Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Особисті фінанси: основні помилки

У цій публікації я хочу розглянути основні помилки в управлінні особистими фінансами, які рано чи пізно неминуче призведуть до фінансового краху. Точніше кажучи, ні про яке управлінні в цьому випадку мова навіть і не йде, скоріше особисті фінанси пущені на самоплив, що вже категорично неприпустимо.

Щоб ваш сімейний бюджет ніколи не відчував дрібних, а тим більше, великих труднощів, просто намагайтеся не допускати цих помилок:

особисті фінанси

особисті фінанси

Помилка 1. Повна відсутність «подушки безпеки». У будь-якому особистому або сімейному бюджеті завжди, за будь-яких обставин повинен бути присутнім резервний фонд або, як його люблять називати, «фінансова подушка безпеки». Наше життя сповнене неприємних сюрпризів. Звільнили з роботи, виріс курс долара, а треба гасити валютний кредит, вийшла з ладу побутова техніка, потрібен терміновий ремонт, захворів родич і потрібні гроші на лікування — це далеко не повний список ситуацій, в яких терміново можуть знадобитися додаткові особисті фінанси.

Якщо у людини або сім’ї немає тих самих резервів, то гроші доводиться займати, з’являються борги, які потрібно не тільки повертати, але й оплачувати. Таким чином, витрати зростають ще більше. Багато хто прагне втішити себе тим, що все це тимчасово. Іноді, звичайно, так і буває, але в більшості випадків борги починають накопичуватися і людина або сім’я виявляються у фінансовій ямі, вибратися з якої набагато складніше, ніж туди потрапити.

Якщо резерви в сім’ї все ж є, то може виникнути спокуса витратити їх на що небудь інше, наприклад, на велику покупку або відпочинок. Це категорично неприпустимо! Оскільки та сама форс мажорна ситуація, а то й кілька, можуть виникнути в самий невідповідний момент. Тому, крім резервів, сім’я повинна мати ще й заощадження, які якраз і будуть використовуватися для здійснення великих покупок і досягнення фінансових цілей, а також як додаткове джерело пасивного доходу для забезпечення старості. Адже, думаю, ні для кого не секрет, що розраховувати на державну пенсію — це зараз шлях в нікуди.

Будь-яка людина або сім’я повинні обов’язково мати фінансову подушку безпеки, незалежно від свого рівня доходів. При її відсутності в разі настання першої ж непередбаченої ситуації можна легко потрапити у фінансову яму, і ще більше погіршити своє фінансове становище. Резерви слід використовувати виключно при виникненні форс мажорних ситуацій, а після використання — оперативно заповнювати. Для інших цілей необхідно створювати заощадження.

Помилка 2. Погашення боргів новими боргами. Взагалі, будь-яка наявність боргів — це вже погано. На жаль, в останні роки банки та інші фінустанови так активно просувають споживчі кредити і кредитні карти, що заборгованість перед банком, а то й кількома, стала вже звичним явищем. Коли приходить термін погашення боргу, а необхідної суми немає, багато позичальників вдаються до «найлегшого» способу виходу із ситуації: беруть нові кредити, щоб заплатити за старими.

І так іпотечний кредит починає погашатися споживчим, споживчий — кредитною карткою, кредитна карта — мікропозикою … Кожен новий кредит створює ще більше навантаження на особисті фінанси, збільшуючи регулярні витрати, тому в результаті такої ситуації горе позичальник теж виявляється у фінансовій ямі. Погашати борги нічим, більше позики взяти не можна, так як кредитна історія зіпсована, починаються суди та арешти на майно. Але ж всього цього можна було б уникнути, якщо б людина грамотно керувала своєю заборгованістю, раз вже вона її має і відповідально ставилася б до погашення боргу.

Щоб розрахуватися з боргами, ні в якому разі не можна влізати в нові борги! Це неминуче призведе до нарощування зобов’язань і фінансової ямі. Якщо вже ви набрали кредитів — відмовляйте собі у всьому, але намагайтеся розрахуватися з ними якомога швидше, в тому числі, достроково. І більше не займайте грошей, щоб знову не потрапити в подібну ситуацію.

Помилка 3. Пасивність при виникненні фінансових труднощів. Знизили зарплату, звільнили з роботи, «висить» кредит … Якщо в цій ситуації нічого не робити, скласти руки і чекати, коли все само налагодиться — цього не станеться, а вас чекає фінансова яма. Особисті фінанси не терплять пасивного ставлення (не плутати з пасивними доходами). Необхідно відразу починати шукати додаткову роботу, інші джерела доходу, якщо є кредит, то ще до виникнення прострочень самому звертатися в банк за реструктуризацією боргу. Загалом, просто «зі шкіри геть лізти», щоб ці проблеми вирішити.

Виникнення фінансових труднощів завжди вимагає активних дій та невідкладного вирішення виниклих проблем. Якщо цього не робити, проблеми тільки посиляться ще сильніше.

Помилка 4. «Всі яйця в одному кошику». Всі чудово знають цю приказку, розуміють, що особисті фінанси не сприймають вкладення коштів в єдине місце, єдиний актив, проте більшість все рівно наполегливо нехтує цим правилом: «цей банк все одно найнадійніший», «цей бізнес зараз дуже перспективний», «на цьому можна добре заробити» — подібне переконання себе в ігноруванні найважливішого правила, написаного «кров’ю» інвесторів, рано чи пізно може привести вас до втрати всього капіталу, який ви, можливо, збирали протягом довгих років.

Ні в якому разі не можна зберігати всі свої заощадження в одному місці або інвестувати весь свій капітал в один фінансовий інструмент. Слід обов’язково проводити диверсифікацію ризиків і пам’ятати, що чим в більшу кількість джерел вкладені ваші особисті фінанси, тим надійніше ви захищені від втрати всього, що маєте.

Помилка 5. Злиття інвестиційного капіталу та сімейного бюджету. Цю серйозну фінансову помилку часто допускають підприємці але не тільки вони. Її зміст полягає в тому, що сімейний бюджет поповнюється з бюджету бізнесу, а в бізнес залучаються останні кошти сімейного бюджету. Подібна ситуація не припустима, оскільки може легко розвалити особисті фінанси.

Так, інвестиційний капітал слід формувати з особистих доходів, але в допустимому обсязі, а не брати для цього всі доходи і заощадження. Так, прибуток від інвестування можна використовувати на особисті потреби, але виводити сам інвестиційний капітал для оплати особистих витрат не можна.

Крім того, я б категорично не рекомендував людям, що займаються бізнесом, використовувати як заставу під бізнес кредити особисте майно, зокрема — нерухомість. Адже підприємницька діяльність несе в собі величезні ризики і не слід перекладати їх на сімейний бюджет. Це може привести до великих втрат сімейних активів і навіть розпаду сім’ї (якщо ваша половинка не «оцінить» ваші ризики). Хіба це того варте? Сімейний бюджет — окремо, інвестиційний капітал — окремо. Це найважливіше правило управління особистими фінансами, яким не варто нехтувати, щоб, позбувшись капіталу (таку ймовірність ніколи не варто виключати!), не позбутися заодно і сімейних активів.

Це були 5 найважливіших помилок, які можуть надати згубний вплив на ваші особисті фінанси. Якщо в якійсь із них ви впізнали себе — рекомендую терміново переглянути своє ставлення до цього фінансового питання, це допоможе уникнути дуже багатьох ймовірних проблем.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet