Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Пенсія — найбільш невигідне джерело пасивного доходу

Завжди звертав увагу на те, що більшість людей старшого віку тільки й думає, як дожити до пенсії, сприймаючи пенсію, як найголовнішу фінансову мету якщо не всього життя, то, як мінімум, її останнього відрізка. Тому вирішив, що я ніяк не можу залишитися осторонь цієї важливої теми і висловлю вам свою думку з приводу пенсії. Отже, чому пенсія — найбільш невигідне джерело пасивного доходу і чому з допомогою такого джерела ви не зможете накопичити гроші.

Почнемо з того, що нарахування пенсії — прерогатива держави, а держава — це структура, яка стоїть у мене в списку довіри на самому останньому місці. Тобто, на державу я б розраховував в останню чергу. Повірте, на сьогоднішній день в нашій країні влада, звичайно ж, дуже сильно зацікавлена в тому, щоб люди гідно зустрічали свою старість. Але не всі люди, а тільки ті, які відносяться до цієї самої влади. Якщо ви не з їх числа — напевно вам не пощастило. Хоча особисто я вважаю, що навпаки, пощастило.

пенсія - найбільш невигідне джерело

пенсія — найбільш невигідне джерело

Чому не можна розраховувати на державу в питаннях забезпечення гідної старості?

• По-перше, тому, що це показує сьогоднішня практика нарахувань і виплати пенсій. Подивіться, як живуть нинішні пенсіонери — звичайні люди.
• По-друге, вже запущені в дію механізми пенсійних реформ, які тільки посилюють умови і порядок отримання пенсії.

• По-третє, нинішня економічна ситуація не дає можливості прогнозувати щось на 5 або навіть на 10, а тим більше на 20, 30, 40 років уперед. Такі прогнози майже, напевно, будуть невірними.

• І, нарешті, по-четверте, державна пенсія невигідна сугубо економічно: щоб отримувати пенсію ви впродовж життя заплатите в пенсійний фонд набагато більше, ніж потім держава вам поверне (ваші ж гроші, але вже в меншому обсязі і без відсотків за їхнє використання !).

Цей пункт я назвав би основоположним, розглядаючи пенсію з погляду джерела пасивного доходу. Державна пенсія не забезпечить вам гідну старість, як би вам цього не хотілося. На жаль, це сьогоднішні життєві реалії, будемо дивитися правді в очі, якою б гіркою вона не була. Тому даний спосіб створення пасивного доходу не варто розглядати як фінансову ціль!

Тепер давайте розглянемо чисто фінансову сторону питання. Ми ж, думаючи про те, як дожити до пенсії, в першу чергу, розглядаємо її, як джерело пасивного доходу. Отже, для спрощення візьмемо такі вихідні дані:

• Людина працює, оплачуючи внески до пенсійного фонду, протягом 45 років (з 20 до 65 років) до досягнення пенсійного віку;

• Весь цей час вона отримує заробітну плату в розмірі 1000 грошових одиниць;

• Розмір відрахувань до пенсійного фонду із заробітної плати становить 25% (у середньому зараз приблизно так);

• При виході на пенсію нараховується пенсія, яка дорівнює заробітній платі (що теж дуже фантастично звучить!) — 1000 грошових одиниць;

• Після виходу на пенсію ця людина проживе ще 5 років — до 70 років (середній вік чоловіків — близько 65 років, а жінок — близько 75 років: беремо середнє).

Отже, рахуємо: за весь свій трудовий стаж людина заплатить пенсійних внесків на суму 1000 грошових одиниць * 0,25 * 12 міс. * 45 років = 135 000 грош. од.! За решту життя держава виплатить йому пенсію у сумі 1000 грош * 12 міс. * 5 років = 60000 грош. од., тобто, в 2,25 р. менше того, що людина виплачувала, працюючи на роботі, протягом усього життя!

Зауважу ще раз, що всі початкові умови дуже сильно спрощені. Наприклад, дуже ймовірно, що людина в принципі не доживе до свого пенсійного віку і не отримає від держави взагалі нічого! Виникає цілком логічне запитання: це справедливість? Але, на жаль, закони держави такі, що всі працюючі громадяни зобов’язані платити ці відрахування в пенсійний фонд заради того, щоб при настанні старості отримати від держави повернення малої частки своїх же внесків.

Порушити закони ми ніяк не можемо. Можемо лише задуматися: а заради чого ми працюємо? … Якби можна було заздалегідь відмовитися від пенсії і не сплачувати відрахування із зарплати в пенсійний фонд, я був би першим, хто б це зробив. Але ймовірність того, що коли небудь подібний закон буде прийнятий — дуже мала.

Таким чином, пенсія — найбільш невигідне джерело пасивного доходу оскільки :

• Людина вкладає більше, ніж отримує;

• Людина не може бути впевнена у тому, що вона поверне свої вкладення, а також у тому, яку саме суму він поверне;

• Людина не має можливості достроково повернути свої внески при необхідності;

• Людина в принципі може не повернути взагалі нічого.

Тому я б настійно радив всім не думати про те, як дожити до пенсії, а шукати інші, альтернативні, вигідні джерела пасивного доходу. І чим раніше ви почнете їх шукати, тим швидше зможете покращити своє фінансове становище і тим гідніше зустрінете свою старість.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet