Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Основні електронні платіжні системи світу

Мої вітання, шановні відвідувачі нашого блогу. Як я й обіцяв, після ознайомлення із тим, що таке електронні платіжні системи та де вони використовуються, сьогодні я розповім про основні електронні платіжні системи світу . Що ж, давайте знайомитись :

1. PayPal. На сьогоднішній день це найбільш популярна світова платіжна система, що функціонує з 2000 року. Донедавна вона була структурним підрозділом американської компанії eBay, яка спеціалізується на проведенні інтернет аукціонів. Зараз платіжна система PayPal функціонує в 203 країнах світу, хоча в деяких з них немає можливості використовувати повний функціонал ЕРС, оперує 26-ма світовими валютами, число її користувачів наближається до 140 млн. В Україні та інших пострадянських державах PayPal ще не отримала широкого розповсюдження, поступаючись російським платіжним системам( оскільки тут відсутні широкі можливості для поповнення, а особливо — виведення коштів). Тим не менш, вона поступово розвивається і у нас. Основна валюта системи PayPal — долар США.

основні електронні платіжні системи

основні електронні платіжні системи

2. E-gold. Платіжна система, де емітуються електронні гроші переважно в золото , а також в інші дорогоцінні метали. Система e-gold протягом останніх років стала популярною серед інтернет шахраїв і фінансових пірамід, активно застосовується в діяльності інтернет казино і різних віртуальних ігор на гроші. В останні роки e-gold переживає не найкращі часи: її засновник був заарештований, а транзакції періодично блокувалися.

3. Perfect Money. Електронна платіжна система, створена в 2007 році , працює переважно з євро, доларом і золотом. Також прославилася використанням у багатьох хайпах і фінансових пірамідах, тим не менш, є досить популярною в світових розрахунках між приватними особами та представниками бізнесу, активно використовується для оплати товарів та послуг в інтернеті.

Можна відзначити і деякі інші електронні платіжні системи світу: AlertPay, Google Wallet, Moneybookers, Elios Gold, e-Bullion, ePayService і т.д.

Основні електронні платіжні системи України :

1. WebMoney (ВебМані). Безумовний лідер серед платіжних систем не тільки України, але й інших країн СНД, також має певний обіг по всьому світу, хоча, наприклад, у Німеччині діяльність WebMoney заборонена законодавством. Юридично WebMoney Transfer не є платіжною системою, оскільки емітує не електронні гроші, а так звані «Титульні знаки», за допомогою яких здійснюється передача грошових прав. Сама компанія створена в 1998 році і декларує свою діяльність як «міжнародна система розрахунків і середовище для ведення мережевого бізнесу». На сьогоднішній день в системі WebMoney налічується близько 25 мільйонів учасників, при цьому гаманці ВебМані використовують близько 35% користувачів Рунету. Всього система використовує близько десятка електронних валют (у тому числі спеціальні кредитні валюти), серед яких еквіваленти валют країн СНД, світових валют долара і євро, а також золота.

2. Яндекс.Деньги. Друга за популярністю система електронних платежів України, заснована в 2002 році як один із структурних підрозділів найбільшої російської пошукової системи Яндекс. Для розрахунків Яндекс Деньги використовують електронний еквівалент російського рубля. Система призначена для забезпечення інтернет бізнесу та електронної комерції переважно на території РФ, хоча і в нас використовується дуже часто.

3. Qiwi. Теж досить популярна електронна платіжна система, хоча, звичайно, в порівнянні з першими двома, вона програє. Електронні гроші Qiwi з’явилися в 2007 році і використовуються як засіб не тільки електронних, а й безготівкових розрахунків (з використанням картки Visa). Крім України, система QIWI функціонує ще в 7 країнах, серед яких Росія, Білорусь, Казахстан, Молдова, США та інші.

Інші основні електронні платіжні системи — RBK Money, Єдиний гаманець, Z-Payment, PayCash, ICQ Money, валюти соціальних мереж ВКонтакті, Однокласники і т.д. Також в Україні створена своя платіжна система Інтернет.Гроші, а в Білорусі -EasyPay. Але за популярністю і обсягами платежів вони поки що істотно поступаються вищеназваним.

Як використовувати електронні гроші? Всі електронні платіжні системи діють за приблизно однаковим принципом. Щоб стати учасником ЄПС необхідно зареєструватися в системі (робити це потрібно тільки через офіційний сайт!) і відкрити один або кілька електронних гаманців, залежно від необхідності.

Вибираючи електронну платіжну систему, звертайте увагу на те, щоб вона могла забезпечити всі необхідні вам можливості, передбачала зручні та доступні вам способи введення — виводу грошей. Процедура реєстрації в більшості випадків відбувається безкоштовно. Інколи достатньо буде онлайн реєстрації на сайті, деколи -потрібно завантажити і встановити певний додаток для роботи в конкретній ЕПС. Такі додатки існують як для стаціонарних, так і для мобільних пристроїв.

При реєстрації в платіжній системі слід використовувати свої справжні дані, інакше у вас можуть виникнути проблеми з виведенням коштів. У деяких випадках, особливо, для здійснення великих операцій, потрібне надання своїх паспортних даних в сканованому вигляді. Всі сервіси електронних платіжних систем захищені різними способами забезпечення безпеки, але користувач також повинен подбати про те, щоб захистити себе від всіляких шахраїв, яких в інтернеті завжди достатньо.

Уважно вивчайте інформацію на сайті електронної платіжної системи, дотримуйтесь всіх інструкцій і намагайтеся передбачити максимально можливу ступінь захисту для своїх електронних гаманців. Пам’ятайте, що це, по суті, ті ж звичайні гроші і їхня втрата негативно відіб’ється на стані ваших особистих фінансів.

Що ж ,це була загальна вступна інформація про основні електронні платіжні системи. У подальших публікаціях я буду більш докладно розглядати деякі з ЕПС і зупинятися на важливих моментах, пов’язаних із використанням електронних валют.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet