Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Плюси і мінуси автокредитування

У минулій темі я говорив про те, що являє собою кредит на автомобіль, які основні характерні особливості цієї форми банківського кредитування, а тепер хочу окремо зупинитися на всіх плюсах і мінусах, які несе в собі кредит на авто. Постараюся бути максимально об’єктивним і врахувати всі важливі моменти, ну а якщо що забуду — ви мене поправте. Отже, основні плюси і мінуси автокредитування.

Плюси автокредиту:

1. Можливість мати автомобіль, не маючи на нього грошей. Мабуть, це самий головний плюс, на який, в принципі і роблять ставку банки у своїх рекламних компаніях. Людина відразу отримує всі переваги користування автомобілем, виплачуючи його вартість поступово, протягом декількох років. У багатьох випадках людина, використовуючи автокредит, купує не той автомобіль, на який у неї вистачає грошей, а той, який вона хоче.

плюси і мінуси автокредитування

плюси і мінуси автокредитування

2. Вигідні умови кредитування. Кредит на авто в більшості випадків передбачає досить вигідні умови кредитування, у порівнянні з багатьма іншими програмами банків. Процентні ставки по автокредитах близькі до ставок по іпотеці.

3. Нескладна процедура оформлення. Дуже часто можна оформити кредит на авто прямо в автосалоні: багато банків практикують такі форми співробітництва. Але навіть при зверненні в банк, оформлення автокредиту в більшості випадків не займе багато часу: пакет документів мінімальний, а перевірка позичальника здійснюється за спеціальними пришвидшеними алгоритмам.

4. Страховий захист каско. Автомобіль, придбаний у кредит, страхується від безлічі ризиків за програмою автокаско на користь банку. Таким чином, якщо станеться страховий випадок, який приведе до повної втрати авто, страхова компанія виплатить відшкодування, за рахунок якого буде погашений кредит. Усунення дрібних і середніх пошкоджень автомобіля точно так само буде оплачуватися за рахунок страховки.

Мінуси автокредиту:

1. Істотне подорожчання авто. Якщо робити погашення автокредиту згідно з наміченим графіком, наприклад, протягом 5 років, то подорожчання покупки може скласти 50 і більше відсотків без урахування страховки каско, а з нею — і того більше. Одночасно з цим сам автомобіль буде дешевшати, навіть вже з моменту виїзду з автосалону його ціна впаде відсотків на 10.

2. Додаткове навантаження на особистий або сімейний бюджет. Як і будь позика, кредит на авто видається на платній основі і передбачає регулярну оплату відсотків, комісій, страхових платежів. Одночасно з цим додаткових витрат вимагає і сам автомобіль: паливо, гараж / стоянка, мийка, аксесуари та комплектуючі і т.д. Таким чином, при купівлі авто в кредит загальне навантаження на сімейний бюджет виросте дуже істотно.

3. Неможливість продажу авто до повного погашення кредиту. Якщо автовласник захоче поміняти свого «залізного коня» або продати — він не зможе це зробити звичайним чином, поки повністю не розрахується по автокредиту. Але навіть якщо і вдасться умовити покупця внести гроші наперед, а потім дочекатися, поки банк зніме з машини арешт, все одно він виручить істотно менше грошей, ніж витратив (свою роль відіграє не лише здешевлення самого авто у зв’язку із зносом, але й додаткові платежі , сплачені банку).

4. Обов’язкова страховка каско. Далеко не кожен автомобіліст бажає страхувати свою машину за програмою автокаско, а у випадку з автокредитом це доведеться зробити в обов’язковому порядку. Причому, авто буде застраховано на користь банку, а не автовласника, та ще й в тій страховій компанії, яку вкаже банк, а умови в ній не обов’язково будуть вигідними. Вартість страховки каско досягає 10% і навіть більше від вартості авто, що дуже істотно.

Ось, мабуть, всі основні плюси і мінуси автокредитування. Особисто на мій погляд мінуси більш істотні. Я б не став купувати авто в кредит і не рекомендую це робити, крім одного випадку: коли автомобіль необхідний для бізнесу і за допомогою нього людина зможе заробити більше, ніж заплатить банку відсотків та інших платежів. Хороша альтернатива автокредиту — грамотне управління особистими фінансами, що дозволяє самостійно накопичити кошти для покупки авто і купити його з вигодою для себе, а не для банку.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet