Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Монетизація сайту

Продовжуємо розмову про заробіток на сайті і розглянемо, що таке монетизація сайту, які основні способи монетизації, в чому полягають їхні особливості, переваги та недоліки. Про багато моментів я вже згадував в інших публікаціях на данеому сайті і навіть розбирав їх більш детально (на що буду давати посилання), в цій статті просто хочу зібрати все воєдино, щоб була можливість вибору і порівняння.

Що таке монетизація сайту? З самого початку переважна більшість сайтів створюється з метою отримання доходу. Але аж ніяк не відразу створений сайт для заробітку починає приносити прибуток своєму власникові. Спочатку необхідно отримати певний потік відвідувачів, званий трафіком, а потім вже перетворити цей трафік в гроші, тобто, монетизувати сайт. Монетизація сайту — це отримання доходу з інтернет ресурсу, перетворення трафіку в дохід.

монетизація сайту

монетизація сайту

Веб-майстри новачки часто цікавляться: який трафік потрібен, для того щоб монетизувати сайт? Однозначної відповіді тут немає і бути не може, тому що багато чого залежить від обраних способів монетизації і конкретно від кожного ресурсу. Можу точно сказати одне: сильно поспішати з монетизацією сайту не варто — цим ви можете дуже сильно йому нашкодити, загальмувавши ресурс в своєму розвитку або навіть «відкинувши» назад.

Починати монетизувати сайт можна після того, як він набере стабільний трафік не менше 100 унікальних відвідувачів на добу, а для деяких способів монетизації знадобиться трафік не менш 500-1000 унікальних відвідувачів і навіть більше. Пам’ятайте, що головне — не «урвати» з сайту максимум грошей, тим самим, угробивши його, а створити стабільне і надійне джерело доходу на тривалий час. Пріоритет завжди повинен бути не в максимальному заробіток, а в розвитку сайту, зростання трафіку, а це вже буде приводити і до зростання доходів.

Тепер розглянемо основні способи монетизації сайту. Відразу скажу, що вибирати ці способи бажано спочатку, з моменту створення сайту, ще до того, як він буде монетизованим. Тобто, необхідно заздалегідь «готувати» сайт до тих чи інших способів монетизації, оскільки кожен з них має свої характерні особливості і вимоги.

Спосіб 1. Контекстна реклама. Цей спосіб монетизації сайту можна назвати найбільш популярним і затребуваним в середовищі веб-майстрів. Він полягає в тому, щоб зареєструвати сайт в одному або декількох популярних сервісах контекстної реклами, встановити рекламні блоки і отримувати дохід з кожного кліку по рекламі, зробленого відвідувачами. Термін «контекстна» означає, що в блоках буде відображатися реклама, найбільш відповідна навколишньому змісту сторінки, а також інтересам конкретного користувача.

Тобто, для різних користувачів реклама теж буде різною, що максимально підвищує ймовірність переходу по ній, а отже — і можливості для заробітку власника сайту. Основних мереж контекстної реклами — дві, як і основних пошукових систем:

1. Контекстна реклама Гугла — Google Adsense; 2. Контекстна реклама Яндекса — Яндекс.Директ.

Який з цих варіантів вибрати, або поєднувати обидва — справа суто індивідуальна. Особисто я схиляюся до Google Adsense — у мене на сайті ви можете спостерігати рекламні блоки цієї системи. Поясню чому:

• процедура відбору сайтів в рекламну систему простіша та анонімна;

• немає необхідності укладати письмовий договір як у випадку з Яндексом,Google в даному випадку не є податковим агентом і не сплачує податки з отриманих доходів, як Яндекс;

• доходи в Google Adsense нараховуються і виплачуються в доларах — твердій та перспективній валюті;

• загальна прибутковість блоків Adsense, як правило, вище, ніж блоків Директ, хоча це питання суто індивідуальне.

Підводячи підсумок цього способу монетизації сайту можна сказати, що контекстна реклама -один із найбільш безпечних способів монетизації сайту, який при грамотному використанні не робить негативного впливу на сам ресурс, такий спосіб монетизації доступний для сайтів навіть з невеликим трафіком і забезпечує відносно постійний та стабільний дохід, який зазвичай зростає із зростанням трафіку. Звичано ж, окрім контекстної реклами є й інші способи монетизації сайту, які іноді дають більш ефективні результати, але про них ми поговоримо іншим разом…

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet