Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Оренда або іпотека: що вигідніше?

Сьогодні хочу розглянути досить цікаву і неоднозначну тему: що вигідніше — іпотека або оренда ? Напевно з таким питанням стикаються багато молодих людей . Припустимо, власного житла, що залишився у спадок, немає. Тоді як бути? Винаймати квартиру або брати іпотечний кредит? Що вигідніше: оренда або іпотека ? Спробую розглянути усі основні моменти, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

Отже, передусім, необхідно розуміти, що навіть для того, щоб в принципі було, з чого вибирати, необхідно мати певні доходи. Причому, при певному рівні доходів, якщо їх вистачає тільки для оплати поточних рахунків, вибір оренда або іпотека в принципі ,не повинен стояти на порядку денному. Тому я розглядатиму ситуацію, в якій, припустимо, людині або сім’ї поточних заробітків вистачить і на оплату оренди житла, і на оплату платежів по іпотечному кредиту у разі його отримання. І розглядати я її буду за декількома ключовими параметрами.

оренда або іпотека

оренда або іпотека

1. Право власності. Принципова відмінність між орендою та іпотекою полягає в тому, що при оренді ви житимете на чужій житловій площі, а при іпотеці — на своїй. Звідси витікає безліч незручностей, які можуть бути пов’язані із проживанням в орендованому житлі :

• Вас у будь-який момент можуть виселити із самих різних причин, навіть якщо ви справно вносите орендну плату;

• Ви не зможете умеблювати знімну квартиру і зробити в ній ремонт так, як хотілося б вам;

• Хазяїн квартири має право ставити вам будь-які умови проживання, а ви зобов’язані будете їх дотримуватися;

• Якщо ви випадково зіпсуєте щось в чужому житлі — вам доведеться виправляти це за свій рахунок.

В той же час, власне житло, куплене в іпотеку, дає наступні переваги:

• Житло вже ваше, ви можете їм володіти і користуватися, а після погашення кредиту – і розпоряджатися: продати, поміняти, залишити в спадок і т.д.;

• Ви можете зробити ремонт і умеблювати квартиру на власний розсуд, завозити і встановлювати будь-які предмети інтер’єру, побутову техніку, не думаючи про те, що потім вам доведеться перевозити це в інше місце.

Але є і суттєвий недолік:

• Якщо з якихось причин ви перестанете погашати іпотечний кредит — нерухомість доведеться продавати, щоб розрахуватися з банком, навіть якщо ви не захочите цього, банк зможе задовольнити свої вимоги через суд.

Виходячи з того, що оренда припускає лише тимчасове користування чужою житловою площею, а іпотека — придбання нерухомості у власність, варіант іпотечного кредиту виглядає набагато перспективнішим.

2. Стартовий капітал. Для того, щоб узяти іпотечний кредит, відразу знадобляться певні заощадження: на оплату первинного внеску та усіх витрат, пов’язаних з іпотекою. У випадку з орендою вони не потрібні, достатньо мати певний заробітку, якого вистачатиме на оплату орендних платежів та на життя.

Іноді, звичайно, можна зустріти іпотечні програми, які передбачають відсутність первинного внеску по кредиту, але їхні умови завжди менш вигідні в плані ціни. Таким чином, за відсутності первинних заощаджень іпотека неможлива або небажана, тільки оренда.

3. Щомісячні витрати. Наступний важливий параметр, який слід розглянути вибираючи, що вигідніше: іпотека або оренда — це ті витрати, які вам доведеться оплачувати і в одному, і в іншому випадку. Тут перевага лежить на стороні оренди : орендні платежі у більшості випадків менші, ніж платежі по іпотечному кредиту. Тут я раджу дізнатися актуальні ціни на оренду і умови іпотечного кредиту, після чого просто узяти і порахувати: які витрати понесе сімейний бюджет в тому і іншому випадку. На підставі цього розрахунку ви зможете зробити висновок: наскільки істотна для вас різниця в сумі, яка у вас вийшла.

Проте тут є ще один дуже важливий момент, який я б настійно рекомендував врахувати. Ціни на оренду житла мають властивість рости, тобто, у разі вибору на користь оренди врахуйте, що з кожним роком ви платитимете за неї все більше і більше. А ось у випадку з іпотечним кредитом — навпаки: якщо ви візьмете іпотеку, що передбачає стандартну схему погашення (а саме її слід вибирати, якщо вам потрібний дійсно вигідний іпотечний кредит), то ваші платежі по кредиту з кожним місяцем зменшуватимуться. І навіть якщо у вас буде ануїтетна схема погашення, щомісячні витрати будуть, як мінімум, незмінні.

4. Інші витрати. Окрім витрат, пов’язаних безпосередньо із обслуговуванням іпотечного кредиту або платою за арендоване житло, необхідно обов’язково згадати і про інші витрати, які спричиняє за собою наявність власної нерухомості і які не передбачені при оренда житла. Це витрати на ремонт, облаштування інтер’єру, купівлю побутової техніки. У орендованій квартирі вам не доведеться витрачати на це сімейний бюджет, а ось у власній – звичайно ж, доведеться . Власна нерухомість, куплена в іпотеку, не тільки припускає більш високі витрати по основних платежах (орендні або кредитні), але і додаткові витрати на облаштування житла, тому не забувайте про це.

5. Мобільність- цей чинник важливий тим, хто не планує усе життя мешкати в одному місті(районі),кому житло потрібно швидше на тимчасовій, ніж на постійній основі. В цьому випадку розглядаючи, що вигідніше: оренда або іпотека, звичайно ж, краще схилятися убік оренди. Орендовану квартиру набагато простіше покинути у разі потреби, ніж куплену в іпотеку. Сім’ям або людям, які часто міняють своє місце проживання (по роботі або іншим причинам), або які не планують залишатися жити там, де вони знаходяться в даний момент, варіант іпотечного кредиту не підійде. До нього можна буде повернутися після того, як ви остаточно визначтеся із місцем проживання, а доки можна задовольнятися орендою і збирати гроші на власну нерухомість або хоча б первинний внесок по іпотеці.

Мабуть, це усі основні чинники, кожен з яких обов’язково варто взяти до уваги, вирішуючи, що вам вигідніше: іпотека або оренда. Як бачите, частина з них говорить на користь оренди, а частина — на користь іпотеки. Саме тому однозначно відповісти складно: для одних людей більше істотними можуть стати одні чинники, для інших — інші.

Що стосується моєї думки — я за іпотеку, оскільки чинник володіння нерухомістю для мене стоїть на першому місці. Вам же, якщо ви стоїте перед вибором: оренда або іпотека , я раджу дуже уважно прорахувати, в першу чергу, фінансову складову обох варіантів. Міркувати можна довго, але гроші люблять рахунок. Прорахуйте, чи зможете ви «потягнути» іпотечний кредит? Якщо в цьому є сумніви — краще не поспішати. Узяти іпотеку легко, а ось розрахуватися- набагато складніше.

Іпотечний кредит варто брати тільки у тому випадку, якщо ви на сто відсотків упевнені, що зможете його погасити, бажано — набагато раніше (навіщо вам зайва переплата?). Для цього у вас мають бути стабільні і високі доходи, що мають тенденцію до підвищення, бажано — з декількох джерел. Якщо це активний дохід (робота) — ви маєте бути затребувані як фахівець і не залежати тільки від одного працедавця. Ви повинні уміти знаходити можливості для заробітку у будь-якій ситуації. Якщо ви відповідаєте цим якостям — сміливо беріть іпотечний кредит: своя нерухомість завжди краща, ніж орендована.

Якщо ж ви відчуваєте, що з погашенням можуть виникнути труднощі (наприклад, якщо вас звільнять з роботи — потрібно ж передбачити усі можливі ситуації) – поки що користуйтеся орендованим житлом, паралельно удосконалюючи управління особистими фінансами і створюючи накопичення на первинний внесок по іпотеці.

На закінчення хочу додати: визначити, що вигідніше, оренда або іпотека, краще всього зможете тільки ви самі. Тому удосконалюйте свою фінансову грамотність, вчіться правильно рахувати та заробляти гроші і робити вірні висновки.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet