Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Особисті інвестиції чи витрати?

Сьогодні хочу поговорити про особисті інвестиції ось в якому ключі: чи дійсно все, що багато хто називає інвестиціями, є такими насправді? Як визначити, що це насправді: інвестиції чи витрати (втрати)? Написати цю статтю мене спонукало наступне: в різного роду реклами, ЗМІ, на інтернет-сайтах я часто бачу розмови про нібито інвестиції, але по суті те, про що йде мова, є самими звичайними витратами, або чимось іншим, але ніяк не інвестуванням.

Для початку давайте ще раз згадаємо, що таке інвестиції стосовно приватного інвестора. Особисті інвестиції — це вкладення капіталу з метою отримання прибутку і нічого більше. Причому, найчастіше приватні інвестиції орієнтовані саме на пасивний дохід. Як бачите, все просто і зрозуміло.

особисті інвестиції

особисті інвестиції

Тепер розглянемо, що нам іноді нав’язливо намагаються прив’язати до цього поняття:

• «Інвестиції» в комфорт і безпеку. Подібний вираз часто можна зустріти в рекламі дорогих меблів, дорогих автомобілів, елітних будинків та квартир, охоронних систем та інших аксесуарів для заможних людей. Реклама пропонує нам інвестувати в комфорт і безпеку, купуючи предмети розкоші або встановлюючи системи відеоспостереження. Хіба це інвестиції? Справжнісінькі витрати! Такі вкладення не приносять ніякого прибутку, ніякого пасивного доходу, вони тільки спустошують особистий або сімейний бюджет без будь-якої віддачі. Так, іноді такі витрати можуть бути необхідні в цілях забезпечення тієї ж безпеки, але ж потрібно називати речі своїми іменами: це витрати, а не інвестиції.

«Інвестиції» в освіту. Ще частіше можна почути словосполучення «особисті інвестиції в освіту». Якщо ви наберете таке словосполучення в пошуковій системі — побачите безліч статей на цю тему, причому, багато хто з них навіть не рекламного, а інформаційного характеру. Їх автори стверджують, що вклавши гроші в отримання вищої освіти, людина інвестує в своє майбутнє, тому як потім, закінчивши ВНЗ, влаштується на роботу і буде заробляти гроші. Дозвольте дізнатися: де тут пасивний дохід? Де капітал, який при інвестуванні завжди можна вивести назад, продавши придбаний актив? Нічого цього немає, тому «інвестиції» в освіту — це зовсім ніякі не інвестиції, а витрати.

Так, людина, влаштувавшись на роботу, буде заробляти гроші, але це буде не пасивний, а активний дохід. Причому, не гарантований і не обов’язково високий. І навіть не обов’язково вище того рівня, який могла би отримувати людина, не маючи вищої освіти. Як показує статистика, величезна кількість людей, які мають вищу освіту, ніяк її не використовутью в житті: працюють не за фахом або займаються бізнесом в іншій сфері. Таким чином, їхні особисті «інвестиції» в освіту фактично нічого не принесли, крім втрачених п’яти років. Взагалі, питання необхідності отримання освіти досить складне і неоднозначне в нинішній час.Думаю, що на цю тему ми іще поговоримо в майбутньому.

• «Інвестиції» в хайпи. Узагальнено називаю модним нині терміном «хайп» всі високо ризикові проекти-множителі грошей, які щодня відкриваються і закриваються на просторах всесвітньої мережі. Їхні творці або учасники пропонують вам інвестувати в хайп, ненав’язливо підсовуючи своє реферальне посилання. І кажуть, що це найкращі особисті інвестиції, оскільки вони приносять величезний дохід в лічені дні. Насправді всі ці проекти, висловлюючись зрозумілою мовою — звичайні фінансові піраміди,тобто, по суті, лотерея для азартних людей: пощастить- не пощастить, вигравпро- грав.

Чи можна вкладення в піраміду (хайп) назвати інвестицією? Звичайно, ні! Це звичайні витрати, такі ж саме, як відвідування казино або покупка лотерейного квитка. Подобається грати на гроші? Справа ваша, але тільки не називайте це інвестиціями.

Таким чином, ви бачите, що під особистими інвестиціями дуже часто нам представляють банальні витрати або витрати сімейного бюджету, які ніяк не відносяться до процесу інвестування. Чому так відбувається? Напевно тому, що «інвестиції» — це модне нині поняття, яке підсвідомо, психологічно піднімає статус людини. Їй набагато приємніше думати, що вона інвестує, а не просто витрачає гроші. Тобто, саме поняття «особисті інвестиції» в ужитку вже часто втрачає своє головне значення. Така ж доля, до речі, спіткала і деякі інші модні терміни, запозичені з іноземних мов.

Наприклад, у початковому значенні слово «менеджер» означало керівник компанії, людина з вищою освітою і знанням англійської мови. Зараз навіть найнижчі посади можуть називати «менеджерами», тому що людині психологічно приємніше бути саме менеджером, а не, наприклад, фахівцем з обслуговування. Втім, це було невеликий ліричний відступ.

Що ж, тепер ви знаєте, як побачити різницю між інвестиціями та витратами. Маю надію, що будете називати речі своїми іменами, не вводячи інших, і, перш за все, себе в оману.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet