Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Погашення кредиту: типові помилки

У цій статті я хочу розглянути типові помилки при погашенні кредиту, які допускають дуже багато позичальників. Проблема в тому, що деякі з таких помилок на перший погляд здаються абсолютно несуттєвими, але за ними завжди слідують додаткові витрати, які можуть виявитися дуже навіть серйозними. Отже, які помилки допускають люди, які здійснюють погашення кредиту і до чого вони можуть призвести — про це далі.

Помилка 1. Не гасити кредит взагалі. Комусь це здасться смішним, але є люди, які вважають, що кредит або мікропозики можна взяти і не погашати. І мотивують свою позицію якось так:

• у мене немає роботи і треба на щось жити;

• у мене маленька дитина, мені треба її годувати;

• з мене все одно взяти нічого;

• банкіри і так багаті, треба ділитися;

• візьму кредит і буду ховатися — мене не знайдуть і т.д..

погашення кредиту

погашення кредиту

Причому, кредитів у таких людей часто не один, а ціла низка: вони займають гроші у фінансових установ до тих пір, поки вони не перестають їх їм давати. Це не просто помилка, це катастрофа! Тому що потрапляння в фінансову яму ще нікому не принесло нічого доброго, а вибратися з неї набагато складніше, ніж туди потрапити.

Необхідно розуміти, що ніхто вам борги не «пробачить» і навіть який-небудь закон про банкрутство фізичних осіб вас теж не врятує. Вас чекатимуть спочатку постійні «нападки» колекторів, які часто не гребують протизаконними методами, більш того, вони чекають і ваших родичів, колег, друзів, сусідів, усіх, хто хоч якось з вами пов’язаний або «засвітився» при отриманні кредитів, навіть якщо вони не є офіційними поручителями.

А далі будуть суди, судові рішення не на вашу користь, судові виконавці, опис майна і т.д.. І не думайте, що ви хитріші і саме вам цього вдасться уникнути. Якщо ви вже вирішили взяти кредит- ви повинні чітко розуміти, що його потрібно буде повернути. Причому, з обумовленими відсотками. Інших варіантів не повинно бути навіть в думках!

Помилка 2. Не ставити погашення кредиту першим в списку пріоритетів. Багато людей, плануючи свої витрати, або навіть частіше не плануючи, чомусь вважають, що серед них дуже багато всього більш важливого, ніж погашення кредиту: заплатити комуналку, купити їжу, купити одяг, відкласти гроші на відпустку, ну і т.д..

В результаті, часто виходить, що коли настає термін погашення кредиту, грошей вже не залишається, чи залишається недостатньо, тому що ви вже витратили свій бюджет на щось «більш важливе». Як результат — штрафи, пеня за несвоєчасне погашення, а можливо навіть зіпсована кредитна історія. Тобто, додаткове збільшення кредитних витрат, яке вам зовсім не потрібно. Погашення кредиту, як і оплата інших боргів — це завжди пріоритет №1 при плануванні витрат. Інакше просто не може бути, поки у вас є заборгованість!

Помилка 3. Думати, що якщо ви пропустите один платіж або кілька днів, нічого страшного не станеться. Теж одна з типових помилок при погашенні кредиту, яка часто випливає з попередньої. Пріоритети розставили неправильно, грошей не вистачило, або виникли якісь інші фінансові проблеми і платіж виходить простроченим. В результаті знову зіпсована кредитна історія, знову прострочення, знову штрафні санкції і неприємні дзвінки з банку. Прострочення по кредиту, навіть якщо воно незначне, може спричинити за собою серйозні проблеми у вигляді істотних додаткових витрат.

Помилка 4. Не знати чітко всіх умов кредитного договору — дуже груба помилка, яка може привести до дуже серйозних негативних наслідків. Чомусь багато людей, коли беруть кредит, просто запитують: «скільки потрібно платити щомісяця і коли?», на цьому їхні знання умов кредитного договору закінчуються. Але ж крім цього, там є перелік штрафних санкцій за несвоєчасне або неповне погашення. І іноді буває так, що вже з першого дня прострочення нараховується чималий фіксований штраф, а далі починають «капати» відсотки за кожен прострочений день. І не знати всього цього, а потім дивуватися: «звідки стільки ?!» — це жахлива помилка.

Якщо ви берете кредит — ви повинні знати свій кредитний договір і всі тарифи до нього і супутнім рахунках буквально напам’ять. До того ж, повинні знати, що тарифи в деяких випадках можуть змінюватися без вашого відома, і такі зміни, а також повідомлення про них, потрібно відстежувати на сайті своєї кредитної організації.

Помилка 5. Гасити спочатку великі кредити, а потім дрібні. Коли у позичальника відразу кілька кредитів і / або кредитних карт, він часто допускає наступну помилку: в першу чергу прагне закрити найбільші кредити (наприклад, іпотечні кредити, автокредити, кредити під заставу нерухомості і т.п.), вважаючи це більш пріоритетним. Це неправильно, і ось чому.

Такі великі кредити в переважній більшості випадків обходяться дешевше, ніж більш дрібні, беззаставні, готівкові або кредитні карти. Тому для зниження подальшого навантаження на загальне погашення кредитів, доцільніше спочатку погашати дрібні кредити (остаточно і безповоротно), а потім вже великі. При погашенні декількох кредитів необхідно розставляти пріоритет погашення від найдорожчих з них до найдешевшим. Так ви зможете скоротити свої подальші витрати на погашення.

Помилка 6. Брати нові кредити, щоб погашати старі. Дуже груба і, на жаль, поширена помилка при погашенні кредиту. Часто буває так: позичальник бере, наприклад, іпотечний кредит, коли не вистачає грошей на погашення — бере додатково споживчий, потім відкриває кредитну карту, потім якийсь миттєвий, потім взагалі мікропозики починає брати…

Таким чином людина не вирішує проблему, а лише все глибше розкопує свою кредитну яму, бо кожний наступний кредит обходиться дорожче попереднього, загальна сума заборгованості зростає, а загальна сума платежів по кредитах росте ще швидше. Брати нові, більш дорогі кредити, щоб погашати старі — це глухий кут, з якого вибратися буде дуже складно. Набагато ефективніше вирішувати питання грамотної економією і додатковими заробітками.

Помилка 7. Проводити погашення кредиту в «останній момент». Ще одна типова помилка при погашенні кредиту полягає в тому, що позичальник вносить платіж в останній день, а часто і останні години цього дня. Він упевнений, що не порушує умови договору і все добре. Але в окремих випадках (не завжди!) це може бути не так. Особливо це стосується платежів з інших банків, платежів через платіжні термінали, платежів у вечірній час.

Тому що на необхідний рахунок погашення кредиту такі платежі можуть надійти тільки на наступний банківський день, а це значить, що вже виникне прострочення. А припустимо, якщо платіж був здійснений увечері в п’ятницю або перед вихідними, святковими днями — він може зарахуватися тільки через кілька днів (в перший наступний робочий день), а це вже кілька днів протермінування, за кожен з яких можуть бути передбачені штрафні санкції. Щоб бути абсолютно спокійним, краще здійснювати платіж по кредиту хоча б за день до настання терміну. Ну а якщо ви зробите його раніше — ще краще, так як відсотки вже з того моменту будуть нараховуватися на меншу суму.

Помилка 8. Не переконуватися в повному погашенні кредиту. Нерідко виникають випадки, коли людина думає, що повністю розрахувалася за кредитом, а насправді у неї залишається якась маленька сума. Можливо, вона навіть нараховується не відразу, а допустимо, в кінці місяця, як комісія за щомісячне обслуговування. Людина про це не знає, банк їй теж не повідомляє, на борг починають нараховуватися штрафи і пені, і позичальник дізнається про це тільки коли заборгованість сягає вже дуже солідної суми, яка утворилася фактично з нічого.

В інтернеті та в житті ви можете знайти безліч подібних історій і не завжди в цьому винен банк, частіше він навіть правий, а проблема ця виникає від того, що позичальник не знає всіх умов договору і тарифів. І навіть запевнення кредитного співробітника про те, що кредит повністю погашений — це просто слова, які, як відомо, «до справи не пришиєш». Співробітник може навмисно або ненавмисно помилитися.

Щоб уникнути подібної дуже неприємної ситуації, необхідно після повного погашення кредиту заручитися документом з банку, що підтверджує відсутність заборгованості. Ось коли у вас буде такий документ — з вас вже ніхто не зможе що-небудь вимагати. Зробивши повне погашення кредиту, візьміть в банку довідку про відсутність кредитної заборгованості — вона буде вашою страховкою від різного роду неприємних ситуацій в майбутньому.

Ось такі типові помилки при погашенні кредиту можуть виникнути. Запам’ятайте їх і не допускайте, оскільки навіть маленька помилка може привести до серйозних проблем, що тягне за собою величезні додаткові витрати, які, звичайно ж, нікому не потрібні.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet