Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Пасивний дохід

Сьогодні я вирішив написати загальну оглядову статтю про пасивний дохід. Я вже не раз торкався цієї теми в інших публікаціях ,тому сьогодні узагальню усе це і підведу підсумки.

Отже, все про пасивний дохід.Що таке пасивний дохід? Пасивний дохід — це спосіб поповнення особистого або сімейного бюджету коштами які надходять від інвестиційної діяльності. Іншими словами, це коли гроші,вкладені в певний інвестиційний інструмент, створюють і приносять своєму власникові інші гроші. Пасивний заробіток нерозривно пов’язаний з процесом інвестування: люди інвестують саме для того, щоб отримувати пасивний дохід і у більшості випадків його можна отримати тільки завдяки інвестиціям. Проте є деякі виключення, на яких я зупинюся трохи пізніше.

Пасивний заробіток є єдиною альтернативою активному, інших варіантів тут бути не може: людина заробляє гроші або активним, або пасивним способом. Головна відмінність активного і пасивного доходу, на мій погляд, полягає в основних чинниках, які людина використовує для заробітку. У випадку з активним доходом рушійними чинниками його отримання є праця і час : людина вкладає свою працю і свій час, щоб виконувати певну роботу, в результаті отримує за це грошову винагороду. При пасивному доході рушійним чинником виступає капітал: саме вкладення (інвестування) капіталу приносить пасивний заробіток. При цьому праця і час теж можуть витрачатися, але не в такій мірі, як при активному доході і вони не відіграють тут основну роль.

Відмінності можна знайти і в ступені ризику, якому піддають особистий або сімейний бюджет ці два способи заробітку і в різних можливостях для диверсифікації доходів, і в рівні фінансового стану, до якого вони можуть привести. Знаменитий інвестор і автор книг з управління особистими фінансами Роберт Кіосакі у своєму творі «Квадрант грошового потоку», розподіляючи людей по виду заробітку, який вони використовують, виділяє пасивний дохід в правій стороні грошового квадранта, кажучи, що він властивий тільки великим бізнесменам та інвесторам, які складають, відповідно, 4% і 1% від усього працездатного населення. Таким чином, на пасивні доходи, на думку Кіосакі, живуть всього 5% людей, а в пострадянських країнах цей показник ще нижче.

пасивний дохід

пасивний дохід

Створити пасивний дохід мріє багато хто, деякі з них роблять для цього щось і лише одиниці використовують пасивний заробіток у вигляді основного джерела поповнення особистого або ж сімейного бюджету. Чому ж пасивний дохід такий популярний, чому багато хто до нього прагне? Передусім, тому що в нинішніх умовах багатьох не влаштовує активний заробіток у вигляді роботи на дядька, а більшість людей зараз заробляють саме цим способом. Пасивний дохід в цьому плані є хорошою альтернативою. Крім того, багатьох підсвідомо спокушає перспектива «нічого не робити і отримувати гроші». Хоча, насправді це дуже поверхневе і, я б сказав, помилкове уявлення про пасивний заробіток.

Насправді інвестор вимушений постійно думати, аналізувати, прогнозувати та приймати рішення, від яких безпосередньо залежатимуть його подальші фінансові перспективи. І це не так просто, як може здатися на перший погляд, а повністю відчути усю складність цього процесу можна, лише спробувавши його. Пасивний заробіток також є відмінним інструментом для того, щоб забезпечити старість: гідно зустріти той період, коли працювати вже не вийде в силу віку і стану здоров’я.

Ну і головне, на мій погляд — це те, що саме пасивний дохід може привести людину або сім’ю до фінансової незалежності ­ вищому рівню фінансового стану, при якому люди перестають залежати від грошей: вони поступають до них у вигляді постійного грошового потоку з різних джерел, в об’ємі, що значно перевищує поточні витрати.

У пасивного доходу можна знайти і багато інших переваг. Кому підійде пасивний дохід? Здавалося б, якщо пасивний заробіток обіцяє стільки перспектив і переваг, то треба як можна швидше вкладати гроші і переходити від ненависної роботи до інвестиційної діяльності. Проте, на жаль, не все так просто. Річ у тому, що пасивний дохід неминуче пов’язаний з ризиками. А дозволяти собі ризикувати може тільки людина, що вже «міцно стоїть на ногах». Таким чином, людям, що мають борги або ж ледве зводять кінці з кінцями, пасивний заробік повністю протипоказаний: він може не поліпшити, а, навпаки, погіршити їхнє фінансове положення.

Отже, як я вже згадав, пасивний заробіток завжди припускає певні ризики. Їх можна розділити на два великі напрями:

1. Ризики втрати капіталу
2. Ризики неотримання або недоотримання доходу.

Звичайно ж, перший напрям є набагато небезпечнішим для інвестора, але і другий теж не менш важливий, адже інвестиції здійснюються саме з метою отримання пасивного доходу і якщо вони не приносять його — втрачають всякий сенс. Таким чином кожній людині, що бажає мати пасивний дохід, передусім необхідно оцінити ризики і потурбуватися про те, щоб звести їх до мінімуму.

За часів СРСР можливості для отримання пасивного доходу були дуже обмежені. Фактично їх було всього дві:

1. Вклади в ощадбанку СРСР
2. Здача житлової нерухомості в оренду.

Та і, як ви розумієте, до справжньої фінансової незалежності такий пасивний заробіток привести не міг. З переходом до капіталістичного ладу поступово почали з’являтися нові види пасивного доходу, їх стало ставати все більше і вони продовжують з’являтися по сьогоднішній день. Серед основних варіантів пасивного доходу можна виділити наступні:

• Пасивний дохід від банківських вкладів
• Пасивний дохід від перепродажу або здачі в оренду нерухомості
• Спекулятивний дохід від операцій на біржових ринках
• Пасивний заробіток на вкладеннях в цінні папери
• Інвестування в ПІФи й інші інвестиційні компанії
• Передача капіталу в довірче управління
• Спекуляції з валютою або банківськими металами
• Пасивний дохід від бізнесу і т.д..

Зараз кожен інвестор може вибрати джерела пасивного доходу, які найкращим чином влаштовують конкретно його: передусім, головним чинником вибору тут, на мій погляд, повинно виступати поєднання рівня дохідності та рівня ризику. Люди, схильні до ризику вибирають більш агресивні стратегії інвестування, люди, що віддають перевагу стабільності — консервативніші.

Як я вже говорив, створення пасивного доходу в переважній більшості випадків пов’язане із вкладенням капіталу, проте в цьому правилі є виключення. Абсолютно без інвестицій створити пасивний дохід не вийде: щось все ж таки прийдеться вкласти, але це можуть бути не грошові
вкладення, а вкладення інших людських ресурсів, характерних для активного заробітку : праці та часу.

Так, наприклад, можна отримувати пасивний заробіток у вигляді авторського гонорару, доходу від розміщення реклами на самостійно створеному сайті, побудованій мережі в мережевому маркетингу і в деяких інших випадках. У наступному матеріалі ми продовжимо розглядати тему пасивного заробітку та поговоримо про пасивний дохід в інтернеті .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet