Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Міфи про гроші

У цій публікації я хочу представити вам найбільш поширені міфи про гроші і роз’яснити, чому вони є лише міфами. На жаль, низький рівень фінансової грамотності населення сприяє поширенню цих помилок, тому вважаю за потрібне розвіяти всі популярні міфи про гроші. Почну по порядку …

Міф 1. Гроші — не головне в досягненні мети. З цим ніяк не можна погодитися. Ну уявіть, припустимо, ви поставили собі за мету: побудувати власний будинок або купити автомобіль. Як ви її досягнете без грошей? Досягнення будь-якої глобальної мети без фінансової підтримки неможливо, отже, гроші — дуже важливий фактор, у багатьох випадках — ключовий.

міфи про гроші

міфи про гроші

Міф 2. Великі гроші заробляються тяжкою працею. Тут все навпаки. Хто тяжко працює, як правило, все життя знаходиться за межею бідності і ледве зводить кінці з кінцями, отримуючи мізерну зарплату. Старанна праця тільки підриває здоров’я, а в кінці життя трудягу чекає не багатство, а жебрацька пенсія. Першочергове значення для заробляння великих (саме великих) грошей має не праця, а капітал, що приносить пасивний дохід. Тому, якщо ви хочете мати багато грошей — необхідно орієнтувати себе не на тяжку працю, а на створення і збільшення особистого капіталу.

Міф 3. Гроші псують людину. Багаті люди всі погані, а бідні — всі хороші. Черговий поширений міф про гроші. Можна стверджувати, що псують кошти, зароблені нечесним шляхом, але ж якщо людина заробляла нечесним шляхом (скажімо, крала у прямій чи прихованій формі), то вона і так вже була зіпсована, гроші тут ні до чого! Якщо подивитися на успішних людей, які нажили свої статки чесними способами, ми побачимо, що вони в більшості своїй щасливі і самодостатні, чого не можна сказати про масу працівників, які крутяться як білка в колесі з понеділка до п’ятниці, постійно зазнають фінансових труднощів, озлоблені на свого роботодавця і державу. Зіпсованими можна скоріше вважати саме таких людей.

Міф 4. Великі гроші не можна заробити чесним шляхом. З цим ніяк не можна повністю погодитися. Так, звичайно ж, діючі корупційні схеми не дають багатьом бізнесменам будувати свій бізнес так, як вони це хочуть. Але завжди можна знайти способи заробітку, які не залежать або не повністю залежні від дій корумпованих чиновників, наприклад, заробляти в інтернеті. Тому, скажімо так: складно, але можна. Створення будь-якого продукту або послуги, які дійсно потрібні і приносять користь людям, завжди приносить автору ідеї дуже великі гроші. Прикладів тому маса, скажімо, ті ж соціальні мережі.

Міф 5. Завжди потрібно мати гроші «на чорний день». Безумовно, створювати заощадження потрібно, але ні в якому разі не на чорний день, а для досягнення поставлених цілей. Відкладаючи «на чорний день», ви, тим самим, плануєте і наближаєте його. Краще відкладайте на заміський будинок, на автомобіль, на поїздку або створюйте і поповнюйте джерело пасивного доходу.

Міф 6. Бідність — не порок, а багатим бути соромно. Подібні міфи про гроші нам прищеплює система освіти, оскільки державі вигідно, щоб його населення було бідним і працювало на багатих можновладців чиновників. Звичайний принцип капіталізму. По-моєму, все навпаки: соромно бути бідним, коли навколо є багаті і можна примкнути до їхнього числа. Хоча саме поняття багатство мені все ж не подобається, я вважаю, що людина повинна прагнути не до багатства, а до фінансової незалежності.

Міф 7. Бідним народився — бідним і помру, така доля. Людина — сама творець своєї долі. Історія знає безліч прикладів, коли вихідці з бідних, жебрацьких сімей ставали мільйонерами і мільярдерами. Все тому, що вони так не вважали: вони прагнули змінити своє становище і досягли цього. Тому даний міф про гроші поширюють ті, хто лінується щось робити і змирився зі своїм перебуванням під межею бідності. Ви теж хочете бути таким?

Міф 8. Гроші — це зло. Ну звичайно ж, це дуже зручний спосіб виправдати їхню відсутність! «Мені зла не потрібно, я хороший!». Насправді, гроші — це лише інструмент, платіжний засіб, не більше і не менше. І не потрібно йому приписувати всякі міфічні властивості.

Міф 9. Всіх грошей не заробиш. Так то воно так, але проблема ось у чому: цей міф про гроші притаманний людям з дуже скромними заробітками і так вони виправдовують своє невміння або небажання заробляти більше. Тому всіх грошей ви, звичайно, не заробите, але це не означає, що потрібно змиритися із злиденною зарплатою і все життя ледве зводити кінці з кінцями.

Міф 10. Багато грошей не буває. Тут все залежить від цілей конкретної людини. Якщо вона не мріє ставати олігархом і скуповувати півкраїни, то грошей у неї цілком може бути достатньо і навіть багато для задоволення своїх потреб, для оплати всього того, що їй необхідно в житті. Я завжди кажу, що грошей не повинно бути багато, їх повинно бути просто достатньо.

Отакі от міфи про гроші. Зізнайтеся, ви теж так вважали? Тоді рекомендую вам змінити своє ставлення до грошей, що, в свою чергу, поступово позначиться на їхній кількості в вашому особистому або сімейному бюджеті. Розвивайте свою фінансову грамотність і вчіться вести грамотне управління особистими фінансами разом із нашим сайтом. До нових зустрічей!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet