Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Кредит на навчання

У цій публікації я хочу розглянути таку форму споживчого кредитування, як кредит на навчання, зібрати воєдино всі переваги і недоліки цієї послуги, для того, щоб кожен зміг зробити висновки про те, чи варто здобувати освіту в кредит.

Я не раз писав про те, що споживчі кредити — це зло (а кредит на освіту, за своєю суттю, є саме споживчим), була також публікація про те, які кредити можна брати, в якій обговорювався той невеликий перелік кредитних продуктів, здатних принести людині користь, а не шкоду.

Чи варто брати кредит на навчання — питання непросте і однозначної відповіді тут бути не може. Як правило, банки надають кредити на освіту двома способами:

• Разові кредити для оплати навчання на один навчальний період;

• Довгострокові кредитні програми, що дозволяють отримувати кредитні транші протягом усього періоду навчання.

кредит на навчання

кредит на навчання

Щоб отримати кредит на навчання, крім всіх стандартних документи для кредиту (паспорт, податковий код, довідки про доходи, і т.д.), може знадобитися контракт на навчання або договір про надання освітніх послуг, особливо якщо мова йде про пільгові кредитні програми з державною підтримкою.

Давайте розглянемо всі переваги і недоліки кредиту на освіту, для того щоб кожен зміг зробити висновки про доцільність використання подібної послуги. Переваги:

1. Освіта в кредит дає можливість людині, яка бажає вивчитися в інституті, але не має для цього достатньо коштів, реалізувати своє бажання. Проте лише в тому випадку, якщо потенційний студент (або його батьки) мають доходи, що дозволяють такий кредит погашати.

2. Завдяки можливості взяти кредит на навчання більше людей можуть здобути вищу освіту. Незважаючи на деякі сумніви в корисності цього життєвого етапу, в тому числі і в грошовому плані, здобуття вищої освіти, на мій погляд, все ж необхідно і, звичайно ж, не для галочки.

3. У деяких країнах законодавством передбачені податкові пільги для людей, що мають кредит на навчання або державні програми підтримки, що дозволяють частково компенсувати відсотки за таким кредитом. Це дозволяє отримати вищу освіту в кредит з мінімальними переплатами.

Навчання в кредит має і свої недоліки:

1. Кредит на освіту, як і будь-який кредит, створює істотне навантаження на особистий або сімейний бюджет, яке не кожній родині може опинитися під силу.

2. Здобувши вищу освіту в кредит, цілком імовірно, що ви не зможете виправдати своїх надій хорошою роботою і високою зарплатою, на яку розраховуєте, таким чином, кредит на навчання може просто не «окупитися».

3. Якщо кредит на навчання видається траншами, як це часто буває і зі своєчасним погашенням одного із траншів виникли проблеми, наприклад, в результаті втрати джерела доходу, то банк може призупинити кредитування, в результаті чого позичальник залишиться з непогашеним кредитом і з незакінченою освітою.

4. Для навчання у ВУЗі, крім кредиту на освіту, необхідно чимало інших додаткових витрат (проживання, харчування, проїзд і т.д.), яку позичальник може просто не потягнути, якщо у нього і так не вистачає коштів, та ще й необхідно регулярно виплачувати платежі по кредиту.

5. Щоб отримати вигідний кредит на навчання, необхідно мати хороше джерело доходу, що дозволяє його погашати . Тобто, якщо кредит бере сам студент, то йому необхідно буде одночасно і серйозно працювати, і вчитися, що досить складно.

Що ж, я коротко перелічив всі головні переваги і недоліки кредиту на освіту. Перед тим, як прийняти рішення про отримання освіти в кредит, обов’язково проаналізуйте всі плюси і мінуси стосовно себе, прораховуючи наперед всі можливі варіанти результату подій.

В цілому, можна зробити висновок, що кредит на навчання — це послуга для людей (сімей) з непоганими доходами, які не вели раціональне управління особистими фінансами і тому не змогли створити заощадження для оплати навчання в інституті. Тобто, для людей, у яких є доходи, але немає заощаджень.

Якщо ж кредит на навчання хоче взяти майбутній студент, який не має достатніх доходів для його погашення за принципом «візьму, а там подивимося» — я б категорично не радив так робити. Такий кредит на навчання, швидше за все обернеться незакінченою освітою і фінансовою ямою.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet