Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Планування кар’єри

У цій статті я хотів би поговорити про планування кар’єри. Ознайомившись з публікацією, ви дізнаєтеся, як планувати кар’єру, які дії для цього необхідно здійснювати, від чого залежить планування кар’єри і т.д.. Думаю, що це буде корисно знати всім, хто знаходиться на початку свого кар’єрного росту, або ще тільки вчиться і будує плани на майбутнє.

Я не втомлююся повторювати, що в будь-якій справі чітко спланований і систематизований підхід майже завжди дає кращі результати, ніж якісь випадкові, хаотичні дії. Точно так само йдуть справи і з кар’єрою. На початку дорослого життя у людини є два напрямки дій:

1. Чітко запланувати свою кар’єру: ким вона хоче стати, з якою метою хоче досягти і в які терміни, ким вона себе бачить через 5, 10, 20 років, і т.д..

2. «Плисти за течією», не думаючи про завтрашній день, покладаючись на випадок, на удачу, і т.д..

планування кар'єри

планування кар’єри

Як думаєте, який варіант кращий? Думаю, що відповідь тут очевидна. Отже, поговоримо про те, як планувати кар’єру. Відразу хочу сказати, що планування кар’єри — питання дуже індивідуальне. Те, що буде ідеальним для однієї людини, може абсолютно не підійти іншій, і навпаки. Багато що також залежить від базових даних, від відправної точки, в якій знаходиться людина, яка починає замислюватися про планування кар’єри.

На самому початку шляху ще можна займатися якимись експериментами, пробувати себе в різних сферах, щоб зрозуміти, що «твоє», але завжди настає момент, коли треба вже чітко визначитися, ким ви хочете бути, до чого будете йти далі, чим ви будете займатися і для чого.

Планувати кар’єру, особливо на довгострокову перспективу, звичайно ж, непросто. І навіть треба визнати, що не обов’язково все це піде за планом: життя може вносити свої корективи. Проте, мати план своєї кар’єри — це краще, ніж його не мати. Далі я запропоную вам кілька найбільш універсальних правил, принципів, інструментів, кроків які допоможуть вам оптимально спланувати свою кар’єру. Можна назвати все це планом побудови кар’єри.

Крок 1. Обрисуйте загальну картину свого успіху. Потрібно зробити це письмово і максимально детально. Спробуйте зайнятися цим в спокійній обстановці і на свіжу голову: візьміть ручку і аркуш паперу і обрисуйте свій успіх таким, яким його бачите ви. Не бійтеся перекреслювати і виправляти, головне — прийти до підсумкового результату. Опишіть, чого ви взагалі хочете досягти в житті, які ваші головні життєві цілі, пов’язані з кар’єрою і заробітком. Саме до цього ви і будете прагнути при плануванні кар’єри.

Крок 2. Визначіть свою поточну ситуацію. Тепер, наступним кроком, на новому аркуші опишіть все те, що у вас є на даний момент: досягнення, навички, вміння, досвід, які допоможуть вам на шляху до глобальної мети. Це буде вашою відправною точкою в плануванні кар’єри. Подумайте над тим, які наявні навички і якості з наявних і, можливо, нових, потрібно розвивати в першу чергу, щоб наближати себе до наміченої мети, а на які, можливо, не варто витрачати час.

Крок 3. Складіть список навичок і якостей, які вам потрібно розвивати. Здійснюючи планування кар’єри, внесіть в свій план ті якості, які вам необхідно буде розвивати і намітьте шляхи: як саме ви будете це робити. Складіть список як мінімум з десяти пунктів. Можливо, в цьому вам допоможуть наступні статті: «Ділові якості людини», «Як досягти успіху в житті і бізнесі?». У них якраз зібрані списки важливих і корисних якостей, навичок, що сприяють досягненню успіху в сучасному світі.

Крок 4. Оцініть нинішні можливості і пропозиції з точки зору перспективи. Подумайте, чим прямо зараз ви можете зайнятися, куди піти працювати, щоб це посприяло досягнення поставлених вами глобальних цілей. Причому, майте на увазі, що планування кар’єри відбувається не обов’язково шляхом постійного професійного зростання. Можливо, на якійсь роботі або в якійсь справі ви просто зможете придбати необхідні для глобальної мети навички та вміння, або, скажімо, потрібні ділові зв’язки.

Крок 5. Складіть короткостроковий і середньостроковий план своєї кар’єри. Почніть головний етап планування кар’єри з того, яких конкретно результатів і в які терміни ви хочете досягти, щоб в результаті прийти до своєї глобальної мети. Зафіксуйте все це письмово. Наприклад:

• за рік я хочу досконало освоїти майстерність продаж через інтернет;

• через 2 роки я хочу обійняти посаду начальника відділу продажів в компанії ;

• через 3 роки я хочу заробляти щомісяця не менше 2000 доларів, і т.д.

Ви можете вписувати сюди все, що необхідно для планування кар’єри: як освоєння якихось нових навичок, так і свій кар’єрний ріст, зростання доходів і т.д.. Ваш кар’єрний план повинен бути складений таким чином, щоб за певний термін він привів вас до досягнення вашої глобальної мети.

Ось приблизно так здійснюється планування кар’єри. Звичайно ж, ви маєте право вносити свої корективи в запропонований алгоритм, якщо це необхідно, головне, щоб це вам допомагало досягати поставлених цілей, а не заважало. Ще раз хочу акцентувати увагу на тому, що планування кар’єри потрібно здійснювати письмово і докладно, оскільки навіть вже через місяць ви не згадаєте те, про що думали, що вже говорити про роки, на які складається цей план.

Бажаю вам успіхів у плануванні кар’єри і досягнення поставлених цілей! Побачимося на нашому сайті!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet