Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Грошові перекази Вестерн Юніон

Сьогодні ми розглянемо, що являють собою грошові перекази Вестерн Юніон (Western Union), як відправити та отримати такий переказ, які головні відміні особливості цієї системи, чим вона краща і гірша за інші. Розглядаючи всі грошові перекази, я писав про те, що їх умовно можна розділити на перекази із відкриттям рахунку і перекази без відкриття рахунку. Так от, грошові перекази Вестерн Юніон відносяться до другої групи, причому навіть займають у ній одну із лідируючих позицій.

Американська компанія Western Union була заснована ще в 1851 році. З тих пір, звичайно ж, використовувані нею технології постійно вдосконалювалися, і на поточний момент грошові перекази Вестерн Юніон можна назвати, напевно, найбільш популярним у світі способом переказу грошей без відкриття рахунку. Зараз по всьому світу функціонує понад 500 000 точок видачі та відправки переказів Western Union, серед яких у країнах СНД — понад 35 000. Виручка і чистий прибуток компанії обчислюються мільярдами доларів на рік. Як заявляє сама компанія, за весь період її існування (а це понад 160 років) не зафіксовано жодного випадку, коли б відправлений переказ пропав і не був виплачений.

грошові перекази Вестерн Юніон

грошові перекази Вестерн Юніон

Офіційний сайт компанії Western Union — westernunion.com, при цьому для багатьох країн доступні версії рідною мовою, що включають особливості відправки та виплати цих переказів в конкретній державі,наприклад, для українських користувачів функціонує сайт westernunion.ua .

Грошові перекази Western Union призначені для відправки фінансових коштів між приватними особами без відкриття рахунку. Їх використання в комерційних або інвестиційних цілях заборонено. Принцип дії системи заснований на присвоєнні кожному переказу унікального коду, знаючи який, можна отримати кошти в будь-якому офісі обслуговування Вестерн Юніон в будь-якій країні світу.

Такі перекази відносяться до миттєвих, тобто, з моменту відправки до можливого моменту видачі може пройти всього декілька хвилин (рідше — кілька годин). Фактично переказ виплачується ще до реального його надходження до банку одержувача у грошовому вигляді, а вже після виплати протягом декількох днів відбувається взаєморозрахунок між банками — компенсація банком відправника банку-агенту виплаченої суми.

Грошові перекази Вестерн Юніон можуть відправлятися і в межах однієї країни, але частіше вони використовуються як система міжнародних переказів. Основні переваги грошових переказів Вестерн Юніон полягають у швидкості відправки та отримання і розвиненій мережі точок обслуговування.

Безліч умов відправки та виплати переказів Western Union залежать від законодавства держави-відправника і держави-отримувача. Так, для різних країн можуть діяти різні обмеження по сумах відправлення переказів, свої вимоги до валюти переказу. Крім того, грає роль, чи є відправник і одержувач резидентом країни відправки та отримання.

Так, наприклад, міжнародні перекази Вестерн Юніон, найчастіше відправляються в доларах США, рідше — в євро. Всередині однієї країни відправлення переказу зазвичай здійснюється в національній валюті цієї держави. Виплати грошових переказів, відправлених в доларах, звичайно здійснюються теж в доларах, але в деяких випадках можуть бути переведені в національну валюту.

За бажанням клієнт завжди може обміняти суму переказу на валюту країни за комерційним курсом. Актуальні умови відправки та виплати переказів Вестерн Юніон ви завжди можете дізнатися на сайті системи у своїй країні. Точно так само в різних країнах діють різні тарифи на відправлення переказів Western Union, проте є один загальний принцип: послугу оплачує виключно відправник, одержувачу ж видають повну суму переказу без сплати додаткових комісій.

У більшості країн тарифи Western Union визначаються за шкалою тарифів: чим більше сума переказу, тим менша комісія за відправку у відсотках від суми. Таким чином, більш великі суми пересилати вигідніше, ніж дрібніші. В цілому тарифи на відправлення переказів Вестерн Юніон дуже високі. При невеликих сумах комісія може досягати 10-15% від суми переказу і навіть більше, при більших сумах — менше, але теж чимало: 5-10%. У державах, де грошові перекази Western Union отримали найбільш широке поширення, тарифи на відправку трохи нижче. Актуальні тарифи Вестерн Юніон для своєї країни ви так само можете знайти на сайті системи в розділі Тарифи.

Щоб відправити переказ Western Union традиційним способом, необхідно звернутися в будь-яку точку обслуговування переказів системи. Як правило, це відділення банків і деяких інших фінансових установ, в деяких країнах — і поштові відділення. Актуальний перелік пунктів обслуговування в своєму місті ви завжди можете знайти на сайті компанії, крім того, там є зручний сервіс «знайти найближчий пункт».

Для відправлення переказу Вестерн Юніон необхідно:

• мати з собою оригінал паспорта (у деяких країнах допускається інший документ, що засвідчує особу);

• знати ім’я та прізвище одержувача переказу та країну призначення;

• мати з собою необхідну суму готівки.

Все це необхідно надати оператору, після чого він введе переказ в систему, яка присвоїть йому унікальний номер, що складається з 10 цифр. Вам буде надана квитанція про відправку, що містить цей унікальний номер переказу, який необхідно повідомити одержувачу. При відправці Western Union можна також скористатися додатковими послугами, до яких відносяться:

• Доставка переказу за домашньою адресою одержувача (ця послуга доступна не для всіх країн);

• Повідомлення отримувача за допомогою телефону або телеграми про надходження переказу (теж діє не в кожній країні).

Додаткові послуги надаються, відповідно, за додаткову плату. У деяких країнах існує можливість відправити переказ Вестерн Юніон онлайн — через сайт компанії. Для цього знадобиться пластикова карта міжнародних платіжних систем Visa або Mastercard із необхідною сумою на рахунку. Така операція потребує реєстрації на сайті Western Union своєї країни.

Для відправки необхідно увійти в відповідний сервіс, заповнити дані по сумі, одержувачу, країні одержувача, карті, з рахунку якої буде відправлено переказ, потім підтвердити операцію за допомогою коду, отриманого через СМС -повідомлення. При завершенні операції система видасть вам номер переказу, який слід повідомити одержувачу.

У ряді країн грошові перекази Вестерн Юніон також можна відправляти через термінали самообслуговування, що підтримують таку функцію. Буде потрібно ввести всі ті ж дані, а також номер мобільного телефону, на який після закінчення операції буде висланий номер переказу. При відправленні переказу Western Union через платіжний термінал, на вас автоматично буде оформлена картка постійного клієнта, номер якої роздрукується на квитанції разом з інформацією про грошовий переказ. Ця карта дозволить надалі отримувати знижки на відправлення грошових переказів Вестерн Юніон.

Щоб отримати переклад Western Union, необхідно, знаючи номер переказу, з’явитися в будь-яку точку обслуговування цієї системи грошових переказів з паспортом і надати документ і номер оператору. Також може знадобитися назвати країну відправника. У певних країнах при отриманні невеликих сум переказів достатньо пред’явити інший документ, що засвідчує особу, замість паспорта.

Ще кілька років тому, щоб отримати грошовий переказ Вестерн Юніон необхідно було вручну заповнити жовтий бланк (т.зв. «ресівку»), а для відправки — аналогічний зелений. Тепер ця вимога скасована, всі бланки роздруковуються оператором в автоматичному режимі. Ніяких комісій при отриманні грошового переказу Вестерн Юніон платити не потрібно.

У випадку, якщо сума переказу перевищує законодавчо встановлені норми виплати переказів без відкриття рахунку, може знадобитися відкрити поточний рахунок в тому відділенні банку, в якому ви отримуєте переказ. Сума коштів спочатку буде зарахована на рахунок, а потім виплачена. Як правило, всі ці операції здійснюються безкоштовно.

Перевірити статус переказу Western Union можна через будь-який офіційний сайт системи: для цього в спеціальну форму необхідно ввести ім’я, прізвище отримувача коштів і контрольний номер переказу. Здійснити перевірку може як відправник, так і одержувач. Наприклад, таким чином відправник може переконатися, що переказ виплачений.

При використанні системи грошових переказів Вестерн Юніон практично виключені які-небудь можливості для шахрайства або крадіжки коштів. Переказ відправляється на ім’я конкретної людини, йому ж повідомляється унікальний код, виплата переказу здійснюється безпосередньо одержувачу при пред’явленні паспорта.

Таким чином, навіть якщо шахраї заволодіють номером переказу, вони все одно не зможуть його отримати, оскільки для цього їм потрібно буде підробити паспорт, на виготовлення якого піде певний час. За цей час переказ вже буде виплачений його реальному одержувачу. Звичайно ж, відправник і одержувач в цілях безпеки повинні подбати про те, щоб номер переказу не став відомий третім особам.

Підводячи підсумок, можна зробити висновок, що грошові перекази Вестерн Юніон — дуже зручний, швидкий і безпечний спосіб переведення грошей між приватними особами та різними країнами. Але, в той же час, і дуже дорогий спосіб. Багато інших систем грошових переказів без відкриття рахунку мають більш низькі тарифи, проте при цьому мають не настільки розвинену мережу.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet