Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Гроші в борг під розписку від приватної особи

Сьогодні розглянемо ще одну із альтернатив банківському кредиту: гроші в борг під розписку і під відсотки від приватної особи. Зараз є люди, які володіють певним капіталом і заробляють тим, що надають приватні кредити. Чи варто брати гроші в борг у приватної особи, до яких наслідків це може призвести і на що слід звернути увагу перед тим, як взяти приватну позику — про все це в сьогоднішній публікації.

Отже, припустимо, вам знадобилася певна грошова сума, в банки та небанківські кредитні організації ви звертатися не хочете, або ж отримуєте там відмову в кредиті, наприклад, через погану кредитну історію. І тут ви берете в руки газету із оголошеннями або ж перегортаєте дошки оголошень в інтернеті і бачите оголошення на кшталт:

• Дам гроші в борг під відсотки;

• Грошові позики від приватної особи;

• Гроші в борг під розписку від приватної особи;

• Приватні кредити і т.д..

гроші в борг під розписку

гроші в борг під розписку

Чи варто звертатися до таких людей? Давайте розглянемо всі основні переваги та недоліки отримання кредитів від приватної особи :

1) Шахрайство. Відразу необхідно бути готовим до того, що половина, а то і більше, оголошень про надання позик від приватної особи — чистої води шахрайство. При зверненні за контактними даними вам можуть запропонувати завести електронний гаманець або пластикову карту і поповнити свій рахунок на певну суму, нібито для того, щоб активувати. Потім, коли ви повідомляєте реквізити гаманця або карти своєму потенційному кредитору, він шахрайськими методами просто краде звідти гроші.

Або ж буває так, що ви передаєте кредитору розписку про те, що зобов’язуєтеся виплатити певну суму боргу з відсотками (наприклад, електронною поштою), або взагалі укладаєте з ним нотаріальний договір, а то і договір застави чого-небудь, після чого він вам кошти так і не перераховує , а ви вже стаєте йому винні, на вашу адресу починають сипатися реальні загрози і підписані документи явно не на вашому боці.

Якщо ви хочете отримати гроші в борг під розписку або під заставу від приватної особи — будьте гранично (!) уважні. У відносинах приватної позики потрібно бути ще обережнішими, ніж при отриманні кредиту в банку — у цій сфері «крутиться» дуже багато шахраїв! Обов’язково перед зверненням до приватної особи за кредитом «пробийте» його контактні дані через пошукові системи — можливо, ви виявите їх у списках шахраїв.

Де взяти гроші в борг у приватної особи? Знайти приватну особу, яка дає гроші в борг можна наступними способами: за приватними оголошеннями в друкованих ЗМІ або в інтернеті; на спеціалізованих інтернет форумах; за порадою друзів або знайомих.

Серед тих, хто не є шахраєм і не бажає «розвести» вас на гроші, а дійсно заробляє тим, що дає гроші в борг під розписку, кожен має право ставити свої умови. Когось будуть цікавити ваші заробітки, як, та за рахунок яких коштів ви плануєте повернути борг, навіщо вам ці гроші, комусь буде досить оформлення нотаріального договору позики, договору застави.

Відсотки по приватних позиках завжди дуже високі, кредитор «нараховує» їх вам, як правило, щомісяця. На сьогоднішній день вартість кредиту від приватної особи становить не менше 4% в місяць, в середньому – 5-7% на місяць, а досягати може і 10% на місяць, причому, відсотки розраховуються на всю суму боргу, а не від залишку заборгованості, як у банках.

Терміни приватних позик переважно невеликі: найпростіше отримати гроші в борг під відсотки на 1-2-3 місяці, півроку, ось на рік вже складніше, а на кілька років — практично нереально.

Є ще один цікавий момент: у багатьох країнах приватні позики під відсотки заборонені законодавством, людина має право зайняти гроші іншій людині тільки безкоштовно, нічого на цьому не заробляючи. Тому, коли оформляють нотаріальний договір позики — вписують в нього вже відразу суму боргу з відсотками, при тому, що позичальник фактично отримує на руки тільки саму суму. І навіть якщо він вирішить віддати борг, наприклад, через тиждень (а відсотки розраховані, наприклад, на півроку), то кредитор, згідно з договором позики, вправі буде вимагати від нього відсотки за всі 6 місяців.

Люди, що видають приватні позики під відсотки, як правило, вимагають нотаріального оформлення договору позики, тому взяти гроші в борг під розписку можна лише у виняткових випадках. Але слід розуміти, що відповідальність за повернення отриманої суми доведеться нести в будь-якому випадку, що б ви не підписували: розписку або нотаріальний договір, оскільки у випадку порушення вами зобов’язань кредитор звернеться в кращому випадку в правоохоронні органи, а в гіршому — до представників криміналітету, з якими він може бути пов’язаний. Спілкування ні з тими, ні з іншими нічого хорошого вам не обіцяє.

Якщо ви вирішили взяти приватний позику під розписку і під відсотки — завжди чітко і в строк виконуйте свої зобов’язання по поверненню. Порушення термінів оплати тут може призвести навіть до більш сумних наслідків, ніж прострочення по кредиту в банку.

Взяти великий кредит у приватної особи без застави навряд чи вийде. Як правило, кредитори готові видавати великі приватні позики під заставу нерухомості, причому, у сумі, в середньому, близько половини її ринкової вартості. У цьому випадку люди, що дають гроші в борг під розписку, не тільки укладають з вами нотаріальний договір застави, а й часто, щоб «підстрахуватися», забирають собі на зберігання оригінали документів на нерухомість.

З такими кредитами потрібно бути обережними , адже повернути борг з такими божевільними відсотками буде непросто, а невиконання своїх зобов’язань обіцяє вам втратою даху над головою. Повірте, з приватними кредитами під заставу нерухомості жарти погані: такі кредитори добре знають, як діяти при простроченнях у поверненні боргу і відсотків, тому відберуть у вас закладену квартиру набагато швидше, ніж це зробив би банк.

Мало того, деякі з них і дають гроші в борг під заставу нерухомості з прицілом саме на такий результат подій. Тож чи варто брати приватні позики?

Ну і на закінчення можна зробити невеличкий висновок про те, чи варто брати гроші в борг під розписку у приватної особи під відсотки. Моє тверде переконання — не варто. По-перше — дуже дорого, по-друге — дуже небезпечно. Якщо вам потрібна певна сума — краще все ж отримати її в банку або, на крайній випадок, в якій-небудь мікрофінансовій організації.

А в цілому ж будь-які споживчі кредити — це в переважній більшості випадків наслідок нераціонального управління особистими фінансами і додаткове навантаження на сімейний бюджет, яке тільки буде тягнути ваш фінансовий стан вниз. Тому краще обходитися власними коштами.

Але якщо ви все ж вирішите скористатися приватним позикою — будьте гранично уважні, особливо — при підписанні документів. При необхідності можна навіть скористатися допомогою юриста. Є й інша сторона питання: а чи варто давати гроші в борг? Під відсотки, під розписку, під заставу? Про це ви можете почитати в іншій статті, перейшовши за посиланням.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

3 коммент. к “Гроші в борг під розписку від приватної особи”

  1. Анна:

    Дякую вам за таку корисну та цікаву інформацію.

  2. Джорж:

    Інтересний матеріал, дуже цікаво.

  3. Таня:

    Мало того, деякі з них і дають гроші в борг під заставу нерухомості з прицілом саме на такий результат подій. Тож чи варто брати приватні позики?Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet