Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Кредит без переплат : у чому підступ?

Акція! Кредит без переплат! Напевно всі помічали подібну рекламу. Як ви, напевно, здогадуєтеся, щось тут не так … У всякому разі в нашій країні я ще жодного разу не бачив, щоб гроші роздавали дійсно даром. Давайте спробуємо розібратися, в чому тут підступ і знайти основні підводні камені кредитування під 0%.

Для цього я пропоную спочатку розділити всі кредити без переплат на два види:

1. Кредити, які видаються банками;

2. Кредити, які видаються магазинами.

Розглянемо кожен з цих видів кредитування окремо. Банківське кредитування засноване на тому, що банки залучають грошові кошти дешевше і перерозподіляють їх у кредити дорожче. Як ви розумієте, жоден банк не буде працювати собі в збиток, тому такого роду реклама — не більше, ніж замануха для недалеких і фінансово неграмотних людей. У чому тут підступ? У першу чергу — в комісіях. Раніше банки отримували з кредитів переважно процентний дохід і все було просто і зрозуміло. Тепер відсотки по кредиту часто супроводжують численні комісії, в яких сам чорт ногу зломить.

кредит  без переплат

кредит без переплат

Причому, платити банку комісії, з погляду позичальника, набагато невигідніше, ніж платити відсотки. Приміром, при кредитуванні на рік з щомісячним погашенням рівними частинами одноразова комісія в розмірі 10% від суми кредиту буде рівносильна відсоткам, що нараховуються на залишок боргу по ставці 20% річних! Тобто, цифри відрізняються в 2 рази!

В цілому ж банк може вигадати величезну кількість комісій, які позичальник буде сплачувати, незважаючи на те, що візьме кредит під 0% річних:

• комісія за розгляд кредитної заявки;
• комісія за видачу кредиту;
• комісія за відкриття позичкового рахунку;
• комісія за відкриття поточного рахунку;
• комісія за випуск пластикової карти для зарахування кредиту;
• комісія за річне обслуговування пластикової картки;
• комісія за видачу готівки з каси;
• комісія за щомісячне обслуговування рахунку або карти;
• комісія за погашення кредиту (за кожен платіж);
• комісія за обслуговування кредиту (щомісячна або щорічна);
• комісія за дострокове погашення кредиту;
• комісія за закриття рахунків після погашення кредиту і т.д.

Тому, якщо банк пропонує кредит під 0% річних — такий кредит передбачає ряд вищеперелічених комісій, які напевно обійдуться позичальникові не дешевше, ніж традиційний кредит з певною процентною ставкою, а в багатьох випадках — і істотно дорожче!

А зараз поговоримо про ті кредити, які надають магазини з метою збільшення обсягу продажів і оформляють такі кредити безпосередньо самі магазини! У магазинах мені дійсно відомі випадки, коли товар продається в розстрочку без будь-яких переплат з боку покупця. Найчастіше, звичайно, такі переплати все ж такі присутні, але в окремих випадках їх немає.

У чому підступ тут? Підступ тут в ціні товару, який продається в кредит під 0% без переплат. Його ціна, скоріш за все, вища, ніж у конкурентів, а, тим більше, вище, ніж в інтернет магазинах. Саме в цю ціну вже закладена та переплата, яку оплачує покупець, який погодився придбати цей товар у розстрочку під 0%. Крім цього, подібним чином магазини часто розпродають залишки застарілого товару, на який сильно падає попит (наприклад, побутову або комп’ютерну техніку, мобільні телефони попередніх поколінь і т.п.).

Щоб продати морально застарілий товар, магазин оголошує акцію про продаж в розстрочку під 0% і, таким чином, знаходяться покупці, що погоджуються на подібні умови. Купуючи товари в кредит без переплат в магазинах, ви напевно купуєте їх за завищеною вартістю, або ж ці товари морально застарів і подібною акцією магазин намагається продати те, що вже нікому не потрібно.

Що ж, я розглянув основні підводні камені кредитування під 0%. Пам’ятайте, що ні магазин, ні, тим більше, банк ніколи не стануть займатися такого роду «благодійністю» і під принадною рекламою «кредит без переплат» завжди криється безліч підводних каменів, на які продовжують натикатися довірливі люди. А потім, коли «розкриваються всі карти», приходить розчарування і формується стійка думка, що банки — це зло. Саме тому не варто жити в кредит: обростаючи боргами, нехай навіть під 0%, ви наносите серйозної шкоди своєму фінансовому становищу.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet