Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Коли потрібна оренда сервера

У розвитку більшості інтернет-проектів наступає момент, коли звичайного хостингу стає мало. У разі якщо не вжити необхідних заходів вчасно, то починаються проблеми. Хостинг провайдер починає скаржитися, що ваш сайт споживає дуже багато ресурсів. Користувачі скаржаться, що все працює занадто повільно, адже стандартний віртуальний хостинг по суті схожий на комунальну квартиру. Всі клієнти цього хостингу користуються одним загальним веб-сервером, одним сервером БД спільно – саме в такому випадку і необхідна оренда сервера.

Якість поділу ресурсів у різних хостингів може відрізнятися. Правда жоден хостинг провайдер не може зробити поділ ресурсів оптимальним. Тобто в будь-якому випадку одні клієнти хостингу будуть заважати іншим. Це означає, що вам потрібна оренда виділеного сервера (dedicated server). Подібний сервер в розмові часто називають «Дедик». В даному випадку у вас буде свій, окремий веб сервер, поштовий сервер, MySQL сервер. До того ж, все це можна налаштувати строго індивідуально під ваші потреби. Наприклад, ви зможете встановити веб-сервер apache замість nginx.

оренда сервера

оренда сервера

Отже, ваш ресурс виріс «з коротких штанців» і вам необхідно орендувати саме такий сервер, тобто окремий. Давайте розглянемо які тут можуть бути варіанти, а також на які підводні камені можна натрапити.

Не обслуговується або обслуговується виділений сервер — виділений сервер на сьогоднішній день не обслуговуються або обслуговуються хостером. У разі якщо сервер не обслуговується, то хостер відповідає виключно за те, щоб сервер просто працював як ПК. Тобто щоб він був взагалі включений, а також щоб у нього була необхідна кількість пам’яті, дискового простору і т.д..

Якщо у вас перестав стабільно працювати веб сервер (apache), якісь проблеми через DDOS-атаки на ресурс — це вже виключно ваша відповідальність. Це означає, що ви повинні сподіватися, що проблем не буде (так буває лише у проектів з малим навантаженням) або мати спеціального працівника (системний адміністратор), який буде постійно наглядати за сервером, або платити хостинг провайдеру за послуги його системного адміністратора при появі проблеми .

Пам’ятайте — устаткування завжди зношується. Більшість сьогоднішніх жорстких дисків, наприклад, починає працювати з помилками через два роки. При цьому, при виникненні помилок, диск працювати не перестає, він позначає це проблемне місце на диску і після цього обходить його. Виглядає це дуже добре, правда на практиці все не так уже й гладко і здатне призводити до втрати інформації або до тимчасової зупинки всієї роботи сервера.

Для того, щоб уникнути даних проблем, диски встановлюються обов’язково попарно і інформація дублюється на обидва диски (це називається raid-1 або віддзеркалення). Проте така технологія працює дуже надійно, тільки якщо за нею наглядає досвідчений системний адміністратор. Звідси випливає, що або ви повинні бути самі хорошим адміністратором, або вам необхідний виділений сервер,що обслуговується або ж … є третій варіант.

Віртуальний виділений сервер (VPS і VDS) — технологія, яка дозволяє на одному фізичному ПК розмістити кілька незалежних логічних серверів. Технології VPS найпершого покоління (virtuozoo for windows, virtuozoo, openvz, virtual server) представляли із себе швидше розширений варіант простого шаред хостингу (з правами root), ніж повноцінний виділений сервер. Може бути, що ви вже мали справу з цими VPS і зіткнулися з труднощами.

Сучасні VPS за новою технологією XEN дають можливість отримати справжній виділений сервер, а не його імітацію. Цей сервер має виділений реальну частину фізичної пам’яті, частину фізичного вінчестера і процесора, ніяких лімітів на кількість різних ресурсів (процесів, сокетів). Переваги віртуального виділеного сервера:

• Можна зовсім не думати про проблеми із оснащенням, так як цим займається хостер.

• Хостер дивитеметься за надійністю всіх дисків в дзеркалі, а також вчасно їх міняти.
• Хороший хостинг провайдер надає VPS хоча б з якоюсь мінімальноїю технічною підтримкою. Таким чином, клієнт не буде залишений з проблемами один на один

• Ви зможете вибрати необхідну вам потужність віртуального сервера і зовсім не платити за непотрібні надлишки. Сьогоднішні сервери такі потужні, що під свій інтернет-проект зайняти хороший фізичний сервер повністю реально непросто.

• Ви отримуєте комфортний віддалений доступ до вашого сервера ще до завантаження операційної системи, ви можете самі встановити ОС.

• На відміну від старих VPS можна застосовувати як Unix (Linux), так і Windows. Можна залити свій образ інсталяційного диска і самим поставити необхідну вам систему.

Віртуальний сервер з легкістю перезапускаєтся з панелі управління хостинг провайдера віддалено. З простими dedicated серверами подібну послугу надають не всі хостинг провайдери.

Недолік віртуального виділеного сервера тільки один: якщо вам знадобиться дуже потужний сервер, то вартість такого сервера буде істотно вищою в порівнянні із фізичним сервером. Саме в такому випадку є сенс перейти на фізичний виділений сервер. Правда, в такому випадку необхідно подбати про нормальне обслуговування обладнання.

Що ж, думаю, ви зрозуміли коли потрібна оренда сервера та які варіанти оренди серверів існують. До речі, якщо вам потрібна оренда сервера – скористайтесь промокодом та отримайте 10% знижку. Промокод: referal-13191-promo

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet