Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Фінансові маніпуляції

Поговоримо сьогодні на дуже цікаву тему: фінансові маніпуляції. Що це таке, чому це погано і як їм протистояти — про все це ви дізнаєтесь, ознайомившись з даною публікацією. Напевно багато хто чув про різні способи маніпулювання людьми. Це може відбуватися як свідомо, так і несвідомо, але в будь-якому випадку людина, що піддається маніпуляціям, практично завжди страждає.

У цій статті я хочу виділити окремий тип маніпулювання, умовно назвемо його «фінансові маніпуляції». Що будемо мати на увазі під цим поняттям? Фінансові маніпуляції — це свідомий або несвідомий примус іншої людини до вчинення деяких дій, невигідних для неї з фінансової точки зору. Вони можуть відбуватися на різних рівнях (на побутовому, наприклад, або на рівні бізнесу) і мати самий різний масштаб. Також, підкреслю, що людина може фінансово маніпулювати іншою людиною навмисно, переслідуючи якісь свої корисливі цілі, або навіть сама цього не підозрюючи, проте в будь-якому випадку маніпульована нею людина отримує від цього певну фінансову шкоду.

фінансові маніпуляції

фінансові маніпуляції

Щоб було зрозуміліше, наведу кілька прикладів: Приклад 1. Людина починає скаржитися на своє важке становище, розповідати про свої проблеми, а потім просить дати їй в борг гроші.

Приклад 2. Людина намагається переконати, що ви живете неправильно, тому що у вас немає «нормального» телефону, «нормальної» машини, ви не їздите у відпустку за кордон і т.д.. Тобто, у вас відсутня видимість успіху.

Приклад 3. Людина постійно змушує вас нести непотрібні витрати, які ви несете тільки через неї. Наприклад, сходити «посидіти» в барі або навіть просто випити кави з автомата за компанію.

Приклад 4. Найстрашніший. Людина просто входить в довіру, і починає в тій чи іншій мірі жити за ваш рахунок або постійно тягнути з вас якісь гроші, для неї це головна мета вашої із нею взаємодії.

Ну і щоб було зовсім зрозуміло: типовий приклад фінансового маніпулятора — це менеджер з продажу або продавець в магазині, який активно намагається змусити вас купити певну річ, маніпулюючи вашою свідомістю. Але в даному випадку це входить в його посадові обов’язки, а ось на побутовому рівні фінансове маніпулювання може відбуватися як з певними корисливими цілями, так і без таких. Я впевнений, що якщо ви уважно подивитеся на всі боки, ви побачите дуже багато таких прикладів, а можливо, хтось намагається здійснювати фінансові маніпуляції навіть конкретно з вами.

Чому фінансові маніпуляції — це погано? Виділю кілька головних моментів:

1. Будь-які непотрібні витрати однозначно тягнуть вниз ваше фінансове становище.

2. Ви втрачаєте можливість реалізовувати власні фінансові цілі, але допомагаєте реалізовувати чужі.

3. Ви проявляєте свою слабохарактерність, йдете на поводу маніпуляторів, у вас знижується самооцінка.

4. Маніпулятори розуміють, що вами легко маніпулювати, і використовують цю можливість ще сильніше собі на благо.

Як визначити, що по відношенню до вас замислюються фінансові маніпуляції. Перерахую кілька найпоширеніших ознак цього:

• Людина ні з того ні з сього починає проявляти до вас підвищений інтерес, підвищена увага, робить спроби надмірно зблизитися, демонструє підозрілу дружелюбність;

• У спілкуванні починає домінувати тема скарг на життя, важкого становища співрозмовника;

• У спілкуванні, навпаки, починає домінувати тема «життя на повну котушку», «тут і зараз»;

• Співрозмовник прямо або побічно починає цікавитися вашим фінансовим станом, вашими майновими та грошовими активами, вашим заробітком, вашими витратами, вашими принципами управління фінансами;

• Людина раптово починає робити вам якісь непрохані подарунки, платити за вас, демонструвати свою готовність надавати фінансову підтримку — це може бути розрахунок на багаторазову взаємність;

• Людина намагається вселити вам почуття провини або обов’язку;

• Людина активно починає давати вам непрохані поради фінансового характеру.

Звертаю увагу на те, що фінансові маніпуляції можуть здійснювати не тільки незнайомі люди, а й ваші близькі, друзі, родичі, і так відбувається навіть частіше. І в подібних ситуаціях буває непросто знайти правильне рішення. Давайте поговоримо про те, як протистояти фінансовим маніпуляціям.

1. Не бійтеся втратити людину-маніпулятора. Не потрібно боятися образити людину своєю відмовою виконувати певні фінансові дії. Якщо ви дійсно дорогі їй, то відношення не погіршуватиметься. А якщо все, що йому від вас було потрібно — це фінансові маніпуляції, і маніпулятор припинить з вами відносини або відсуне їх на більш дальній рівень — то це на краще: навіщо вам потрібна така людина в близькому оточенні?

2. Зіставляйте поради з особистістю маніпулятора. Наприклад, людина буде рекомендувати вам «гуляти на повну, як нормальні люди», а сам весь у боргах. Або буде давати поради про те, куди вкласти гроші, а у самого ні гроша за душею. Або буде пропонувати купити «нормальну машину», а сам їздить на «копійці» 80-х років. Поради та рекомендації людей, які не мають власних успіхів в тому, що вони радять — як правило, порожні слова.

3. Помітили, що людина намагається фінансово маніпулювати вами? Почніть робити те ж саме по відношенню до неї! Вона це швидко відчує, і їй це напевно не сподобається. Навіть якщо вона маніпулювала несвідомо — вона просто побачить себе з боку. У більшості випадків маніпуляції відразу ж припиняються.

4. Захищайте право на особисту позицію. Ви маєте повне право на власну точку зору з усіх питань і життя за власними фінансовими правилами. Немає абсолютно нічого поганого в тому, що ви поставите маніпулятора до відома про свої правила і попросіть його поважати їх. Наприклад, можете сказати, що ви ніколи не даєте гроші в борг і заздалегідь плануєте всі витрати. І навіть не треба довго пояснювати, чому так краще. Просто це ваші життєві принципи, ви живете за ним, для вас вони правильні, вас вони повністю влаштовують і ви їх не порушуєте. А ваш маніпулятор може жити за своїми принципами, якщо вони йому подобаються, тільки без вашої участі.

5. Радьте інші варіанти. Відмовивши людині-маніпулятору в її проханню, ви завжди при бажанні зможете пом’якшити відмову, давши їй пораду або рекомендацію, як вирішити питання без вашої участі. Наприклад, якщо вона просить позичити гроші, ви можете порадити, як їх можна заробити, або ж де взяти кредит.

Тепер ви маєте уявлення про те, що таке фінансові маніпуляції і як їм протистояти. Будьте пильні і не дозволяйте іншим маніпулювати собою — це ніколи не піде вам на користь.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet