Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Грошові активи людини

Як я вже говорив, солідну частку активного особистого бюджету людини становлять грошові активи. Сьогодні я хочу докладніше зупинитися на головних складових поняття «грошові активи людини» і розглянути основні відмінності між цими поняттями,оскільки для того, щоб навчитися грамотно управляти своїми грошима, необхідно, в першу чергу, розуміти їхнє призначення.

грошові активи людини

грошові активи людини

Всі грошові активи людини можна розділити на 4 категорії:

1. Гроші на поточні потреби.

2. Резерви.

3. Заощадження.

4. Капітал.

Що ж, давайте розглянемо кожну із цих категорій докладніше.

1)Гроші на поточні потреби являють собою грошові кошти, які людина використовує для задоволення своїх поточних потреб. Це ті гроші, якими вона оплачує щомісячні поточні витрати. Гроші на поточні потреби можна зберігати безпосередньо вдома в гаманці, як готівкові гроші, або на пластикових картах, використовуваних при розрахунках в торгово-сервісній мережі. Ці гроші завжди доступні людині і не приносять ніякого додаткового доходу, оскільки нікуди не вкладаються.

2) До резервів відноситься та частина грошових активів, яка становить свого роду недоторканний запас, необхідний для використання у разі виникнення форс-мажорних обставин. Ці гроші повинні володіти максимальною ліквідністю, тобто, бути доступними в будь-який момент, тому їх краще зберігати на депозитах до запитання, які, до того ж, і будуть приносити мінімальний дохід, що зберігатиме резерви від інфляції.

3). Заощадження (або накопичення) — це грошові кошти, які призначаються для використання на яісь певні цілі. Людина створює заощадження найчастіше в тому випадку, коли не має можливості одноразово сплатити бажану велику покупку чи послугу, або ж коли планує здійснити таку оплату в майбутньому через певний період часу і тому до настання цього терміну грошові кошти у неї стають вільними. Заощадження зберігаються, як правило, на банківських депозитах.

У випадку, якщо людина відкладає заощадження регулярно, це повинні бути депозити із можливістю поповнення. Таким чином, заощадження, крім усього іншого, приносять певний невеликий дохід у вигляді відсотків за вкладами. Отримання процентного доходу само по собі теж може виступати метою створення заощаджень. Детальніше про заощадження читайте у статті Особистий бюджет: як створити заощадження?

4).І, нарешті, капітал — це грошові кошти, вкладені в різні проекти з метою отримання доходу. Головна відмінність капіталу від всіх інших грошових активів людини полягає в тому, що це ризикові вкладення, тобто, людина може не тільки не отримати планований прибуток, але і втратити частково або повністю свій капітал. Ризики вкладення капіталу можуть коливатися в різних межах і, як правило, знаходяться в прямо пропорційній залежності від планованої прибутковості: чим вище планована прибутковість від вкладення капіталу, тим вище ризики його вкладення, і навпаки.

Процес вкладення капіталу носить назву інвестування, а сам вкладений капітал — інвестиції. Питаню інвестування наш сайт присвятить іще дуже багато цікавих матеріалів, тому стежте за нашими публікаціями. Наявність резервів, заощаджень та капіталу в грошових активах є одними із основних факторів, що підвищують рівень фінансового становища людини. Якщо у людини є резерви і заощадження, її фінансове становище вже не знаходиться за межею бідності, а грамотне формування і використання капіталу є головним і необхідним чинником на шляху до фінансової незалежності.

Що ж, ми розглянули які бувають грошові активи людини та чим вони відрізняються один від одного. Думаю, ви зрозуміли це і зробите для себе необхідні висновки .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet