Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як навчитися керувати грошима?

У цій статті я розповім вам, як навчитися керувати грошима. Спостерігаючи за тим, що люди пишуть про свій бюджет і особисті фінанси, я помітив, що багато хто ніби і хоче навчитися управляти фінансами, але не знає, як до цього підійти, з чого почати, що взагалі зробити для цього. Тому, сподіваюся, що ця публікація стане хорошим посібником для таких людей і дозволить їм зрушити цю величну справу з мертвої точки.

Отже, як навчитися керувати грошима? Найперше і найважливіше: потрібно забути слово «гроші» і перейти до поняття «фінанси». Фінанси — набагато ширше поняття, в порівнянні з грошима, тому коли мова йде про управління, потрібно використовувати саме його: «управління особистими фінансами», а не «управління особистими грошима». Оскільки багатьох лякають малознайомі і не зовсім зрозумілі терміни (такі, як «фінанси»), то я в цій статті вживатиму і більш звичні вам «гроші», і назвав статтю теж з використанням цього терміна, оскільки люди частіше задають пошуковим системам саме такий запит.

керувати грошима

керувати грошима

Тільки тому, а правильніше, ще раз підкреслюю, говорити про фінанси. Також, щоб було максимально доступно і зрозуміло, я буду вести аналогію з простим і зрозумілим кожному прикладом. У статті «Особисті фінанси» я вже порівнював побудову системи особистих фінансів з будівництвом будинку, а сьогодні, кажучи про те, як управляти грошима, хочу порівняти управління фінансами з керуванням автомобілем.

Отже, уявіть собі людину, яка ніколи в житті не сідала за кермо авто і навіть не спостерігала, як машиною керують інші. Звичайно ж, керування автомобілем для такої людини — «темний ліс», щось незвідане. Проте, людина бачить, скільки людей навколо їздять на авто, керуючи досить впевнено і професійно, і розуміє, що цьому можна навчитися, навіть якщо спочатку така перспектива лякає.

Чи є початкове невміння водити приводом відмовитися від покупки авто і отримання всіх переваг, пов’язаних з його наявністю? Ні! Тому людина ставить собі за мету і починає вчитися водінню, щоб в майбутньому їй було краще. Вона заради цього готова подолати свої початкові страхи.

Правило №1. Якщо ви не знаєте, як управляти грошима, не бійтеся вчитися цьому. Це дуже важливий і життєво-необхідний навик, освоївши який, ви однозначно зможете змінити своє життя на краще, можливо — навіть дуже суттєво. Як людина починає вчитися водінню? Перш, ніж сісти за кермо, вона приходить в автошколу і починає вивчати теорію — правила дорожнього руху. Не знаючи цих правил, сідати за кермо вкрай небезпечно, причому, загроза створюється не тільки для себе, але і для оточуючих. В управлінні фінансами все відбувається так само.

Правило №2. Вчитися управляти фінансами необхідно з теоретичних основ. Це можна робити за допомогою літератури, семінарів, тренінгів, інтернет- ресурсів. Будь ласка, даний сайт завжди до ваших послуг в цьому плані: все безкоштовно, доступно і «розкладено по поличках».

Що відбувається з початківцем-автомобілістом, який вже освоїв теорію (нехай навіть володіє нею досконало — вивчив напам’ять усі ПДР) і вперше сів за кермо? Йому дуже складно! Незалежно від теоретичних знань. Він їде дуже повільно, дуже обережно, нервує, лякається, плутає важелі і педалі, допускає багато помилок. Чи нормально це? Звісно так! Як і в будь-якій новій справі, без «набивання шишок» тут обійтися складно. Але поряд з водієм-новачком завжди знаходиться досвідчений інструктор, який підказує йому, дає поради і рекомендації. При цьому кермо все одно знаходиться в руках водія: рулити за нього інструктор не буде.

Правило №3. Перші кроки в управлінні особистими фінансами будуть дуже повільними, обережними, невмілими. Це нормально! Досить скоро ви вже відчуєте себе впевненіше в цій справі. І дуже добре, якщо поруч з вами буде більш досвідчений наставник, який буде вам допомагати порадами та рекомендаціями.

Через певний проміжок часу водіння авто (у різних людей цей час може бути різним, зазвичай — від декількох тижнів до декількох місяців) автолюбитель починає відчувати першу впевненість в собі. Він бачить, що у нього вже цілком виходить водити автомобіль без зайвої суєти і нерозуміння. І в цей момент дуже важливо не переоцінити свої сили, не втратити таку необхідну на дорогах обережність, не розганятись надто швидко, щоб це не призвело до сумних наслідків. Коли мова йде про те, як управляти грошима — все точнісінько так само.

Правило №4. Відчувши перші успіхи в управлінні фінансами, не втрачайте пильність і не нехтуйте теоретичними правилами управління грішми, які ви вивчили. Це може привести до серйозних негативних наслідків.

Правило №5. У певний момент ви взагалі перестанете думати про те, як управляти грошима: ви будете робити автоматично, так само, як миєте руки перед їжею або чистите зуби. Управління фінансами щільно впишеться в ваш звичний життєвий ритм. Коли людина досягає досконалості в водінні авто, вона не замислюється над самим процесом управління автомобілем, але все ж залишаються деякі моменти, які вона повинна продумувати щоразу, коли сідає за кермо і веде авто. Таких моментів три:

1. Маршрут руху (людина повинна знати, куди і як вона збирається їхати).

2. Контроль над дорожньою обстановкою (під час руху водій повинен бути пильним, стежити за дорожньою обстановкою і оперативно реагувати на загрози).

3. Коригування маршруту при виникненні форс-мажорних обставин (якщо десь дорога перекрита або утворилася велика пробка — потрібно скорегувати свій маршрут). Так само і в управлінні фінансами.

Правило №6. У людини завжди повинен бути свій «маршрут» (постановка цілей, особистий фінансовий план), вона повинна контролювати зовнішню обстановку (вести облік фінансів, домашню бухгалтерію) і при необхідності вносити корективи в свої цілі.

Ось, власне, і все. Ще раз акцентую увагу: якщо ви не знаєте, як управляти грошима, навчитися цьому не проблема — важливо мати бажання і усвідомлення того, що це необхідно. А це дійсно так. І навіть якщо спочатку щось здасться вам складним і незручним, то в недалекому майбутньому ви будете виконувати ці ж дії, і головне — мислити правильними категоріями, як фінансово грамотна людина, на повному автоматі, управління фінансами увійде у вашу повсякденність.

На цьому у мене все. Якщо ви вирішили навчитися керувати грошима — залишайтеся в числі постійних читачів нашого сайту, вивчайте запропоновані матеріали, задавайте питання в коментарях, спілкуйтеся та діліться своїм реальним практичним досвідом. Це обов’язково принесе вам користь. До нових зустрічей!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

2 коммент. к “Як навчитися керувати грошима?”

  1. Олена:

    Де відповідь на запитання поставлене у заголовку?

    • webadmin:

      Олена, а Ви уважно прочитали публікацію? Чи, можливо, ви намагаєтесь отримати якусь «чарівну» відповідь? На жаль(чи на щастя?) вирішення якихось важливих, глобальних завдань у більшості випадків- це вирішення цілої низки дрібних, незначущих на перший погляд проблем.Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet