Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Прибуткові банківські вклади

В попередньому матеріалі я говорив про інвестиції та розглядав таке джерело пасивного доходу як прибуткові банківські вклади.Закінчив свою я розповідь тим, що пообіцяв пояснити чому не бажано всі свої кошти інвестувати в банківські депозити. Що ж, постараюсь вам це роз’яснити.

Дивіться, як я вже писав, людей хвилює надійність одного конкретного банку, в якому вони збираються робити депозитний вклад, але вони в більшості своїй зовсім не замислюються про надійність всієї банківської системи в цілому. Але ж якщо вона впаде вся, або хоча б рухнуть найбільші банки, то не допоможуть ніякі державні гарантії: у фондах гарантування банально не вистачить грошей на всіх вкладників навіть 1-2 найбільших банків, не кажучи про більшу кількість і їх нізвідки буде взяти. А чому банківська система може впасти? Та все дуже просто. Люди концентрують свої заощадження в прибуткові банківські вклади, замість того, щоб вкладати в реальну економіку, наприклад, в акції.

прибуткові банківські вклади

прибуткові банківські вклади

Що роблять банки з депозитами? Правильно, вони видають їх в кредит, заробляючи на цьому. Частково — в кредити для бізнесу, тобто, гроші все ж таки потрапляють в економіку, частково — в споживчі кредити. Причому, останнім часом зростає частка саме споживчих кредитів населенню, тобто, банки все більше кредитують не виробництво, а споживання, тому що такі кредити дорожче і приносять банкам більше прибутку, а також тому, що і ризиків для банку тут менше (наприклад, видати 100 кредитів за 10 тис. різних людей менш ризиковано, ніж видати 1 кредит в 1 млн. одному підприємству, оскільки ситуація , коли 100 людей не повернуть кредит, набагато менш імовірна, ніж ситуація, коли його не поверне одне підприємство).

Таким чином, бізнесу працювати складніше, оскільки підприємства запозичують гроші, які «обросли» позичковим відсотком, з банків, а не безпосередньо від інвесторів. Припустимо, настає черговий потужний виток фінансової кризи. Могутніший, ніж усі попередні. Є така ймовірність? Звичайно ж, є. Як підсумок — інфляція, девальвація, безробіття … У всіх різко падають доходи і знижується платоспроможність. Починаються масові неповернення кредитів. Бізнесу і людям просто нічим стає їх повертати, тим більше — з нинішніми божевільними відсотками.

Як у такій ситуації банки зможуть повернути депозитні вклади? Адже ці вклади фактично перетворилися на ці самі безповоротні кредити. А як держава в такий період зможе компенсувати депозити з фондів захисту вкладників, в які перераховуються тільки частки відсотків від кожного внеску?

Тому, якщо виникне подібна, підкреслюю, системна проблема, то вклади в банках у кращому випадку «заморозять» на тривалий і дуже невизначений термін, після чого будуть поступово виплачуватися в рази знеціненими грошима, в гіршому — взагалі кануть у небуття. А ризик її виникнення великий, особливо із урахуванням того, що істотна частина вільних грошей спрямовується саме в прибуткові банківські вклади.

Оскільки банки кредитують економіку все менше, поступово вони перетворюються на фінансові піраміди, де немає ні виробництва, ні товарів, є тільки постійне зростання взаємних зобов’язань (банки повинні людям -вкладчікам, а люді-позичальники винні банкам). Тобто, як у нас люблять говорити, «роздувається бульбашка» і коли-небудь вона може лопнути, пірамідальна банківська система звалиться і тоді всім вкладникам доведеться дуже несолодко.

До речі, для цього вже видно серйозні передумови. Подивіться на банківську систему України: загальна кризова ситуація породжує проблеми з ліквідністю у багатьох банків, деякі з них з великими труднощами видають депозитні вклади, але масово поки не закриваються. І от якщо зараз «рухне» хоча б один з найбільших банків — ситуація загостриться набагато сильніше. Я пишу все це зовсім не для того, щоб вас налякати і не для того, щоб ви відразу ж кинулися забирати свої прибуткові банківські вклади.

Я хочу, щоб зрозуміли, що вклади в банках — справді надійний і вельми непоганий актив у порівнянні з іншими, але навіть його необхідно диверсифікувати і розбавляти іншими, нехай навіть менш надійними і менш прибутковими інвестиціями сьогодні, щоб завтра не втратити все в один момент. А також хочу, щоб крім думок про надійність одного банку, в якому у вас лежать депозитні вклади, ви замислювалися і про надійність всієї банківської системи в цілому, адже системні проблеми можуть принести набагато більше плачевні наслідки, ніж проблеми в одному банку.

Сподіваюся, що після прочитання цієї статті ви трохи по іншому подивитеся на банківські вклади і більш серйозно задумаєтеся про диверсифікацію своїх ризиків.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet