Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Оренда виділеного серверу на базі десктопних конфігурацій

Більшість хостерів на сьогоднішній день пропонують оренду дешевих виділених серверів на основі популярних десктопних процесорів — Core2Quad, Core2Duo, Core i3-i7 від Intel, Phenom’ов і Athlon’ів від AMD. У цій статті ми розглянемо переваги і недоліки роботи з такими серверами. Отже, оренда виділеного серверу: десктопні конфігурації:

Desktop-based сервер. За своєю суттю сервер є звичайним комп’ютером, правда до нього пред’являються набагато більш суворі вимоги щодо загальної надійності роботи, ніж до домашнього або офісного персонального комп’ютера, так як сервер — це машина, яка повинна бути постійно доступною. Чому ж хостинг пропонує оренду серверів на основі десктопних процесорів. Які їхні переваги, недоліки в порівнянні з типовим серверним «залізом»? Безумовно, desktop-based сервер виграє у свого «чистокровного» брата лише в одному. А саме в нижчій собівартості і ціні обслуговування і, як наслідок, ціни оренди.

оренда виділеного серверу

оренда виділеного серверу

Недоліки серверів на базі «простих комп’ютерів»:

• Відсутність «серверних» функцій, таких як віддалене управління живленням або вбудований KVM over IP.

• Досить низька надійність (в порівнянні з дорогими брендовими серверами).

• Труднощі в експлуатації, вирішенні проблем (наприклад відсутність повноцінної гарячої заміни дисків).

Проте, оренда виділеного серверу desktop-based не тільки процвітає, але навіть дуже часто застосовуються хостинг провайдерами в якості бази для надання послуг клієнтів, що лише доводить їхню спроможність. Сучасні десктопні сервери давно вже довели можливість і виправданість свого використання, але при роботі з серверами на базі десктопа вам необхідно звернути увагу на такі нюанси:

• Дізнайтеся у хостинг провайдера формат збірки сервера. Перевагу віддавати слід серверам, які зібрані в класичному серверному корпусі rackmount, встановленим в серверну стійку або шафу. Сервера в tower-корпусах, які встановлені на звичайних полках, як правило, програють варіанту rackmount і в якості збірки, і в охолодженні, що погано впливає на їхню надійність.Не зайвою також буде віртуальна екскурсія по серверній або дата-центру провайдера — це може часто дати уявлення про якість послуг.

• Обов’язково уточніть, як виконується обслуговування сервера: чи доступна буде вам віддалена самостійне перезавантаження сервера, або ж воно здійснюється за запитом клієнта службою технічної підтримки. Чи є надання KVM over IP для повноцінної самостійної роботи з сервером на апаратному рівні, на яких саме умовах. Як виконується перевстановлення операційної системи в разі потреби.

• В обов’язковому порядку перевірте стан серверу відразу після отримання даних доступу. Також зверніть увагу на температуру материнської плати, жорстких дисків і процесора. Жорсткі диски — це найслабше місце в сервері, особливо десктопного, в зв’язку з чим перевірте диски дуже ретельно — на термін роботи, на предмет переміщених секторів, швидкість запису і зчитування даних. Допомогти в цьому може безкоштовний додаток Smartmontools (для серверів Linux) і утиліта Active Smart для ОС Windows. При наявності якихось проблем вимагайте у хостинг провайдера їхньої негайної ліквідації — особливо це стосується саме жорстких дисків.

Висновок: працювати з desktop-based серверами сьогодні можна і часто це навіть вигідніше, ніж невиправдано витрачати кошти на оренду дорогого брендового обладнання від таких іменитих виробників, як Supermicro, HP, Dell, Tyan. Правда в роботі з сервером на базі десктопів слід бути обережнішим та уважнішим, ніж в роботі з брендового машиною.
У разі якщо надійність і відмовостійкість серверу варто для вас на чільному місці- оренда виділеного серверу більш дорогого, брендованого – найбільш доцільний варіант.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet