Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Підвищення особистої ефективності: правило 2 хвилин

Продовжуючи цикл статей про досягнення успіху і підвищення особистої ефективності, хочу запропонувати вашій увазі одне просте правило, що дозволяє істотно підвищити особисту ефективність — правило 2 хвилин. Дуже багато людей у своїй роботі, бізнесі і навіть занятті домашніми справами стикаються з однією спільною проблемою — нестачею часу.

На жаль, час — це непоправний людський ресурс, і якось збільшити його в будь-якому випадку не вийде, тому необхідно намагатися використовувати виділений нам час максимально ефективно — ось це вже під силу кожному, звичайно ж, при бажанні. І ось якраз правило 2 хвилин допоможе вирішити цю задачу — навчитися використовувати свій час максимально ефективно, причому, в будь-яких справах, будь то робота, бізнес або особистий час.

правило 2 хвилин

правило 2 хвилин

Правило 2 хвилин розробив і ввів в ужиток Девід Аллен — експерт і консультант родом з США, що працює над питаннями підвищення особистої ефективності і присвятив цьому кілька книг. Найбільш популярною його книгою є «Getting Things Done: The Art of StressFree Productivity», яка в перекладі відома під назвами «Як привести справи в порядок?», «Як розібратися зі справами?», «Мистецтво продуктивності без стресу». Дослівно першу частину назви книги можна перевести як «Доведення справ до завершення».

Саме в цій книзі Девід Аллен пропонує своїм читачам використовувати для підвищення особистої ефективності просте правило двох хвилин. Примітно, що запропонована система Девіда Аллена була схвалена декількома науковими інститутами, зараз вона викладається і використовується в багатьох країнах світу.

Отже, в чому ж полягає правило 2 хвилин? Суть правила двох хвилин проста: якщо яка-небудь справа вимагає для завершення її 2 хвилини і менше — ви можете це зробити прямо зараз. Під час будь-якого робочого процесу або навіть просто в домашніх питаннях у кожної людини накопичується певний перелік справ, завдань, які необхідно виконати. Дуже часто ці завдання можна вирішити за мінімальний час (протягом 2 хвилин), але, відкладаючи їх на потім, людина формує величезний «вантаж» невирішених питань, який тягнеться за нею, постійно обростаючи новими справами і збільшуючись в своїх обсягах.

Крім того, коли дрібних невирішених справ стає занадто багато, особливо — якщо вони ніде не фіксуються, людина обов’язково забуде виконати що-небудь важливе і це вже може призвести до певних негативних наслідків. Ну і, звичайно ж, при одночасному виконанні величезної кількості нагальних справ, істотно постраждає якість їх виконання. Відкладання нехай навіть найпростіших справ «в довгий ящик» неминуче тягне за собою зниження ефективності будь-якого процесу.

Правило двох хвилин багато в чому вирішує цю проблему, сприяючи, тим самим, підвищенню особистої ефективності в будь-якому процесі. Алгоритм правила 2 хвилин дуже простий:

1. Оцініть час, необхідний для виконання вами необхідного завдання.

2. Якщо цей час менш або дорівнює 2 хвилинам — виконуйте його прямо зараз, нікуди не відкладаючи.

3. Якщо цей час більше 2 хвилин — відкладіть виконання завдання до того моменту, як у вас з’явиться необхідне вільний час.

Звичайно ж, не варто сприймати правило 2 хвилин надто буквально. Наприклад, якщо ви не змогли точно оцінити необхідний час і виконання завдання зайняло у вас 2,5, 3, 5, 10 хвилин — нічого страшного — ви отримали досвід і тепер в подальшому будете більш чітко уявляти, скільки часу вимагає така робота . Ні в якому разі не потрібно кидати виконання розпочатої справи, якщо ви її вже почали, навіть якщо ви не вписується в двохвилинний ліміт.

Наведу дуже простий побутовий приклад практичного застосування правила 2 хвилин, який вже багато років використовую сам, причому, почав я його використовувати ще до того моменту, як дізнався про існування такого правила, а коли дізнався — лише переконався, що все роблю правильно. Коли я обідаю з кількох страв, я ніколи не приступаю до другого блюда, поки не помию тарілку після першого, і до третього, поки не помию тарілку після другого.

Миття тарілки якраз займає менше двох хвилин. В результаті в мийці не утворюється гора немитого посуду, миття якої займає вже більше часу і навіть якщо слідувати правилу 2 хвилин, миття великої кількості посуду можна було б відкласти на невизначений час, що часто і відбувається у багатьох сім’ях. Точно так само і в роботі. Ось, наприклад, працюю я над цим сайтом, пишу статтю і бачу, що надійшов новий коментар. Я дивлюся: якщо відповідь на нього займе менше 2 хвилин — відповідаю відразу ж, якщо більше — залишаю до моменту завершення статті.

Звичайно ж, правило 2 хвилин не можна розглядати як панацею від усіх проблем. Проте, його регулярне застосування буде сприяти підвищенню особистої ефективності і позбавить вас від нагромадження невирішених питань, яке завжди не тільки знижує ефективність будь-якого процесу, а й може призвести до психологічного дискомфорту, навіть може викликати стрес. Правило двох хвилин відмінно працює і під час робочого процесу, і при вирішенні побутових та особистих питань.

Тепер ви знаєте, як підвищити особисту ефективність, застосовуючи правило 2 хвилин. Залишилося тільки почати регулярно ним користуватися і ви неодмінно помітите позитивний результат. Залишайтеся на нашому сайті, підвищуйте свою фінансову грамотність і вчіться бути успішними у всьому. До нових зустрічей!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet