Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Кредит на автомобіль

Сьогодні я почну розбирати тему автокредитування: розповім, що являє собою кредит на автомобіль, які основні особливості придбання автомобіля в кредит, умови автокредитування, розгляну основні види автокредитів та інші важливі моменти, на які варто звернути увагу.

Отже, певна категорія людей з різних причин потребує власного транспорту. Комусь автомобіль потрібен для бізнесу, комусь — для відпочинку, комусь — для банальних хвастощів (такі теж є, не варто їх виключати), а в деяких населених пунктах без нього просто не прожити.

Але не кожен може забезпечити собі покупку «залізного друга» за рахунок власних коштів. Причини можуть бути різні, але одна з головних — неграмотне і нераціональне управління особистими фінансами, хоча це мало хто визнає, адже набагато простіше звинуватити у всьому низьку зарплату і роздуті ціни.

кредит на автомобіль

кредит на автомобіль

У кожному разі тут на допомогу навперебій поспішають банки з численними пропозиціями оформити кредит на автомобіль . І, треба сказати, досить велика частина автолюбителів сприймає такі пропозиції позитивно. Статистика показує, що, як правило близько 50% нових автомобілів (а в деякі періоди — навіть більше) купується за допомогою різних програм автокредитування.

Таким чином, кредити на покупку авто користуються дуже великою популярністю. Суть автокредитування полягає в тому, що автомобіль купується за рахунок як власних коштів позичальника, так і позикових коштів банку (у випадку, якщо це автокредит без першого внеску — то тільки за рахунок банківських коштів). Куплене авто відразу стає власністю позичальника, але при цьому передається в заставу банку, а також страхується за програмою автокаско на користь банку (існують також окремі програми автокредитування під іншу заставу та автокредити без каско).

Що ж, давайте розглянемо всі основні параметри (умови) автокредитування. Термін автокредиту в більшості випадків становить 5 років. Окремі банки видають кредити на авто за деякими програмами на 6-7 років або на 3-4 року. Термін автокредиту часто залежить від марки придбаного автомобіля. Найбільш довгострокові автокредити видають на іномарки середнього класу, а самі короткострокові — на бюджетні автомобілі вітчизняного або китайського виробництва, а також на авто б/у.

Початковий внесок по автокредиту зазвичай становить від 10 до 30% від вартості автомобіля. Знову ж таки, автокредити з найменшим початковим внеском надаються на покупку іномарок середньої вартості. Кредити на вітчизняні авто або автомобілі б / в видаються із найбільшою часткою участі в купівлі власними коштами. Існує можливість купити авто в кредит без початкового внеску, але процентна ставка за такими програмами завжди вище.

Процентні ставки по автокредиту також залежать й від інших умов кредитування. Так, наприклад, чим швидше і простіше отримати кредит на автомобіль, тим ставки по ньому будуть вищі. Тому я б не рекомендував орієнтуватися на швидкість оформлення і мінімальний пакет документів: кілька днів нічого не вирішать, а платити за це доведеться кілька років.

Вимоги до позичальника по автокредиту у різних банків різні. Найчастіше основними вимогами є працездатний вік (від 21 до 55-60 років), наявність водійського посвідчення та джерела доходів, що дозволяє робити погашення по автокредиту. При цьому офіційна довідка про доходи в ряді випадків може і не вимагатися, але процентні ставки по автокредитах без довідок про доходи завжди будуть вищими.

Валюта автокредиту теж може бути різною. Банки видають кредити на купівлю авто як в національних валютах, так і в в доларах США та Євро (в окремих випадках навіть у швейцарських франках). Ставки за валютними автокредитах завжди нижчі, але, в той же час, вони більше схильні до ризику знецінення національної валюти і, відповідно, подорожчання автокредиту.

Щоб взяти кредит на автомобіль, як правило, знадобляться наступні документи:

• Паспорт та ідентифікаційний код;
• Договір з автосалоном на покупку авто із використанням банківського кредиту та / або рахунок на автомобіль;
• Документи, що засвідчують доходи (для працюючих — довідка про доходи за останні 6 місяців, для підприємців — довідки з податкових органів про задекларований доході або копії декларацій, завірені податковою);
• Посвідчення водія.

У випадку, якщо позичальник перебуває у шлюбі, то можуть знадобитися паспорт, код і довідка про доходи дружини (чоловіка). У деяких банках програми автокредитування діють наступним чином: від кількості наданих документів безпосередньо залежить процентна ставка по кредиту. Наприклад, автокредит за двома документами найдорожчий, за трьома — трохи дешевше, за чотирма — ще дешевше і т.д. Конкретний перелік документів для автокредиту найкраще уточнити в тому банку, в якому ви зберетеся кредитуватися.

Тепер розглянемо найбільш поширені види автокредитів.

1. Класичний автокредит — це кредит на покупку нового авто за стандартною банківською програмою, з певним початковим внеском, подачею всіх необхідних документів та оформленням страховки автокаско. Такі програми автокредитування можна назвати найбільш вигідними, оскільки вони передбачають мінімальні процентні ставки.

2. Автокредит без початкового внеску надає позичальникові можливість оформити кредит на автомобіль повністю за рахунок банківських грошей. Такі кредити на авто завжди дорожче класичних, оскільки несуть в собі більше ризиків для банку.

3. Автокредит без каско — теж один з варіантів спрощеної процедури покупки автомобіля із використанням банківського кредиту, але це спрощення, відсутність витрат на страховку, знову ж таки, веде до подорожчання самого кредиту і потрібно вираховувати, що вигідніше.

4. Кредит на авто б / у — окремі програми автокредитування, що дають можливість придбати в кредит старий автомобіль. У цьому випадку до авто висуваються жорсткі вимоги щодо його віку на момент покупки і на момент закінчення дії кредитного договору. Процентні ставки тут також, як правило, вищі.

5. Кредит на комерційне авто дає можливість купити в кредит мікроавтобус, вантажний автомобіль та інші види транспорту, які призначаються для використання в комерційних цілях. Такі програми працюють тільки для підприємців та юридичних осіб. В окремих банках можуть діяти й інші види автокредитів, але всі вони є різновидами вищеперелічених програм кредитування.

Розглядаючи кредит на автомобіль, окремо слід загострити увагу на необхідності страхувати придбане авто за програмою повне автокаско, що включає ризики угону, псування, дтп і т.д. Це одна з найдорожчих програм страхування, тому вагома частка витрат, пов’язаних із отриманням автокредиту, йде саме на проплати страхових платежів. Банки також, як правило, нав’язують страхову компанію, яка виступає їхнім партнером, але в якій не завжди найвигідніші умови автострахування.

Тому, якщо ви вирішили купити авто в кредит, не забувайте про те, що крім платежів банку, на вас «повиснуть» ще страхові платежі. Хоча, звичайно, з іншого боку, наявність страховки каско несе в собі певний захист. Тільки автомобіль буде застрахований не на користь позичальника, а на користь банку: якщо з ним що-небудь трапиться, поки кредит не погашений, страхове відшкодування буде виплачено банку в рахунок погашення.

Сам по собі кредит на автомобіль (особливо його класичний варіант) не дуже дорогий, ставки по автокредитах близькі до ставок по іпотеці, але за рахунок страховки сукупна вартість автокредиту виходить досить суттєвою, правда автомобіль при цьому отримує страховий захист.

Що ж,це свого роду ключова, вступна інформація по кредитах на авто. На закінчення хотів би озвучити свою думку з приводу того, чи варто купувати автомобіль в кредит. Якщо коротко — то скоріше ні, ніж так. У більшості випадків це велике і абсолютно не потрібне навантаження на особистий або сімейний бюджет, а сам автомобіль при цьому не є такою життєвою необхідністю, як скажімо, житло. Тому автокредити близькі за змістом до споживчих кредитів, які взагалі не несуть в собі нічого позитивного.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet