Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як покращити фінансовий стан?

Сьогодні пропоную трохи поговорити про те, як покращити фінансовий стан, адже допомога у вирішенні цієї проблеми — і є головне завдання, яке ставить перед собою наш сайт і всі наші статті про особисті фінанси так чи інакше з цим пов’язані.

Для початку давайте визначимося, що значить «покращити фінансовий стан»? Як ви вже знаєте, фінансове становище людини може бути чотирьох видів: фінансова яма, фінансова нестабільність, фінансова стабільність і фінансова незалежність.

Тому я пропоную під словами «покращити фінансовий стан» припускати в першу чергу — перехід з одного стану в інший, на щабель вище. Крім того будь-яка зміна в кращу сторону можна теж прийняти за поліпшення фінансового стану. Такими змінами можуть бути:

покращити фінансовий стан

покращити фінансовий стан

• Зменшення боргів.

• Нарощування резервів.

• Формування і зростання заощаджень.

• Придбання нових матеріальних активів.

• Формування і нарощування капіталу.

Зауважу, що, приміром, збільшення доходів особистого бюджету не можна вважати за покращення фінансового стану, якщо приблизно на таку ж величину одночасно збільшуються і витрати. Простіше кажучи, фінансовий стан — це ті грошові та матеріальні активи, які залишаються від доходів людини після оплати поточних витрат. І ось саме цю величину потрібно прагнути покращувати.

Наприклад, фінансове становище людини, яка заробляє 15 000 гривень, а витрачає при цьому 16 000 — не що інше, як фінансова яма. А фінансове становище людини, яка заробляє 10000 гривень пасивного доходу і при цьому у неї є все необхідне для задоволення своїх потреб, а на поточні потреби їй достатньо 7000 гривень- фінансова незалежність.

Таким чином, замислюючись над тим, як покращити фінансовий стан, необхідно планувати збільшення саме ось цієї різниці між доходами та поточними витратами. Отже, як же можна цього досягти?

Варіант 1 (оптимальний). Збільшити доходи і водночас зменшити видатки. Досить складний варіант не тільки в своєму здійсненні, а й у суто психологічному плані: коли людина починає більше заробляти, їй, навпаки, хочеться більше витрачати. Тому заробляти більше, а витрачати при цьому менше буде дуже непросто, але якщо у вас це вийшло — значить, ви відмінно ведете облік особистих фінансів і у вас є всі шанси досягти фінансової незалежності.

Варіант 2. Збільшити доходи при незмінних витратах. Це вже трохи простіше. Вам необхідно буде знайти додатковий заробіток і при цьому зберегти свої поточні витрати на колишньому рівні.

Варіант 3. Зменшити витрати при незмінних доходах. Я б сказав, що це найменш ефективний спосіб покращити фінансовий стан з трьох запропонованих. Тим не менш, якщо у вас ніяк не виходить знайти додаткову роботу, вам залишається тільки цей варіант і його теж можна використовувати.

Щоб покращити фінансовий стан, необхідно прагнути одночасно до збільшення доходів та оптимізації витрат особистого бюджету. Відсутність обліку особистих фінансів і бездумні витрати не дадуть вам поліпшити своє фінансове становище, як би багато ви не заробляли!У подальших публікаціях я ще не раз більш докладно зупинюся на тому, як покращити фінансовий стан. Залишайтеся з нами!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet