Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Навчання торгівлі

Сьогодні ми поговоримо про те, що являє собою навчання торгівлі, де і яким чином його можна пройти, яким воно буває і що дає в результаті. Всі ви знаєте, наскільки популярним останнім часом став ринок форекс і фондовий ринок, на яких зараз може торгувати будь-яка людина, користуючись послугами брокерів. Онлайн-торгівля на біржових або небіржових ринках — це і є трейдинг, а людина, яка цим займається, називається трейдер.

Стати трейдером не настільки просто, але і неможливого тут нічого немає. Одним з етапів становлення біржового фахівця є обов’язке навчання. Хочу підкреслити, що це не єдиний етап, але в даній статті мова піде саме про нього. Де і як цьому вчать, як пройти платне і безкоштовне навчання торгівлі — про це ви дізнаєтеся, ознайомившись з цією статтею. Відразу хочу звернути увагу на наступний момент: до початку навчання ви повинні визначитися, на якому ринку ви плануєте надалі торгувати: на фондовому, форексі, ринку похідних інструментів або якомусь ще, оскільки між ними є істотні відмінності, хоч і загального предостатньо.

навчання торгівлі

навчання торгівлі

Навчання трейдингу необхідно проходити відразу в прив’язці до того ринку, на якому ви збираєтеся торгувати. Звичайно, можна потім перевчитися з одного ринку на інший — це буде простіше, ніж проходити навчання трейдингу з нуля, але все ж … Яким буває навчання трейдингу? Перш за все, я хочу сказати, що все навчання біржової торгівлі можна умовно розділити на 2 напрямки:

1. Навчання трейдингу з нуля для новачків. В цьому випадку вивчаються ази трейдингу, те, що в принципі треба знати, для того щоб почати торгувати на біржі.

2. Навчання трейдингу для професіоналів. Тут мається на увазі, що людина вже має практичний досвід торгівлі і базові знання. Вивчаються якісь окремі торгові стратегії і тактики, методики мінімізації ризиків та отримання стабільного прибутку від трейдингу.

Як і де можна пройти навчання трейдингу? Отже, розглянемо різні способи, які допоможуть навчитися торгувати на біржах. Вибір способу — справа індивідуальна, і залежить від ваших уподобань, обставин та можливостей.

Спосіб 1. Самостійне навчання трейдингу. Цей варіант цікавий тим, що він безкоштовний (або найменш витратний серед інших), може відбуватися в будь-який зручний час, з будь-якого графіку, без будь-яких обмежень. Суть цього способу полягає в самостійному пошуку інформації, що стосується біржової торгівлі, вивченні і аналізі цієї інформації. Таку інформацію можна знайти в книгах, безкоштовних відео уроках, на безкоштовних вебінарах, на спеціалізованих сайтах, присвячених біржовій торгівлі. В тому числі, чимало корисних статей на цю тему є на даному сайті.

Яку саме інформацію слід шукати — про це я напишу трохи пізніше. Використовуючи цей спосіб, важливо вміти відсіювати малоінформативну і безграмотну інформацію, інформаційне сміття, якого на просторах інтернету теж предостатньо. Найпростіший варіант робити це — звертати увагу на рейтинги сайту, його відвідуваність, зворотний зв’язок з читачами, авторитетність.

Спосіб 2. Навчання трейдингу із фізичною присутністю. Різноманітні курси трейдерів є не скрізь, цей спосіб більше підійде жителям великих міст. У той же час, якщо навчання проводить професійний трейдер-практик, думаю, що цей варіант є найбільш ефективним і дієвим. Таке навчання платне і коштує, як правило, чималих грошей. Навчання трейдингу проводять майстри різних брокерських компаній. У багатьох випадках головною метою подібних заходів є залучення нових клієнтів на обслуговування: брокер навчає новачка і отримує собі готового клієнта-трейдера.

Спосіб 3. Навчання трейдингу онлайн. Для тих, у кого немає можливості навчатися очно, є варіант онлайн-навчання, який також пропонують різні брокерські компанії (навіть набагато частіше, ніж очне навчання). Вам запропонують всілякі навчальні відео, презентації, вебінари, можливо також індивідуальні заняття з наставником в режимі відео зв’язку.

Деякі матеріали для онлайн-навчання трейдингу можуть надаватися брокерами безкоштовно, за більш цікаві авторські розробки та індивідуальне навчання, зрозуміло, доведеться заплатити. Оскільки навчальні програми, як правило, побудовані на інструментах і можливості, які є у певного брокера, найкраще проходити навчання в тій брокерської компанії, через яку ви згодом плануєте торгувати. Судячи зі спостережень, якість навчання зазвичай прямо пропорційне авторитету і рейтингу брокера, тому найкраще для цих цілей вибирати топові компанії — лідерів ринку.

Що включає в себе навчання трейдингу? Тепер давайте поговоримо про те, чому ви повинні навчитися в результаті. Буду розглядати навчання трейдингу з нуля. Отже, ось що ви повинні знати перед тим як приступати до самостійної біржової торгівлі.

Вивчення ринку. Перш за все, необхідно вивчити ринок, на якому ви збираєтеся торгувати. Що він собою являє, як функціонує, які активи на ньому торгуються, які особливості цих активів і т.д.. Ви повинні дуже чітко уявляти собі, з чим матимете справу.

Вивчення основ трейдингу. Далі слід розібратися, як взагалі відбувається торгівля на обраному ринку, за рахунок чого там роблять гроші. Які операції можна здійснювати, яким чином, які загальні принципи, основи трейдингу.

Вивчення базових термінів. У трейдингу застосовується специфічна біржова термінологія, якою теж необхідно володіти, щоб розуміти викладачів в процесі навчання.

Ці перші три моменти можна назвати базовим навчанням трейдингу. У деяких випадках навчальні програми мають на увазі, що цю базу ви вже знаєте. Так що, якщо це не так, та й взагалі, якщо ви вирішили пройти навчання у якогось брокера, саме ці три моменти рекомендую для початку вивчити самостійно. Так ви хоча б будете розуміти, про що йдеться.

Робота торгового терміналу. Навчання трейдингу з нуля обов’язково має включати в себе вивчення роботи торгового терміналу — спеціальної програми, за допомогою якої і ведеться торгівля. Програма досить багатофункціональна, і для повного її вивчення буде потрібно виділити певний час.

Правила ризик-менеджменту. Щоб знизити ризики отримання збитків (а вони там дуже великі!), потрібно дуже чітко знати і дотримуватися правил ризик-менеджменту — свого роду механізми захисту від збитків. Це дуже важливий напрям навчання трейдингу, і я настійно рекомендую звернути на це особливу увагу!

Фундаментальний аналіз. Щоб вести успішну біржову торгівлю, необхідно відмінно розбиратися в чинниках, від яких залежить зміна котирувань. І перш за все, це фундаментальні фактори, які вивчає фундаментальний аналіз ринку. Виходити на ринок, не вміючи аналізувати і застосовувати фундаментальні дані, вкрай не рекомендується.

Технічний аналіз. Інший напрямок прогнозування котирувань — технічний аналіз, який вивчає математичні закономірності їх руху. У ньому трейдер теж повинен відмінно розбиратися, так як саме цей напрямок аналізу дозволяє найбільш точно визначити точки відкриття і закриття позицій.

Ось, мабуть, всі основні моменти, які включає в себе базове навчання трейдингу з нуля. Далі при бажанні і необхідності можна заглиблюватися в різні торгові стратегії, технічні індикатори, торгових роботів і т.д., відвідувати семінари відомих трейдерів, брати участь в форумах. Але це вже, звичайно, підійде для трейдерів-практиків, які вже мають досвід біржової торгівлі. А щоб його отримати, після проходження базового навчання трейдингу, ще дуже важливо потренуватися на демо-рахунку, закріпити отримані знання. Переходити до торгівлі реальними грошима без тренувань на демо-рахунку неприпустимо!

Тепер ви розумієте, що являє собою навчання трейдингу, де і як його можна пройти. Бажаю вам успіхів у цій цікавій, прибутковій, але і дуже ризикованій справі.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet