Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Робота фрілансером

Сьогодні я хотів би почати обговорення такої важливої, на мій погляд, теми, як фрілансинг — робота на себе. У цій публікації я коротко розкажу, хто такий фрілансер, що представляє із себе робота фрілансером, як він працює, де отримує замовлення, які переваги і недоліки несе в собі така форма активного заробітку не тільки для виконавця, а й для роботодавця.

Відразу скажу: на мій погляд, робота фрілансером досить цікава і перспективна, на сьогоднішній день це хороша альтернатива традиційній роботі, тому раджу вам звернути на неї увагу.

робота фрілансером

робота фрілансером

Хто такий фрілансер? Саме слово «фрілансер» прийшло до нас з англійської мови (freelancer) і в дослівному перекладі означає «найманець». Літературно його перекладають як «вільний художник». Фрілансер — це людина, що працює на себе, без офіційного працевлаштування та яких небудь договорів з роботодавцем, що виконує певні види роботи.

Фрілансерами можна назвати людей, які надають свої послуги по оголошеннях (будівельники, майстри, репетитори, перекладачі і т.д.), але в основному з поняттям фрілансинг сьогодні асоціюється робота в інтернеті. Знаменитий автор книг з фінансової грамотності та фахівець в галузі управління особистим капіталом Роберт Кіосакі в своїй книзі «Квадрант грошового потоку» виділяє таких людей в окрему категорію: «самозайняті», «працюють на себе».

Як правило, фрілансерами стають такі групи людей:

• люди, яким набридла робота на дядю;

• люди, які не можуть знайти роботу в традиційному розумінні;

• люди, які не можуть приділяти роботі багато часу (наприклад, знаходяться в декретній відпустці і т.п.);

• люди, які розуміють, що для них робота на себе більш перспективною і принесе більший активний дохід;

• люди, що суміщають роботу і творче хобі (художники, фотографи, музиканти, поети і т.д. )

Фрілансинг (робота на себе), як спосіб заробітку, вже отримав дуже широке поширення в розвинених капіталістичних країнах і стрімко розвивається в Україні, Росії та інших країнах пострадянського простору. На сьогоднішній день найбільш поширеними сферами послуг для такої роботи є:

• будівельні роботи;

• фотопослуги та відеозйомка;

• послуги дизайнера;

• копірайтинг та інші роботи з текстом (переклади та ін.);

• програмування, сайтобудування, веб¬дізайн і т.п .;

• консультаційні та організаційні послуги.

Фрілансери найчастіше шукають замовників своїх послуг через оголошення в електронних і паперових ЗМІ, а при роботі в інтернеті — через біржі фрілансу — сайти, що виконують посередницькі функції між замовником і виконавцем роботи і отримують за це певну комісійну винагороду.

Робота фрілансера, як і будь-який інший вид послуг, буде високооплачуваною і затребуваною при дотриманні двох умов:

1. Висока компетентність у сфері послуг, що надаються;

2. Наявність досвіду роботи, реальних результатів діяльності, портфоліо.

Працюючи фрілансером, людина може виконувати замовлення як одного, так і різних клієнтів одночасно, його замовники можуть постійно змінюватися. Такі послуги завжди затребувані, але роботодавці розуміють, що серед фрілансерів можуть бути недобросовісні і некомпетентні люди, тому завжди підходять до вибору виконавця дуже обережно. Багато з них також воліють працювати через біржі фрілансу, які виступають гарантом між фрілансером і замовником.

Сподіваюся, що в загальних рисах зрозуміло, хто такий фрілансер і що представляє із себе робота фрілансером. В наступному матеріалі ми розглянемо основні плюси та мінуси, які несе в собі робота на себе.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet