Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Гроші псують людей?

Гроші псують людей? Як ви вважаєте? Ось мені досить часто задають це питання, тому сьогодні я вирішив написати окрему невелику статтю, яка буде служити на відповіддю на це запитання. Ознайомившись з нею, ви дізнаєтеся мою думку про те, чи псують гроші людину і чому. Акцентую увагу, що це просто моя думка, яку я постараюся добре аргументувати, ну а погоджуватися з ним чи ні — це вже справа кожного читача.

Отже, досить часто я чую і читаю думки різних людей, які стверджують, що гроші псують людину. Причому, їхні твердження не голослівні — вони відразу наводять приклади. Найчастіше в цих прикладах фігурують, скажімо, які-небудь багаті чиновники, або їхні діти, які творять різноманітні свавілля, відчуваючи свою безкарність, оскільки у них є влада, зв’язки, і, головне — гроші.

гроші псують

гроші псують

Всьому є своя ціна, за все можна відкупитися — так вважають вони. І на практиці, як правило, так і відбувається: відкуповуються. На жаль, наше суспільство, наша правоохоронна і судова системи так влаштовані. Звідси і створюється враження, що гроші псують людей. Адже не було б у них грошей — відкупитися вони не могли б, і не витворяли б таке, більше обмірковували б свої дії. Інші прихильники думки, що гроші псують людину, наводять як приклад бізнесменів, «що піднялися» з низів до певного рівня.

Ось, кажуть вони, поки не було у нього грошей — був нормальною людиною, а зараз відчув, що йому все можна і змінився не в кращу сторону. Над співробітниками своїми, наприклад, знущається, або що-небудь в цьому роді. І чим більше у людини грошей- тим сильніше вони її псують: так вважають багато. Я ж дозволю собі з цим не погодитися і зараз поясню свою позицію.

Перш за все, далеко не всі приклади людей, які обзавелися грошима, негативні. Можна знайти і безліч протилежних, позитивних прикладів, коли успішні і багаті бізнесмени, припустимо, активно займаються благодійністю, цінують, поважають і заохочують своїх співробітників, а ті відповідають їм своєю лояльністю. Є такі приклади? Їх теж предостатньо.

Звідси можна зробити висновок, що не гроші псують людину, а щось інше. Що ж це таке? І відповідь тут дуже проста. Це проявляються негативні особистісні якості, те, що спочатку є всередині цих людей. Тоді інше питання: а чому ж ці особистісні якості не виявлялися, коли у людини не було грошей? Тут теж все просто.

У всіх людей є певні якості: як хороші, так і погані. Набір якостей для кожної
людини індивідуальний, і вони існують в якійсь рівновазі: хороші людина намагається демонструвати, а погані — пригнічує в собі. Але коли з’являється певний, скажімо так, каталізатор, у людей можуть в повній мірі відкриватися ті негативні якості, які вони до цього прагнули в собі придушувати. До слова, позитивні — теж, просто мова зараз не про них. І ось одним з таких каталізаторів як раз і виступають гроші: людина відчуває більше можливостей, і тому вже менше пригнічує свої негативні особистісні якості.

Саме тому ніяк не можна стверджувати, що гроші псують людей. Псують людей їхні власні якості, а гроші просто є каталізатором, завдяки якому ці якості починають яскраво проявлятися. Причому, підкреслю, далеко не єдиним! Наприклад, таким каталізатором може послужити ще влада, певна посада і т.д.. Це лише стимул, поштовх до прояву своїх негативних якостей: якщо вони є — вони все одно рано чи пізно «спливуть» не від грошей, так від чогось іншого.

Тому не потрібно вважати, що гроші — це зло, яке псує людей: людей псують самі люди, те, що у них всередині. Я вже багато разів говорив, і знову повторюся, що гроші — це інструмент, за допомогою якого можна створити шедевр, а можна покалічити і навіть убити себе та інших людей. Візьміть для прикладу будь-який зрозумілий вам «небезпечний» інструмент, припустимо, ніж або сокиру: те ж саме, все залежить від того, як їм управляти і що за допомогою них робити.

Отже, загальний висновок. Гроші не псують людей. Хорошої людини гроші не зіпсують, а погану- все одно «зіпсує» що-небудь інше, навіть якщо це будуть не гроші. Вся справа в наборі особистісних якостей, які закладені в людині і тому, як і за яких обставинах вона ці якості проявляє. Тому ніколи не варто боятися грошей, думаючи, що вони принесуть вам щось погане, зіпсують вас. Боятися потрібно своїх негативних якостей: ось з ними потрібно боротися, і намагатися їх в собі придушувати, розвиваючи при цьому позитивні особистісні якості.

Ось така вийшла стаття, сподіваюся, що ви отримаєте з неї необхідну мораль. Якщо ж ви з чимось незгодні — завжди можете висловити свою думку в коментарях: іншим читачам це теж буде цікаво.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet