Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Робота і особисте життя

Сьогодні хочу запропонувати вашій увазі роздуми на тему «робота і особисте життя», а точніше — що робити, якщо робота заважає особистому життю. Періодично чую подібні висловлювання від різних людей, тому вирішив написати, що я думаю з цього приводу. Ви маєте право погодитися зі мною або не погодитися — я завжди радий вислухати вашу думку в коментарях.

Отже, останнім часом досить часто можна зустріти афоризм: якщо робота заважає особистому житті, то ну її, цю роботу. Він зустрічається в різних варіаціях, проте загальний зміст один. Якщо коротко, то я вважаю, що з цим нехитрим висловлюванням в загальному і цілому можна погодитися, далі розгляну це більш докладніше.

робота і особисте життя

робота і особисте життя

Баланс роботи і особистого життя повинен зберігатися і не повинен значно переважувати в сторону роботи. У сучасному світі практично все залежить від грошей і щоб жити в ньому, людина змушена заробляти гроші. Це можна робити по-різному, але найчастіше, щоб заробляти гроші, люди ходять на роботу. При цьому дуже багато свою роботу не люблять, кажуть, що вона не приносить бажаних заробітків, що робота заважає особистому життю, в загальному, відчувають себе незадоволеними в цьому плані. Але при цьому, все одно продовжують ходити на цю роботу, тому що «так треба» і «по іншому не можна».

При виборі «робота чи особисте життя» чомусь віддають перевагу роботі. Насправді, все це стереотипи. Взагалі, чому робота заважає особистому життю? Все дуже просто: бо вона забирає практично весь час людини і на якісь особисті справи його вже не залишається. Особливо це стосується тих, кому доводиться довго добиратися на роботу і з роботи, наприклад, жителів великих міст, які працюють в іншому кінці міста, жителів, які їздять на роботу до іншого населеного пункту, в передмістя, і т.д..

Дивіться самі, як взаємопов’язані робота і особисте життя. Припустимо, у людини робочий день починається о 9 годині. Час їй потрібен, щоб зібратися на роботу і поснідати, і годину, щоб дістатися до робочого місця. Тобто, такій людині необхідно прокинутися, мінімум, о 7 годині ранку. Закінчується робочий день офіційно в 18 годин. Але мало хто йде з роботи вчасно, припустимо, людина, в середньому, затримується на своєму робочому місці ще на годину — до 19. Потім годину добирається назад додому — вже 20. Близько години знадобиться, щоб трохи прийти в себе і повечеряти — вже 21 . Разом, на якісь особисті або сімейні справи у неї залишається близько 2 годин часу, з урахуванням того, що 8 годин людина повинна присвятити сну, інакше вона просто не відпочине.

Вихідні, припустимо, їх два — звичайний варіант, хоча багатьом доводиться працювати і з одним вихідним. Як мінімум, один день присвячується вирішенню побутових питань: закупівлі продуктів, приготування їжі, прибирання, прання і т.д.. Тобто, на особисте життя залишається фактично 1 день в тиждень. І то, це в не найгіршій ситуації і якщо врахувати, що людина не бере роботу додому і не готується до неї вдома. Це дуже мало часу, звичайно ж…

Ось і виходить, що робота і особисте життя не можуть розумно поєднуватися один з одним, робота заважає особистому життю. Давайте тоді підійдемо до питання ось таким чином: для чого людина працює? Щоб забезпечити своє життя — правильно? А що, якщо часу на це саме життя у неї не залишається? Якщо весь час займає саме робота? Втрачається вся логіка. Людина працює, щоб жити, але жити їй ніколи, виходить, що людина працює, щоб працювати. Адже практично весь свій час вона проводить саме там.

Як вийти з цієї ситуації? Що робити, якщо робота заважає особистому життю? Вихід я бачу тільки один: скорочувати кількість часу, відведеного на заробіток. Напевно багато хто скаже: мені і так не вистачає грошей, якщо я буду менше працювати, мені взагалі не буде на що жити! Це помилка: багато заробляє не той, хто багато працює. А той, хто працює ефективно і правильно вибирає способи заробітку, не мислить стереотипами і бачить оптимальні способи отримання доходу конкретно для себе. Що це можуть бути за варіанти?

1. Робота на дому. Варіантів роботи на дому може бути кілька: віддалене робоче місце при роботі на когось, фрілансинг, приватна практика, домашній бізнес. Навіть якщо ви все так же будете приділяти роботі традиційні 8 годин на день, ви в цьому випадку будете економити той час, який вам потрібно, щоб зібратися на роботу, дістатися до неї і повернутися назад, а це 2-3 години на добу. Вже непогано! До того ж, ваш графік буде більш гнучким, ви зможете встановлювати його собі самостійно, ви не будете залежати від начальника.

2. Оффлайн фрілансинг. Іншими словами, виконання якихось разових робіт не в інтернеті для різних замовників. Так часто працюють люди з будівельними спеціальностями, комп’ютерні майстри, ремонтники побутової техніки і т.д.. І при грамотній організації вони заробляють більше, ніж люди, що займаються подібною працею на традиційній роботі, при цьому мають більш гнучкий графік, часу роботи приділяють менше. Робота і особисте життя в такому випадку поєднуються вже набагато краще.

3. Власний бізнес. Відкриття свого бізнесу — більш складний варіант, але і більш перспективний в плані масштабів: там завжди буде, куди розвиватися. Підприємцям-початківцям часто доводиться віддавати справі навіть більше часу, ніж на традиційній роботі, але далі при розвитку все може помінятися: з’являться наймані працівники і сам бізнесмен вже буде виконувати тільки керівну і контролюючу функцію, вільного часу стане більше. На цю тему на сайті теж вже опубліковано дуже багато статей, почати можна, наприклад, з цих: «Власний бізнес», «Який бізнес вигідний?»

4. Інвестиції. Найперспективніший варіант в плані вивільнення вільного часу на особисте життя. Але і досить непростий. Перш за все, тому що для отримання хоча б достатнього для життя інвестиційного доходу потрібен чималий капітал, а не у кожного він є. Також завжди присутні ризики часткових або навіть повних втрат цього капіталу, проте при грамотному підході їх можна істотно знизити.

Управління інвестиціями займає набагато менше часу, в порівнянні, наприклад, з управлінням бізнесом. Проте, саме інвестиції, на відміну від всіх перерахованих вище варіантів, приносять пасивний дохід, який має більше перспектив для збільшення, ніж активний. Справа в тому, що головним фактором створення доходу тут виступає капітал, який може приростати нескінченно, а в інших випадках — праця і час — завжди обмежені ресурси. Інвестуванню на сайті присвячений окремий розділ, можна почати зі статей «Що таке інвестиції», «Стабільні та надійні інвестиції?»

Є ще один простий варіант розумно поєднувати роботу і особисте життя — перейти на неповний робочий день, припустимо, працювати на 0,5 ставки або 0,75 ставки. В цьому випадку ви отримаєте більше вільного часу, проте і пропорційно втратите частину доходу. Можливо, для когось буде прийнятний і такий варіант, наприклад, для жінок, які перебувають у шлюбі, він цілком непоганий — так буде залишатися більше часу на сім’ю.

На закінчення ще раз рекомендую всім вам добре задуматися над тим, як пов’язані ваша робота і особисте життя, заради чого ви працюєте, і приносить вам робота те, чого ви від неї очікуєте. Якщо ні, то тут щось не так, погодьтеся? Значить, потрібно не зациклюватися на стереотипах і щось міняти. Життя у нас одне, чим раніше ви про це задумаєтеся — тим краще для вас.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet