Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Новорічні кредити. Кредит на новий рік

Наближаються новорічні свята і в багатьох кредитних установах з’являється реклама кредитування під назвою «новорічні кредити», «кредити на новий рік» або щось в цьому дусі. Я теж вирішив не обходити стороною цю тему, тим більше, що судячи із статистики, люди нею зараз активно цікавляться.

Саме тому сьогодні розповім вам, що це за новорічні кредити такі і висловлю свою думку про те, чи варто брати кредит під новий рік. Заздалегідь вибачаюся, якщо моє судження на дану тематику комусь не сподобається: ви завжди має право не погоджуватися зі мною.

Отже, я переглянув кілька сайтів в топі пошукової видачі по запитах «новорічні кредити», «кредит на новий рік». У більшості випадків я потрапив на сайти-посередник, так звані агрегатори кредитних програм різних банків та інших кредитних установ, які пропонують відразу оформити заявку на кредит онлайн, за що вони при узгодженні й оформленні такого кредиту отримають від кредитної організації свою посередницьку винагороду.

новорічні кредити

новорічні кредити

Чи варто говорити про те, що дана винагорода вже закладена кредитором в ціну кредиту, яку в підсумку заплатить позичальник? Думаю, це і так зрозуміло. Покопався «глибше» і знайшов першоджерела: банки, які пропонують новорічні кредити. Вивчив ці програми, тому що самому стало реально цікаво, що ж в них такого новорічного? І ось що виявилося … Всі подібні пропозиції можна розділити на 2 категорії:

1. Новорічні кредити — це можливість оформити кредит по певній, постійно діючій кредитній програмі (або за кількома такими програмами) з певною знижкою в ціні, тобто, дешевше, ніж зазвичай. Це щось на кшталт «новорічного розпродажу» кредитів. З одного боку, банки часто проводять новорічні акції по вкладах, приймаючи їх під підвищені відсотки, з іншого- виходить, видають кредити під знижені відсотки, щоб заробити за рахунок обсягу залучених / виданих коштів.

2. Кредит на новий рік передбачає спеціальну програму споживчого кредитування, де цільовим використанням отриманих коштів виступають новорічні гуляння, накриття столу, спиртне, подарунки і т.п.. Тобто, пропонують всім бажаючим погуляти на Новий рік в кредит. Зазвичай подібні позики надаються на невеликий термін: від 3 місяців до року, в готівковому вигляді, без застави, а реальне цільове використання по ним не контролюється банком.

Що можна сказати … У першому випадку можна знайти певну вигоду, але з низкою застережень:

• вам дійсно потрібен цей кредит, ви хочете використовувати його на щось життєво необхідне (купівля житла, покупка авто для бізнесу чи кредит для бізнесу і т.д.) , а не просто «проїсти», ви брали б його в будь-якому випадку;

• розмір ефективної процентної ставки за кредитом за рахунок новорічних знижок реально нижчий, в т.ч. нижчий, ніж в інших банках за подібними програмами кредитування, це не просто «замануха», а реальна вигода;

• ви чітко розумієте, як і за рахунок чого будете погашати даний кредит, у вас 100%-на впевненість в тому, що ви його повернете .

Ну а другий випадок, в якому нам пропонують взяти кредит на Новий рік і прогуляти його — це щось таке, яке, не вкладається в моїй голові. За своєю доцільністю отримання такого кредиту можна порівняти з отриманням кредиту на весілля. Ваше бажання взяти новорічний кредит з метою його прогуляти говорить тільки про вашу фінансову безграмотність і абсолютне невміння розпоряджатися особистими фінансами, вибачте за одкровення.

Судіть самі: вам не вистачає грошей, щоб відзначити Новий рік так, як вам хочеться. В чому причина? Або в тому, що ви мало заробляєте, або в тому, що ви багато витрачаєте, не створюючи собі фінансових активів на подібні випадки. Часто — і в тому, і в іншому одночасно. Отримання кредиту ніколи не буде виходом з такої ситуації, а тільки навпаки, посилить її ще сильніше і наблизить вас до кредитної ямі, якщо ви ще не в ній.

Знаєте таку приказку: «як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш»? Якщо ви хочете скористатися новорічною кредитом, ви почнете свій Новий рік з чималого боргу! І проведете його, намагаючись цей борг закрити. Невже це приємна перспектива?

Ще пару слів, для того щоб відмовити вас від цієї кредитної афери. Новорічні кредити — це, як правило, кредити готівкою, без застави, без поручителів, іноді — без довідок про доходи, що видаються за якийсь короткий проміжок часу (15 хвилин, 30 хвилин, 1 годину і т.д.). Все це банки подають як вигідні умови кредитування. Але насправді такі умови вигідні для банків, а не для їх позичальників, тому що ці кредити несуть в собі чималі ризики (вони не забезпечені заставою, не контролюються, видаються практично всім підряд), і ці ризики, звичайно ж, банк відразу закладає в ціну кредиту і подібний кредит завжди виходить дуже дорогим для позичальника.

Ну а якщо мова йде про які-небудь позики в мікро фінансових організаціях або інших небанківських структурах — то й поготів: сукупна вартість таких позик обчислюється сотнями (!) відсотків річних. Якщо вам не вистачає грошей, щоб відзначити Новий рік і ви візьмете подібний новорічний кредит — ви, по-перше, істотно переплатите за своє свято за рахунок банківських відсотків і комісій, і по-друге, вам не буде вистачати грошей ще більше, тому що тепер у вас з’явиться борг, що вимагатиме регулярного погашення.

Загалом, такі новорічні кредити — це чергова пастка для фінансово безграмотних людей, тому настійно не рекомендую брати кредит, тим більше — мікропозики, щоб «добре відзначити» свято – таке «свято» буде переслідувати вас весь майбутній рік.

Починати рік з боргів — нехороша прикмета. Краще почитайте про те, як заощадити на свята і зменшіть свої апетити, свої святкові бюджети. Намагайтеся жити за коштами, інакше можете легко поповнити ряди людей, що потрапили у фінансову яму, а їхгя кількість, на жаль, стає дедалі більшою.

Будьте пильні і підвищуйте свою фінансову грамотність – наш сайт завжди допоможе вам в цьому. Хороших вам новорічних свят без боргів і кредитів! До нових зустрічей!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet