Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як отримати найбільш вигідний кредит

В попередньому матеріалі я почав розповідь про те, де узяти вигідний кредит і розповів про фінансові умови кредитування. Сьогодні я продовжу розповідь про те, як постаратися отримати найбільш вигідний кредит і розкажу про не фінансові умови кредитування.

Отже не фінансові умови:

1. Швидкість розгляду заявки. Останнім часом банки у своїй агресивній рекламі наполегливо забивають в голови людей думку про те, що швидкість видачі кредиту — це мало не найголовніший показник його вигідності для позичальника. Насправді ж справи йдуть зовсім навпаки: чим швидше видається кредит, тим він, як правило, менш вигідний. При видачі кредиту за декілька хвилин або годин, банки використовують для аналізу платоспроможності позичальника т.з. кредитний скоринг, який не може в повній мірі оцінити, наскільки людина платоспроможна. Тому швидкі кредити завжди являються для банку найбільш ризиковими, а це означає, що плата за ризик завжди буде включена в їх вартість.

найбільш вигідний кредит

найбільш вигідний кредит

І, навпаки, розгляд заявки на кредитному комітеті банку, і «людський», а не комп’ютерний аналіз платоспроможності знижують кредитні ризики, тобто дають можливість банку надати кредит на вигідніших умовах. Чим швидше вам готові надати гроші, тим вони, швидше за все, обійдуться вам дорожче. Пам’ятайте про це, вибираючи, де узяти найбільш вигідний кредит.

2. Перелік необхідних документів. Тут, як і в попередньому параметрі, банки успішно сформували у людей стереотип, що чим менше документів необхідно для отримання кредиту — тим краще. З одного боку, це дійсно зручніше: по-перше, не потрібно витрачати час, якого часто і так не вистачає на збір документів, а, по-друге,, є можливість отримати кредит навіть за відсутності можливості надати щось важливе, наприклад, довідку про доходи. Але з фінансового боку, який однозначно важливіший, кредит «по паспорту і без документів» завжди обійдеться дорожче, оскільки припускає істотні ризики для банків.

Деякі фінансові установи навіть відкрито пропонують різні процентні ставки, виходячи із кількості наданих позичальником документів. Наприклад, кредит за двома документами — 25% річних, за трьома документами — 23% річних, за чотирма документами — 20% річних. Чим більше документів вимагає банк, тим, швидше за все, вигідніші умови кредитування він може запропонувати. Якщо ви хочете узяти найбільш вигідний кредит — доведеться потрудитися і зібрати усі необхідні документи.

3. Зручність подання заявки. Багатьох спокушає можливість подати заявку на кредитування онлайн і прийти у банк вже тільки у разі попереднього схвалення заявки або взагалі вже на підписання договору і отримання грошей. У деяких банках є така можливість, в інших — ні. Звичайно ж, за інших рівних умов перші виграють, проте далеко не завжди онлайн­ кредитування здійснюється на найвигідніших умовах. До того ж, якщо відкривати усі посилання про надання онлайн­кредитів підряд, то ви скоріш за все, потраплятимете до кредитних брокерів, які є посередниками і беруть свої комісійні, тому умови кредиту тут точно не будуть найвигіднішими.

З іншого боку, особисто поспілкувавшись з фахівцем банку, ви зможете отримати відповіді на усі свої запитання, що неможливо при поданні онлайн­ заявки. Можливість подати заявку на кредит онлайн можна розглядати як перевагу, але тільки за рівних фінансових умов.

4. Доступність кредиту. На мій погляд, це найважливіша з усіх нефінансових умов, які варто розглядати, думаючи про те, де узяти найбільш вигідний кредит. Сюди входять наступні параметри:

• Вимоги за віком позичальника ;
• Вимоги по гео­прив’язці (місцю проживання та реєстрації) ;
• Вимоги по наявності офіційного працевлаштування і трудовому стажу (повному і на останньому місці роботи) ;
• Вимоги по рівню особистих або сімейних доходів.

Природно, необхідно підбирати вигідні умови кредитування під ті параметри, яким Ви відповідаєте. Найбільш вигідні кредити банки готові надавати офіційно працевлаштованим людям від 25 до 45 років із високим офіційним доходом, великим трудовим стажем і стажем на останньому місці роботи не менше напівроку.

5. Кредитна історія. Вигідний кредит можна узяти, якщо вона позитивна або взагалі відсутня. Звичайно ж, за бажання завжди можна взяти кредит із поганою кредитною історією, але такий кредит однозначно вже не буде вигідним, тому я б взагалі не рекомендував це робити. Погана кредитна історія у будь-якому разі не дозволить узяти найбільш вигідний кредит, тому завжди слід украй відповідально відноситися до прийнятих на себе зобов’язаннях і піклуватися про те, щоб у вас не виникало таких проблем.

6. Забезпечення по кредиту. І, нарешті, важливу роль в пошуку вигідних умов кредитування можуть зіграти вимоги банку по наявності забезпечення : запоруки і/або поручителя. Як правило, люди із побоюванням відносяться до таких вимог, але, з іншої сторони, навіщо побоюватися, якщо ви плануєте справно погашати кредит? А якщо не плануєте- навіщо його берети?

З іншого боку, оформлення запоруки завжди пов’язане із додатковими витратами: нотаріальне оформлення, страхування, експертна оцінка при необхідності. І переплата по кредиту із урахуванням цих витрат може виявитися більшою, ніж переплата по дорожчому, проте без заставному кредиту — це потрібно врахувати і все уважно прорахувати, перед тим, як прийняти рішення.

Заставні кредити, як і кредити, забезпечені поручительством, завжди надаються на вигідніших умовах, ніж без заставні. Проте, якщо мова йде про невелику суму, то оформляти запоруку може виявитися невигідно. А ось наявність поручителя по кредиту у будь-якому разі зробить кредит більш вигідним.

Ось, мабуть, усі основні фінансові і нефінансові умови, які необхідно прийняти до уваги, думаючи про те, де узяти найбільш вигідний кредит. Сподіваюся, що ці рекомендації допоможуть вам вибрати оптимальний банк і програму кредитування.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet