджету над прибутковою. З цієї різниці, відповідно,витікає наявність боргів і відсутність резервів та заощаджень. Якщо людина, знаходячись у фінансовій ямі, намагається сплатити витрати за рахунок подальшого залучення позикових коштів, вона тільки ще глибше розкопує свою яму. Змінити цей стан може тільки суворий контроль особистих фінансів : скорочення витрат і збільшення доходів!

фінансове становище людини• Фінансова нестабільність — це фінансове становище людини, при якому його доходирівні або приблизно дорівнюють витратам. Знаходячись в стані фінансової нестабільності людина, грубо кажучи, витрачає стільки ж, скільки заробляє, при цьому у неї відсутні резерви і заощадження. Таким чином, виникнення будь-яких непередбачених ситуацій тут же спричиняє за собою появу боргів і, як наслідок, перехід на нижчий рівень — до фінансової ями. Слово «нестабільність» тут говорить само за себе. У цьому стані людині як би і вистачає доходів для покриття витрат, але при цьому більше нічого не залишається, тому таке становище дуже хитке. Судячи із статистики та досвіду спілкування із різними людьми, переважна більшість населення нашої країни знаходиться саме в цьому стані – фінансова нестабільність.

• Фінансова стабільність – це такий фінансове становище людини, при якому доходи перевищують її витрати. Як наслідок, у людини, що знаходиться в такому стані, немає боргів, а є резерви та заощадження. Фінансова стабільність знаходиться вище за рису бідності, оскільки наявність резервів і заощаджень завжди дозволяє без фінансових проблем переживати всілякі непередбачені ситуації (приміром, втрату доходів). До того ж, перевищення доходів над витратами дає можливість постійно нарощувати заощадження, створюючи капітал, тому перехід на крок назад, до фінансової нестабільності, тут вже маловірогідний. Переступивши поріг бідності один раз, людина швидше за все не повернеться назад.

Під рисою бідності знаходяться люди, доходи яких складаються із активного заробітку, тобто їхній дохід залежить від їхньої активності (наприклад, заробітна плата за виконану роботу). У стані фінансової стабільності у людини вже з’являється і пасивний дохід, не залежний від результатів її праці (наприклад, дохід від заощаджень — відсотки по депозитах).

• Фінансова незалежність (чи фінансова свобода) — це вищий фінансовий стан людини. Його назва говорить про те, що людина не залежить від грошей. Доходи фінансово­незалежної людини істотно перевищують її витрати. Фінансова незалежність відрізняється від фінансової стабільності двома найважливішими чинниками:

1. Дохід переважно пасивний.
2. Окрім резервів і заощаджень є присутнім капітал, що забезпечує цей пасивний дохід.

Людині, що знаходиться в стані фінансової незалежності, вже немає необхідності займатися активними заробітками, вона може працювати за бажанням собі на втіху, а не заради грошей. Така людина отримує пасивний дохід із декількох джерел, тому вірогідність її повернення на попередній рівень практично дорівнює нулю. Пройшовши шлях до фінансової свободи, людина збереже цей стан на усе подальше життя, що. Саме з цієї причини питання «як досягти фінансової незалежності»? хвилює таку величезну кількість людей.

Шлях до фінансової незалежності — це дуже довгий, трудомісткий процес , який вимагає чималих зусиль та певних  знань. Описати цей шлях і хоча б трохи допомогти людям його подолати — одне із основних завдань, які ставить перед собою наш проект .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet