Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Підвищення працездатності. Як підвищити працездатність?

У цій статті ми з вами поговоримо про підвищення працездатності. Ознайомившись з публікацією, ви дізнаєтеся, як підвищити працездатність людини, які методи підвищення фізичної і розумової працездатності існують, які з них краще застосовувати в тій чи іншій ситуації, і т.д.. Думаю, що ця інформація буде цікава і корисна для всіх, незалежно від того, де і як ви працюєте, ходите на роботу або працюєте вдома, працюєте на когось чи на себе.

У попередній статті я спеціально окремо розглянув, що таке працездатність людини і які чинники на неї впливають (рекомендую вам з нею теж обов’язково ознайомитися). Коротко нагадаю, що на працездатність впливають різноманітні фактори: біологічні, психологічні, розумові і т.д.. Деякі з них виправити ніяк не можна, деякі — не можна виправити в певних умовах, а деякі — завжди можна поліпшити при бажанні. Тому, думаючи над тим, як підвищити працездатність, необхідно, перш за все, проаналізувати, яких саме чинників вам не вистачає і які з них ви можете самостійно відкоригувати і будувати підвищення працездатності саме на цьому.

підвищення працездатності

підвищення працездатності

Коли я подивився, що пишуть по цій проблемі в інтернеті, я помітив, що багато користувачів шукають і використовують певні препарати, таблетки для підвищення працездатності. Я настійно не рекомендую цього робити, тому що так ви, можливо, отримаєте якийсь миттєвий ефект, але в перспективі тільки погіршите своє здоров’я. Також я не буду розглядати такі «традиційні» методи підвищення працездатності, як наприклад, постійне вживання кави — все це теж тільки негативно впливає на організм людини. Далі я хочу запропонувати вашій увазі тільки абсолютно безпечні і корисні для людини способи підвищення працездатності.

Спосіб 1. Нормалізація режиму дня. Якщо ви задумалися про те, як підняти працездатність, перш за все, проаналізуйте, як проходить ваш день. Чи завжди у вас однаковий розпорядок дня, або ж він хаотичний? Чи достатньо ви спите (необхідно 7-8 годин)? Чи вчасно приймаєте їжу? Якщо ваші дні проходять метушливо і в них панує хаос, можна домогтися істотного підвищення працездатності, нормалізувавши всі свої щоденні процеси: як робочі, так і біологічні.

Спосіб 2. Планування дня. Ще краще підвищити працездатність можна, якщо ви не тільки нормалізуєте, але і будете регулярно планувати свій день. Тобто, складати собі план дій з виділенням під кожну роботу і заняття необхідного часу і слідувати йому протягом дня. У цьому випадку підвищення працездатності вам забезпечено. Про те, як правильно планувати свій день, я вже не раз писав, наприклад, можна почитати про це в статті «Планування дня».

Спосіб 3. Приведення в порядок робочого місця. Однією з причин низької працездатності, яку легко виправити, є безлад на робочому місці, через який людина постійно приділяє занадто багато часу пошуку необхідних речей або документів. Якщо привести своє робоче місце в порядок, це однозначно сприятиме підвищенню працездатності. Наприклад, це можна зробити, скориставшись правилами японської системи 5S. Також можна почитати, як організувати робоче місце вдома.

Спосіб 4. Свіже повітря. Якщо ви думаєте про те, як підвищити працездатність, подбайте, щоб ваше робоче приміщення було добре провітрюваним. Справа в тому, що нестача кисню завжди призводить до гальмування біологічних процесів в організмі і, як наслідок, до зниження працездатності. Цей негативний фактор дуже легко усунути, просто періодично провітрюйте своє робоче місце.

Спосіб 5. Перерви на відпочинок. Підвищення працездатності можна забезпечити, якщо регулярно влаштовувати собі невеликі перерви на відпочинок. Однак, підкреслюю, по-перше, не зловживаючи цим. Перерва на відпочинок повинен складати не більше 5 хвилин на годину, крім традиційного годинної перерви на обід. По-друге, відпочивати — це означає нічого не робити, можна вийти подихати повітрям або подивитися у вікно. Також можна в цей час зробити невелику розминку: розім’яти пальці, кисті рук, шию, спину. Якщо ж ви будете витрачати ці хвилини на пожирачів часу(соцмережі, особисті дзвінки, інтернет і т.д.), це не буде розцінено організмом як відпочинок, тому підвищення працездатності не наступить.

Спосіб 6. Правильне харчування. Досягти певного підвищення працездатності людини можна, якщо поліпшити його поживний раціон. По-перше, вживати в їжу тільки натуральні і корисні продукти, по-друге, відмовитися від спиртного (як відомо, дія алкоголю, навпаки, притуплює мозкову активність), по-третє, пити чисту воду, необхідну організму, замість інших напоїв, по-четверте, частіше вживати продукти, що стимулюють роботу мозку: горіхи, інжир, зернові продукти, морепродукти, сухофрукти, рибу, темний шоколад, моркву, помідори, ківі, чорницю і т.д..

Спосіб 7. Відмова від шкідливих звичок. Вище я вже писав, що для підвищення працездатності необхідно відмовитися від спиртного, точно так само необхідно відмовитись і від куріння, і навіть від кавування (залежність людини від кави в перспективі знижує працездатність — це неодноразово доведено). Крім основного негативного впливу, шкідливі звички займають певний час, які ефективніше було б використовувати для роботи.

Спосіб 8. Концентрація уваги. Щоб підвищити працездатність, необхідно навчитися максимально концентрувати свою увагу на роботі, яку ви виконуєте, не відволікаючись більше ні на що. Природно, так ви будете встигати більше і ваша працездатність підвищиться.

Спосіб 9. Розвиток мислення, пам’яті, логіки. Домогтися підвищення працездатності можна, якщо ви постійно будете стимулювати роботу свого мозку. Наприклад, вирішувати якісь завдання на логіку, виконувати вправи на тренування пам’яті і т.д..

Спосіб 10. Удосконалення знань, навичок, умінь. Природно, якщо ви будете вдосконалюватися в професійному плані, підвищувати свій рівень знань, навичок, умінь в тій роботі, яку виконуєте, і в суміжних, супутніх областях, це теж сприятиме підвищенню працездатності.

Спосіб 11. Різноманітність життя. Щоб підвищити працездатність, вам потрібне насичене, активне життя за межами роботи. Відвідуйте різні культмасові заходи, частіше виїжджайте відпочивати на природу, займайтеся спортом, присвячуйте час своїм хобі, спілкуйтеся з різними людьми і розширюйте своє коло спілкування. Все це буде виробляти в організмі гормони і речовини, що підвищують працездатність.

Спосіб 12. Позитивний настрій і посмішка. Ну і, нарешті, відмінно підвищує працездатність позитивне мислення і позитивний настрій. Людям, які йдуть по життю з посмішкою, простіше дається подолання будь-яких перешкод і труднощів. Це дійсно дуже важливий метод підвищення працездатності, тому я навіть присвятив йому окрему статтю: Позитивне мислення і позитивний настрій. Рекомендую обов’язково з нею ознайомитися.

Сподіваюся, ви зрозуміли, як підвищити працездатність. Почніть застосовувати ці способи підвищення працездатності на практиці і ви вже скоро помітите позитивні зміни, підвищення ефективності своєї праці. На закінчення хочу запропонувати вам прочитати ще одну статтю на подібну тему, в якій ви теж знайдете кілька корисних порад про те, як підняти працездатність: «Підвищення ефективності. Правило 2-х хвилин».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet