Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Особистий капітал: гроші мають працювати!

Сьогодні ми поговоримо про те,що таке особистий капітал. Як ви вже зрозуміли, гроші повинні працювати і приносити пасивний дохід. Це одна з ключових позицій управління особистими фінансами в цілому і нашого сайту зокрема.

І щоб говорити про те, як і куди краще інвестувати особистий капітал, для початку слід чітко визначитися із самим поняттям капіталу, щоб надалі не плутати його, наприклад, із заощадженнями.

особистий капітал

особистий капітал

Отже, що таке особистий капітал? Особистий капітал — це частина грошових активів людини, яка використовується для вкладення (інвестування) в різні проекти з метою отримання доходу, переважно — пасивного. Інвестування капіталу завжди пов’язано із ризиками: інвестор ризикує не тільки не отримати запланований прибуток, але і втратити частково або повністю особистий капітал.

Таким чином, можна виділити дві основні відмінності особистого капіталу від інших грошових активів особистого бюджету:

1. Особистий капітал використовується не для задоволення життєвих потреб людини, а для отримання доходу;

2. Вкладення особистого капіталу завжди супроводжується ризиками. Я вже говорив, що не потрібно плутати особисті фінанси та особисті гроші, тепер до цих понять можна додати і особистий капітал. Основні відмінності між цими трьома термінами наочно демонструє наступна ілюстрація:

Як ви знаєте, звичайна середньостатистична людина оперує поняттям «особисті гроші». Основний сенс відносин такої людини до грошей полягає в тому, щоб заробити гроші (бажано побільше) для того, щоб витратити (теж бажано побільше), задовольняючи свої життєві потреби. Фінансово грамотна людина, на відміну від звичайної, оперує поняттям «особисті фінанси», тобто, гроші в русі. Вона планує свій бюджет, веде облік особистих фінансів з метою організувати особисті фінансові потоки так, щоб це принесло їй максимальну користь.

Фінансово грамотна людина керує своїми фінансами: вона прагне не тільки більше заробляти, але й розумніше витрачати зароблене, оптимізувати свої витрати, створювати резерви, заощадження і капітал. Така людина ставить собі фінансові цілі і прагне до них.

Людину, що володіє капіталом, називають інвестором. Інвестор має особистий капітал і вкладає його в різні проекти, щоб він приносив йому дохід. Інвестор краще за інших розуміє, що гроші повинні працювати і прагне реалізувати цей принцип на практиці. Наявність особистого капіталу, що дає пасивний дохід — одна із ключових відмінностей вищого фінансового стану людини під назвою фінансова незалежність або фінансова свобода. Не маючи капіталу, і, відповідно, пасивного доходу, людина ніколи не зможе досягти фінансової незалежності, оскільки завжди буде прямо залежати від джерел активного заробітку (роботодавців), скільки б вона не заробляла!

Сподіваюся, тепер ви чітко розумієте, що таке особистий капітал і чому гроші повинні працювати. Надалі я розповім про правила формування особистого капіталу і про різні способи інвестування. Слідкуйте за новими публікаціями!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet