Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Планування сімейного бюджету

Сьогодні говоримо про одну з найбільш важливих тем в області управління домашніми фінансами- планування сімейного бюджету. Я розповім про те, для чого необхідно планувати сімейний бюджет та як планувати сімейний бюджет і що включає сам процес планування.

Відразу необхідно відмітити, що процес планування сімейного бюджету набагато складніший, ніж планування особистого бюджету, передусім тому, що у формуванні і витрачанні коштів бюджету сім’ї беруть участь як мінімум дві людини, між якими можуть виникати всілякі розбіжності. Крім того, особистий бюджет складається з доходів і витрат однієї людини ,а сімейний бюджет — з двох прибуткових і чотирьох витратних статей.

планування сімейного бюджетуПланування сімейного бюджету — це процес оптимізації перерозподілу доходів сімейного бюджету у витрати, джерел формування бюджету (пасивів) у грошові і матеріальні активи сім’ї. Що ж,давайте розглянемо основні переваги планування сімейного бюджету :

1. Планування сімейного бюджету підвищує фінансову дисципліну в сім’ї, робить фінансові потоки контрольованими і керованими .

2. Плануючи сімейний бюджет, ви зможете використати наявні фінансові ресурси (доходи сімейного бюджету) набагато ефективніше .

3. Планування сімейного бюджету істотно запобігає можливим сваркам
і скандалам через гроші .

4. Плануючи сімейний бюджет, ви зможете швидше розрахуватися із боргами, якщо такі у вас є, розширити грошові активи сім’ї, створивши резерви, заощадження і капітал.

5. Плануючи сімейний бюджет, ви зможете швидше досягати поставлених фінансових цілей.

Узагальнивши усі вищезгадані переваги, можна сказати, що планування сімейного бюджету дозволяє поліпшити фінансовий стан сім’ї за рахунок максимально ефективного використання наявних фінансових ресурсів.
Сподіваюся, ви перейнялися усією важливістю цього необхідного для кожної сім’ї заходу.

Тепер розглянемо, як необхідно здійснювати планування сімейного бюджету, що повинен включати цей процес. Як планувати сімейний бюджет?

1. Краще всього, якщо в процесі планування братимуть участь всі члени сім’ї. Якщо ж розпорядником сімейного бюджету виступатиме тільки одна людина , інші повинні йому беззастережно довіряти.

2. Починати планування сімейного бюджету слід з проведення аналізу доходів і витрат попередніх періодів (наприклад, останніх трьох місяців). Тобто, спочатку необхідно отримати певну картину нинішнього фінансового стану сім’ї, а потім на основі цього планувати бюджет з метою оптимізації і поліпшення наявних показників.

3. Планувати сімейний бюджет краще всього на місяць, оскільки цей період зазвичай співпадає з періодом отримання доходів.

4. Спочатку необхідно запланувати доходи з усіх джерел формування сімейного бюджету, потім- витрати.

5. Плануючи витрати сімейного бюджету, слід відразу ж розділяти їх на 4 категорії: витрати на сім’ю, витрати на дітей, особисті витрати чоловіка і особисті витрати дружини, а потім окремо планувати кожну з категорій, оптимізуючи витрати по мірі важливості і терміновості.

6. Думаючи про те, як планувати сімейний бюджет, в першу чергу необхідно виділяти кошти на погашення боргів і кредитів (якщо такі є), потім — на створення резервів заощаджень, капіталу і тільки потім — на поточні потреби сім’ї, інакше фінансовий стан сім’ї «топтатиметься на місці», а може навіть і погіршуватиметься.

7. Після того, як сімейний бюджет запланований, можна приступати до реалізації наміченого плану. Щоб контролювати виконання запланованого бюджету, слід регулярно вести облік домашніх фінансів : систематизувати, записувати і підраховувати щоденні доходи і витрати сімейного бюджету. Цей процес можна здійснювати як просто на папері, так і за допомогою комп’ютерних програм або ж спеціалізованих програм для ведення домашній бухгалтерії, а також онлайн сервісів обліку домашніх фінансів.

8. По закінченню звітного періоду (місяця), використовуючи дані домашньої бухгалтерії, необхідно проаналізувати, наскільки точно виконаний запланований бюджет. Якщо доходи сімейного бюджету виявилися шиммишими за заплановані, а витрати — меншими, то бюджет можна рахувати перевиконаним. Якщо ж навпаки — недовиконаним. В цьому випадку необхідно проаналізувати, що послужило причиною недовиконання плану доходів і витрат та врахувати ці помилки при плануванні сімейного бюджету на наступний період.

9. Після проведення аналізу заплануйте сімейний бюджет на наступний період із урахуванням усіх помилок минулого періоду.

10. Навіть коли ваш фінансовий стан почне покращуватися, ні в якому разі не припиняйте почату справу. Добрих результатів можна досягти тільки в тому випадку, коли триває постійне планування сімейного бюджету .

В принципі, оце й усе, що я хотів вам розповісти. Тепер ви маєте певне уявлення про те, що включає у себе планування сімейного бюджету і як планувати сімейний бюджет. Цей процесс може здатися складним і незрозумілим на початковій стадії. Проте спробувавши, ви зрозумієте, що нічого складного в плануванні сімейного бюджету немає, незабаром усі дії ви здійснюватимете вже абсолютно автоматично, це стане вашою корисною фінансовою звичкою, а досягнуті результати служитимуть хорошою мотивацією для продовження цього необхідного процесу.

Пам’ятайте про те, що контрольовані фінансові потоки завжди працюють ефективніше, ніж неконтрольовані і покращити своє фінансове становище при незмінних зовнішніх чинниках можна тільки самостійно навчившись фінансовій грамотності і почавши управляти особистими фінансами.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet