Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Стабільні та найбільш надійні інвестиції

Мене дуже часто запитують: які найбільш стабільні та надійні інвестиції? Куди вкласти гроші, так, щоб надійно і точно «не прогоріти». Сьогодні я спробую дати відповідь на це питання. З цієї публікації ви дізнаєтеся, які найнадійніші інвестиції в Україні та інших країнах пострадянського простору, оскільки, думаю, всіх цікавить саме це.

Почну з того, що розчарую вас. На жаль, словосполучення «надійні інвестиції» для наших країн можна застосовувати дуже умовно. Тому що абсолютно надійних варіантів тут, на жаль, немає і найближчим часом не передбачається. Далі по кожному з розглянутих варіантів я роз’ясню, чому. Таким чином, говорячи про найнадійніші інвестиції, я буду мати на увазі, що вони надійніші інших способів вкладення грошей, але ризики при цьому все одно будуть присутні і не такі мінімальні, як це могло б бути в інших країнах.

надійні інвестиції

надійні інвестиції

Перш за все, давайте згадаємо, що таке приватні інвестиції — це вкладення особистого капіталу в які-небудь активи з метою отримання доходу: або одноразового спекулятивного, або постійного пасивного доходу. Іншими словами, щоб ви розуміли: купити собі квартиру і жити в ній або купити долари і заховати назавжди під подушку — це не інвестиції, це можна розглядати як збереження заощаджень. Якими ж можуть бути самі надійні та стабільні інвестиції? Розглянемо всі варіанти для наших умов.

Варіант 1. Інвестиції у валюту. Отже, найбільш простий, зрозумілий і доступний варіант надійних інвестицій для простого обивателя — купити готівкову іноземну валюту зі спекулятивною метою: через певний час на піку зростання курсу продати. В якості валюти, використовуваної для цих цілей, на поточний момент найбільше підійде долар США. Можна, звичайно, розглядати й інші варіанти, але це вже будуть не такі стабільні інвестиції, оскільки котирування інших валют по відношенню до долара зараз переважно знижуються.

У більшості випадків в довгостроковій перспективі такий варіант можна віднести до надійних інвестицій, оскільки, як показує практика, в цілому національні валюти пострадянських країн стабільно девальвують, іноземні валюти при цьому, відповідно, зростають у ціні. Тобто, якщо зараз купити долари за гривні, то, приміром, через кілька років, а то й місяців, їх, швидше за все, можна буде продати дорожче — інвестиція виявиться прибутковою.

Але «швидше за все» — не означає «однозначно». Все таки є ризики того, що ситуація зміниться і курси валют почнуть рухатися в протилежному напрямку, можливо, скоригуються і надовго закріпляться на якомусь більш низькому рівні, ніж зараз. Наприклад, у Росії цьому може сприяти зростання цін на нафту, а в Україні — економічне зростання після кризи. Коли-небудь це все одно має статися.

Також хочу звернути увагу, що стабільними інвестиціями можна вважати саме інвестиції в готівкову валюту. Всі інші варіанти, такі, як біржова торгівля, відносяться до вже набагато більш ризикових варіантів інвестування.

Інвестиції в валюту мають наступні переваги:

• доступні для будь-яких сум, навіть мінімальних;
• найімовірніше, в довгостроковій перспективі куплений актив буде рости в ціні;
• абсолютна ліквідність — валюту завжди легко продати.

Недоліки інвестиції в валюту:
• можна купити на піку курсу, після чого відбудеться відкат;
• купити велику суму може бути проблематично (як і продати); Цей варіант не дає можливості створити стабільне джерело пасивного доходу — лише разову спекулятивний прибуток.

Варіант 2. Інвестиції в нерухомість. Традиційно до найнадійніших інвестицій відносять і нерухомість. Адже це щось відчутне, масштабне, з чого можна не тільки отримати дохід, але і використовувати для власних потреб, передати у спадок і т.д.. Такі відносно надійні інвестиції цікаві ще й тим, що з їх допомогою можна отримати два варіанти доходу:

1. Регулярний пасивний дохід від здачі нерухомості в оренду;

2. Спекулятивний дохід від перепродажу нерухомості за вищою ціною. Причому, можна отримати обидва види доходу одночасно, наприклад, здавати нерухомість в оренду до тих пір, поки вона не буде продана. Існують і різні стратегії інвестування в нерухомість: купівля на первинному або на вторинному ринку, покупка житлової або комерційної нерухомості, нерухомості за кордоном і т.д.- тут теж можна підібрати різні варіанти, виходячи з переваг інвестора.

Здавалося б, все добре, але і в таких досить надійних інвестиціях, є свої недоліки. Наприклад, в кризові періоди, які зараз спостерігаються дуже часто, ціни на нерухомість в доларовому еквіваленті зазвичай падають, також падає попит і ринок оренди. Тобто, куплений актив може простоювати, не приносячи доходів, але приносячи витрати.

Інвестиції в нерухомість мають наступні плюси:
• вагомий і відчутний актив, ціна на який скоріше буде рости, ніж падати;
• вибір стратегій і варіантів отримання доходу;
• можливість використовувати для власних потреб.

Інвестиції в нерухомість, мінуси:
• необхідна достатньо велика сума інвестицій;
• великі витрати на оформлення,
• вимагає постійних витрат на утримання;
• прибутковість від здачі в оренду невелика, порівнянно із прибутковістю банківських вкладів;
• під час кризи ціна на нерухомість може падати, вона може простоювати, не приносячи доходів, проте приносячи витрати;
• низька ліквідність активу — швидко і вигідно продати нерухомість дуже складно, особливо — в кризу.

Варіант 3. Інвестиції в банківські вклади. У найнадійніші інвестиції можна включити і банківські депозити. Багато хто взагалі не вважають такий варіант вкладення грошей інвестуванням через його низьку прибутковість, сприймаючи його як заощадження, а не примноження капіталу. Однак, за всіма визначеннями вклади в банках можна віднести до консервативних, стабільних інвестицій, а їхня прибутковість, до слова, нерідко буває навіть вищою, ніж прибутковість від здачі в оренду нерухомості.

Інша справа, що і в цьому випадку ми маємо справу з ризиками, які не можна назвати несуттєвими. По-перше, ризик девальвації: нині ну дуже великий, так що, вклади в національній валюті розміщувати досить небезпечно, особливо — на тривалі терміни. Але і при розміщенні вкладів в іноземній валюті є свої ризики: повальне банкрутство банків, яке може привести до того, що державних гарантій на всіх не вистачить, або ж введення яких-небудь адміністративних заходів по валюті, наприклад, примусове переведення їх в національну валюту. Від держави всього можна чекати – чи не так?

Так що, можна констатувати, що банківські вклади — надійні інвестиції, але в наших умовах — не абсолютно надійні. Інвестиції в банківські вклади мають наступні переваги:
• дуже простий і зрозумілий всім інструмент, доступний навіть для невеликих сум;
• великий вибір термінів і умов розміщення,
• висока ліквідність, в крайньому випадку можливе дострокове розірвання договору.

• інвестиції в банківські вклади мають також і ряд недоліків:
• дуже низька прибутковість;
• високі ризики девальвації і різних форс-мажорів;
• банківська система в нашій країні не відноситься до надійних.

Варіант 4. Інвестиції в золото. Коли мова йде про найбільш надійні інвестиції, багато хто відразу згадує про золото. Виною цьому стабільний і довгостроковий тренд на зростання ціни золота, який тривав до 2011 року. Однак, після цього тенденція змінилася і золото почало падати в ціні, впавши вже приблизно на 40% по відношенню до долара.

У той же час, при девальвації гривні або інших валют, ціна золота до них зростає, хоч і може рости слабкіше, ніж, наприклад, курс долара, тому інвестиції в золото багато хто традиційно продовжують відносити до найстабільніших інвестицій. Тут я веду мову саме про банківські золоті злитки: інші варіанти на зразок інвестиційних монет або особисті металеві рахунки вже є менш надійними. Ювелірні вироби навіть не варто розглядати — це не інвестиції взагалі. Інвестиції в золото, мають ряд наступних переваг:

• фізично відчутний актив, що має високу цінність;
• доступність від невеликих сум для інвестування;
• висока ймовірність, що в довгостроковій перспективі актив зросте в ціні.

Недоліки інвестицій в золото:
• може принести тільки одноразовий спекулятивний дохід, причому, швидше за все, невеликий;
• низька ліквідність: банківське золото легко купити, проте складно продати;
• актив може падати в ціні, зараз спостерігається тенденція на падіння.

Ось, мабуть і всі найбільш надійні інвестиції, які можливі в наших умовах. Ще раз підкреслюю, що їхня надійність та стабільність дуже відносна. Однак, інші способи вкладення капіталу будуть нести в собі ще більше ризиків, ніж ці.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet