Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Причини потрапляння у фінансову яму

Для початку нагадаю, що фінансова яма — це нижче фінансове становище людини, яке характеризується перевищенням видатків особистого бюджету над доходами, наявністю боргів, а також відсутністю резервів і заощаджень. Чому ж люди потрапляють у фінансову яму? Сьогодні ми розглянемо основні причини потрапляння у фінансову яму .

1. Низький рівень доходів і високі ціни. Якщо запитати людину, яка знаходиться в тяжкому фінансовому становищі про причини такої ситуації, то, швидше за все, вона почне скаржитися на маленьку зарплату і високі ціни. Це все, звичайно, сумно, але куди більш сумно, на мій погляд, жити, плануючи свій особистий бюджет, виходячи тільки з зарплати. На сьогоднішній день ситуація в нашій країні така, що великої зарплати, якої б вам «вистачало», в найближчій перспективі у вас не буде. Ціни ніхто не знизить, а зарплати не підніме. Хіба що тільки навпаки … Вибачте за правду. Тому необхідно адаптуватися до тієї обстановки, в якій ви живете, а значить- шукати інші, альтернативні, додаткові джерела доходів. В іншому випадку фінансова яма стане вашим вірним супутником на все життя.

причини потрапляння у фінансову яму

причини потрапляння у фінансову яму

2. Відсутність системи планування особистого бюджету та контролю над витратами. Багато людей дозволяють собі таку «маленьку слабкість», як не рахувати гроші і витрачати більше, ніж вони заробляють. Особистий бюджет таких людей включає в себе безліч непотрібних або завищених витрат. Вони купують продукти в дорогому магазині тільки тому, що він зручніше розташований, ходять в ресторани, купують брендові речі, щоб створити видимість свого високого статусу. Підкреслюю — саме видимість! Тому що насправді фінансове становище цих людей не дозволяє здійснювати такі витрати. Іншими словами, бажання тут переважає над можливостями.

Безконтрольна трата грошей завжди, в будь-якому випадку, погіршує фінансове становище, а вже якщо воно і так виглядає не кращим чином — так тим більше! Тільки жорсткий контроль витрат і грамотне планування особистого бюджету дозволить стабілізувати і покращити фінансовий стан людини.

3. Звичка позичати гроші, жити в кредит. Борги — це перша ознака фінансової ями. Бачачи, що доходів особистого бюджету не вистачає на покриття витрат, замість того, щоб шукати додаткові джерела доходів і скорочувати витрати, багато людей починають займати гроші, звертаючись до знайомих, родичів, в банки і всілякі кредитні організації. Якщо шукати в позиках і кредитах вирішення фінансових проблем, цим ви тільки ще більше погіршите наявні проблеми, оскільки за кредити необхідно платити, ця плата збільшує витрати при незмінних доходах. Якщо вам і без боргів не вистачало доходів, то з боргами їх не вистачатиме ще більше. Тому, перш ніж бігти кудись аби позичити гроші, краще перегляньте свій підхід до планування особистого бюджету.

4. Відсутність резервів і заощаджень. Часто буває так, що люди не замислюються про необхідність створення резервів і заощаджень. Витрачають те, що заробляють, нічого не відкладаючи і начебто боргів немає і грошей умовно вистачає. Але це тільки до пори до часу … Як ви знаєте, таке фінансове становище людини носить назву фінансова нестабільність і від нього до фінансової ями один крок …

Як тільки виникає будь-яка непередбачена ситуація, що вимагає фінансових ресурсів, цих «зайвих» ресурсів не виявляється, відповідно, доводиться позичати гроші і скочуватися у фінансову яму. Резервні кошти повинні бути у вас обов’язково, незалежно від рівня доходів. Якщо, звичайно, ви хочете поліпшити своє фінансове становище і підстрахуватися від непередбачених фінансових труднощів, ймовірність виникнення яких у нинішній ситуації завжди велика.

Я розглянув основні причини потрапляння у фінансову яму. Обов’язково уважно вивчіть їх і спробуйте «приміряти» до себе. Як бачите, уникнути фінансових труднощів не так вже і складно. Головне лишень переглянути своє ставлення до грошей, навчитися знати їм ціну, розумно планувати і розпоряджатися ними.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet