Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Інвестиції в апартаменти

Сьогодні я хочу поговорити з вами про інвестиції в апартаменти, розглянути апартаменти як об’єкт для інвестування приватного капіталу. Я вже писав, що інвестиції в нерухомість бувають різних видів і також існують різні стратегії придбання нерухомих інвестиційних активів. У цій статті я розгляну окремий випадок вкладення капіталу в «квадратні метри» — інвестиції в апарт-готелі: чим цікавий цей тип нерухомості для інвестора, які плюси і мінуси апартаментів як інвестиційного активу.

Чим цікаві інвестиції в апартаменти? У попередній публікації я вже докладно описував, що таке апартаменти і чим вони відрізняються від квартири. Якщо хто цього не знає, раджу обов’язково ознайомитись, а поки я повторюся дуже коротко. Апартаменти — це нерухомість нежитлового фонду, облаштована для життя. Оскільки в апартаментах неможливо прописатися, отримати реєстрацію, то для постійного проживання апартаменти мають цілий ряд істотних мінусів, які розглянуті в статті, що наведена вище. А ось для тимчасового проживання вони підходять відмінно, чим і можуть скористатися інвестори, які бажають отримувати пасивний дохід від здачі в оренду нерухомості.

інвестиції в апартаменти

інвестиції в апартаменти

Інвестиції в апартаменти — це дуже цікавий варіант інвестування в нерухомість, оскільки коштують вони значно дешевше квартир, а здавати їх в оренду можна приблизно за такою ж ціною, як і квартири (тому що для орендарів особливої різниці між цими видами приміщень немає). Таким чином, прибутковість інвестицій виходить вище, а період окупності менше.

Цей момент усвідомлюють не тільки інвестори, а й забудовники. Оскільки інвестори, які купують нерухомість з метою перепродажу або здачі в оренду — більш платоспроможні покупці, ніж люди, які купують житло для себе, будівельні компанії стали все більше орієнтувати новобудови на них. Частка апартаментів серед всіх новобудов в останні роки стрімко зростає, особливо це стосується великих міст.

Що таке апарт-готелі? Апарт-готелі — це і є будівлі, в яких знаходяться апартаменти. Як я вже говорив, вони відносяться до нежитлового фонду, комерційної нерухомості. Говорячи простою мовою, нерухомість з квартирами — це житловий будинок, нерухомість з апартаментами — це апарт-готель. Уже наявність в назві слова «готель» говорить про те, що така нерухомість переважно здається в оренду.

Зараз у великих містах будуються цілі мікрорайони апарт-готелей, апартаменти в яких переважно розкуповуються на первинному ринку — ще на етапі будівництва. Апарт-готелі користуються великою популярністю як серед інвесторів, так і серед орендарів, оскільки їх номери-апартаменти знаходяться в нових спорудах і, як правило, підвищеного класу комфортності.

Інвестиції в апарт-готелі можна здійснювати як на різних етапах будівництва (і навіть підготовки до будівництва), так і вже після повної споруди апарт-готелю і здачі його в експлуатацію. Чим раніше інвестор купує вибрані апартаменти — тим дешевше вони йому обходяться, але і тим вищий ризик його вкладень. Важливо знати, що покупці житлової нерухомості на первинному ринку так чи інакше захищені законодавством від ризику банкрутства або шахрайства забудовника.

А от покупці апартаментів — не захищені, оскільки апарт-готелі відносяться до комерційної нерухомості. Ці ризики вони приймають на себе, і чим раніше етап інвестування, тим вигідніша покупка і вищий ризик. Купити апартаменти в апарт-готелях, як і житлову нерухомість, можна не тільки самостійно оплачуючи всю вартість, а й через іпотечні кредити. Правда, їх умови будуть більш близькі до умов кредитування на покупку комерційної нерухомості, ніж житлової.

Існує 3 основних схеми, за якими інвестори вкладають капітал в покупку апартаментів: одна з них пов’язана з подальшим перепродажем і отриманням спекулятивного доходу, а дві — зі створенням постійного джерела пасивного доходу від здачі в оренду. Давайте розглянемо ці схеми трохи докладніше.

Схема 1: Купівля на етапі будівництва і перепродаж після здачі в експлуатацію. Тут все просто: інвестор укладає договір із забудовником, вносить гроші, купуючи апартаменти в будівлі, яка ще не побудована. Коли будівництво завершується і апарт-готель здається в експлуатацію, він продає свою нерухомість за вищою ціною, заробляючи на різниці. Ця схема не користується великою популярністю, хоча теж має місце бути.

Схема 2. Купівля апартаментів і здача їх в оренду самостійно. У цьому випадку інвестор купує апартаменти (на будь-якому етапі будівництва або після його завершення), стає їх повноправним власником і самостійно здає в оренду через оголошення або вдаючись до послуг ріелторів. Якщо він взагалі не вдається до допомоги посередників, то це дає можливість отримувати найвищий дохід від оренди і швидше за все окупити свою інвестицію. Однак, з іншого боку, цей спосіб вимагає постійних тимчасових і трудових витрат.

Схема 3. Купівля апартаментів і здача їх в оренду керуючій компанії. Тут інвестор, купуючи апартаменти, передає їх в управління компанії, яка обслуговує конкретний апарт-готель. А вона вже підшукує орендарів, здає номер їм в оренду, обслуговує номер, забираючи собі за це обумовлену частину доходу з орендарів і / або фіксовану плату за обслуговування, а іншу частину доходу перераховує інвестору.

Така схема останнім часом є найбільш популярною, особливо вона цікава, наприклад, для інвестицій в нерухомість за кордоном або навіть в іншому місті, коли інвестор не має фізичної можливості самостійно працювати з орендарями. Досить зручна схема, правда, комісійні таких компаній зараз досить високі, тому кожен випадок треба розглядати індивідуально.

Як і в будь-якому способі інвестування, інвестиції в апартаменти мають свої плюси і мінуси. Давайте розглянемо основні.

Переваги інвестицій в апартаменти:

1. Апартаменти дешевше квартир. Відповідно, такий варіант інвестування в нерухомість вимагає менше капіталу.

2. Інвестиції в апартаменти для здачі в оренду швидше окуповуються, ніж інвестиції в житлову нерухомість.

3. Можна здавати в оренду номера в апарт-готелях, уклавши договір компанією, отримуючи, таким чином, абсолютно пасивний дохід.

Недоліки інвестиції в апартаменти:

1. При покупці апартаментів на первинному ринку інвестори не захищені законодавством так, як при покупці квартир. Ризики інвестування в апартаменти вищі.

2. Оскільки в апартаментах не можна отримати прописку, відсівається категорія довгострокових орендарів, яким вона необхідна.

3. При здачі в оренду апартаментів через управляючу компанію інвестор втрачає частину доходу, яку забирає собі компанія за посередництво.

В цілому, як підраховують ріелтори, інвестиції в апартаменти з подальшою здачею їх в оренду окуповуються приблизно за 7-8 років, тоді як покупка квартир з цією ж метою — за 10-15 і більше років.

Що ж, тепер ви маєте уявлення про те, що таке інвестиції в апарт-готелі, тому можете самі робити висновки, наскільки цей варіант вкладення капіталу цікавий особисто вам.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet